Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

saim1986

🌱Yeni Üye🌱
forum kuralları gereği mesajınız silinmiştir .

Moderatör tarafında düzenlendi:

nadas81

🌱Yeni Üye🌱
merhaba atamec,
bazı makinalarda negatif basınç var deniyor.negatif basınç ne demek ?
tşk.

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba atamec,
bazı makinalarda negatif basınç var deniyor.negatif basınç ne demek ?
tşk.

Hocam negatif basınç demek boyanın tanklardan gelip kafalara ulaştıktan sonra durduk yerde kafalardan boya damlamaması için kullanılan bir nevi vakumdur.

umutkarakoc

🌱Yeni Üye🌱
Slm kardeş bizim myjet renleri kesiyor kafa izi yapıyor renkler soluk çıkıyor
cevaplarsan sevirim

tekinoo

🌱Yeni Üye🌱
roland sp 540

roland sp 540 ın kafasının ömrü nedir? siyah dağıtmaya başladı, servis baktı kafanın değişmesi lazım dedi. Ama makinada 2 kafa var ve 4 rengi bu iki kafadan siyah-mavi sarı-magenta olarak basıyor. Peki siyah baskı bozulaması kafadan ise mavi yani cyan ın da bozulması gerekmezmiydi?

emr856

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba atamec

myjet 320'lik zar kafalı makinemizde ölçülerle ilgi sıkıntımız var
baskı programında normal görünen ölçü 1-2cm ya büyüyor ya da küçülüyor
geçenlerde araç kaplama yaptık 174cm olan ve programda görünen işin ölçüsü 177cm çıktı toplam 6 parça halindeydi hepsi 177cm'di. hatta araç camlıydı one way wision bastık ölçüleri normal olduğu için ek yerleri oturmadı.daha önce germe branda bastık 100x700cm olan ölçü, 100x687cm çıktı.yani, 320 kısmında sorun yok ölçüyü net veriyo sadece rulo sonuna doğru giden kısımda ölçü değişiyo.
yardımını bekliyoruz, şimdiden teşekkürler.

nsynsy

🌱Yeni Üye🌱
selam ben adem lyric marka bir 320 lik digital makinem var kafa kartını yaktık ve servo motorunda bir problem olduğunu düşünüyorum o541 958 50 90 nolu telefondan bana mesaj atarsan seni arayayım kardeşim kolay gelsin iyi çalışmalar

nsynsy

🌱Yeni Üye🌱
slm bende lyric marka bir 320 lik makina var sana ulaşabileceğim bir mail adresin yada tel numaran varsa arayayım web siten yok sanırım baktım bulamadım

nsynsy

🌱Yeni Üye🌱
selam atamec telefon numaram sıfırbeşyüzkırkbir dokuzyüzellisekiz elli doksan bu numaradan bana ulaşırsan makinamı yaptırmak istiyorum

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
roland sp 540 ın kafasının ömrü nedir? siyah dağıtmaya başladı, servis baktı kafanın değişmesi lazım dedi. Ama makinada 2 kafa var ve 4 rengi bu iki kafadan siyah-mavi sarı-magenta olarak basıyor. Peki siyah baskı bozulaması kafadan ise mavi yani cyan ın da bozulması gerekmezmiydi?

Hayır. Mavi ve siyah tek kafadan atar ama çift nozzle oldugundan ayrı ayrı nozzlelara sahiptir. Bazı makınelerde ıkı nozzleda aynı renk verılır ve kafa sayısı 4 ve ya 6 olur. Sıyah ile mavının dumperlarını yer degıstır. stronge temızlık yaptır. Baskıya gec bakalım sonuc ne olacak !

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
myjet 320'lik zar kafalı makinemizde ölçülerle ilgi sıkıntımız var
baskı programında normal görünen ölçü 1-2cm ya büyüyor ya da küçülüyor
geçenlerde araç kaplama yaptık 174cm olan ve programda görünen işin ölçüsü 177cm çıktı toplam 6 parça halindeydi hepsi 177cm'di. hatta araç camlıydı one way wision bastık ölçüleri normal olduğu için ek yerleri oturmadı.daha önce germe branda bastık 100x700cm olan ölçü, 100x687cm çıktı.yani, 320 kısmında sorun yok ölçüyü net veriyo sadece rulo sonuna doğru giden kısımda ölçü değişiyo.
yardımını bekliyoruz, şimdiden teşekkürler.

Step ayarı var. Kısa cıkıyorsa baskınız step ayarını yukseltınız. Uzun cıkarsa dusurunuz. Tek sorununuz step ayarınız. Programın ıcınden ya da makıneden ayarlayabılırsınız.

emr856

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler atamec yardımın için sağol.

grafikis

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Challenger Seiko Kafa Makina

Merhaba,

Challenger makinamızın kafalarında ve kafa kartında problem var. İstanbulda Saatçioğlu ve Sign teknik harici önerebileceğin bir yer varmı?

Tşk.

Baymeve

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba

Bende mimaki Jv3 160s var 6 renk olandan

cok cizgi birakiyor basarken

8 pas baski yaptigimda cok belli oluyor cizgiler
ama nedense brandaya baski yaptigimda bu cizgiler hic belli olmuyor

8 pas bile baski yapsam

sizce ariza nerede olabilir

almanyada yasiyorum ben

bu isi orda yapiyorum

yazilarimda yanlis varsa kusuruma bakmayin

Murat Okumus

🌱Yeni Üye🌱
Slm. Benim makina Mutoh Valuejet 1614 temizligini nasil yapacagimi bulamadim makinanin el kitabi yok varolan varsa birde bu makina hakkinda bilgisi olan varsa bir zahmet.

Murat Okumus

🌱Yeni Üye🌱
Slm. arkadasim öncelikle planede hata pek belli olmaz bendede ayni problem vardi druckkopf hatasi cikti sende bir druckkopflara bir bak.

etra

🌱Yeni Üye🌱
HP 5500 kısa & eksik basıyor.

Herkese Merhaba,

Hp 5500 makinemiz var. Photoshop veya makina ayarlarından mı bilmiyorum ama örneğin resimi image sizedan 68 cm x 98 cm ayarlayıp print aldığımızda sonuç 63x97 gibi eksik çıkıyor. İş tamam çıkıyor fakat küçültülmüş olarak çıkıyor.

Yardım eden yada cevap veren olursa çok teşekkür ederim.