Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

doc taki resimleri PS de açma???

conquerorpolat

🌱Yeni Üye🌱
1) Arkadaşlar .doc dosyası içindeki fotoğrafları PS de nasıl açabilirim. Yani bir pdf i PS de açarken soruyor sayfalarımı açayım yoksa sadece resimleri mi açayım diye soruyor, aynı şeyi .doc için nasıl yapabilirim?

2) İlk sorumun alternatifi doc u pdf yapıp resimleri PS de açıp oynamak ama doc u pdf yaptığımda bazı resimleri yatay olarak parçalıyor. parçalanan resimleri pdf içinde bütünleştirip PS ye alabilirmiyim veya doc tan pdf yaparken bir ayarımı var parçalamaması için ki ben bulamadım...

Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Lütfen yardım ediniz...

mahmutkebir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tirelebeni.com
Dostum tam anlamıyla yardım edebilir miyim bilemiyorum fakat şunları öneririm:
Bildiğim kadarı ile Word'den Photoshop'a direk aktarım yok
İlk önereceğim Word'ün sayfasını büyütüp fotoğraflarını çekip (PrintScreen) Photoshop'ta tek tek birleştirmen...
İkinci ve bana göre mantıklı olanı ise:
Adobe Distiller programı yardımcısı ile Word Belgesini çıkışa verceceksin (Adobe Distiller programını kurduktan sonra sanal yazıcı oluşturacak) Çıkışta Adobe PDF yazıcısını seçtikten sonra istediğin yere word belgesini PDF'e çevirebilirsin... Daha sonra bu PDF belgesini Photoshop'a kolayca aktarabilirsin...
--- Umarım yardımım dokunur...

conquerorpolat

🌱Yeni Üye🌱
yardımınız için teşekkürler ama ilk önerinde printskreen yaptığında yazılar da resim olur, kalite bozar. 2cisini zaten yapıyorum ama dediğim gibi word den pdf yaptığımda resimleri parçalıyor. pdf te bütün görünse de ps ye attığında parça parça oluyor... yinede çok teşekkür ettim. farklı yöntem ise şunu bulduk: pdf i ps ta resim olarak değil, 300 dpi sayfa olarak açıp, sadece resimleri croplayıp almak. yazılar ise zaten word de duruyor. şimdilik en iyi böyle. tekrar teşekkür ettim

senol_g

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben genelde Word dokümanını web sayfası olarak kaydediyorum. Yalnız mht uzantılı değil html uzantılı olarak... Oradan oluşturduğu klasörün içinden resimleri alıyorum. Bir alternatif olabilir belki... Kolay gelsin...