Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Disteller mı, direk indesigne press quality mi??

sinankul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar matbaaya gidecek işleri direk indesigne içinde verilen File>Adobe PDF Prest>Press Quality ilemi PDF yapmak lazım yoksa disteller ile önce PS veya eps yapıp distellera mı atmak daha sağlıklıdır...

Buna ek olarak (gerçi ben hiç bunu denemedim ama) diyelimki RGB fotolar var çalışmada ve RGB olarakda PDF yaptık...Pdf esnasında RGB fotolar CMYK'ya dönüştürülüyor deniliyor bu doğrumudur?

Tavsiyeleriniz neler olur şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:

Grafik34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar matbaaya gidecek işleri direk indesigne içinde verilen File>Adobe PDF Prest>Press Quality ilemi PDF yapmak lazım yoksa disteller ile önce PS veya eps yapıp distellera mı atmak daha sağlıklıdır...

Buna ek olarak (gerçi ben hiç bunu denemedim ama) diyelimki RGB fotolar var çalışmada ve RGB olarakda PDF yaptık...Pdf esnasında RGB fotolar CMYK'ya dönüştürülüyor deniliyor bu doğrumudur?

Tavsiyeleriniz neler olur şimdiden teşekkürler...

Distillere gerek yok, high quality yaparsan daha sağlıklı olur.PDF teki rgb leri CMYK ya çevirmek vardır dogru duymuşsun :). PDF dökümanındaki RGB resimleri CMYK ya convert ederken, dogru renk profili seçip dogrudan pluginsiz ACROBATTA çevirmek gerekiyor..

sinankul

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Geç oldu ama teşekkürler..

alicanelagoz

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.alicanelagoz.com
PDF'de doğru ayar, her zaman "PDFX1a-2003"dür. Indesign'da verdiğiniz, drop shadow, blur vb. pixel efektlerin doğru basılabilmesi için bu preset ile pdf yapılması gerekir.