Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Doğal olmayan birşeyler var -1

MaVuRcAn

🌱Yeni Üye🌱
Başarılar...

organikmuhammedcopy.jpg

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Lütfen yarışma şartnamesinde de belirtildiği gibi; çalışmanızın orijinal boyutunu baskıya uygun (297x420 mm ve 150 Dpi) olarak saklamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.
Grafikerler.net Yönetimi​

Dikkat: Önemli Duyuru!!!

raiff

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok beğendim tebrikler. Başarılar.

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
görsel size ait olsaydı daha özgün olurdu. biraz zaman ayırıp bi manipülasyon yapabilirdiniz bence. başarılar...

ramazan1987

🌱Yeni Üye🌱
başlık ile açıklayıcı metin aynı puntoda olmasaydı daha iyi olurdu ama genel hatları ile kazanmaya aday bir çalışma. tebrik ederim..

artdevil

👑Efsanevi Grafiker👑
başarılar diliyorum çok hoş ve güzel bir çalışma olmuş

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncelikle "TASARIM" olarak temiz ve iyi bir çalışma ortaya koyduğunuz için tebrik ederim. Emeğinize sağlık. Ancak yapılan yorumlar; çalışmanın, sanırım sadece "TASARIM" gözüyle bakılarak değerlendirildiğine işaret ediyor. Nitekim, vurgulanmak istenen "doğallık" olgusunun "şekil"le algılanamayacağı kanaatindeyim. Demem odur ki; ben çarşıya pazara alışveriş için çıktığımda, ihtiyacım olanı alırken "şekline göre" değil, içeriğine (alacağımız şeylerin hepsinin içeriğine bakamayacağımızdan), kokusuna, rengine vs... bakarak alırım. Özet olarak takıldığım nokta; sloganda kullanılan "doğallık" olgusunun, şekil ile bağdaştırılması. Portakal bence gayet "DOĞAL" görünüyor, ama "GARİP" de görünüyor. Buradaki "doğallık"tan kastın; "gariplik" olduğunu düşünüyorum. Sanırım bunu demek istediniz: "sanki burada GARİP OLAN bir şeyler var!". Belirttiğim gibi takıldığım nokta, şekil ile doğallığın yanlış bir şekilde bağdaştırılması. Bu tamamen benim görüşümdür. Katılırsınız ya da katılmazsınız saygı duyarım.

Bir diğer nokta ise kullanılan Türkçe. Hem anlam bakımından, hem de yazım kuralları bakımından eksik görüyorum. Örneğin; "doğal olmayan bir şeyler" derken "ŞEY" ayrı yazılmalı. Ayrıca "sanki burada doğal olmayan bir şeyler var?" derken soru sormuyorsunuz. Dolayısıyla soru işareti yerine "ünlem işareti" kullanılmalı. Zira; bırakın da anlam olarak yüklemek istediğiniz soru; afişte "soru işareti" ile değil de afişi gören kişinin kafasında oluşsun ve cevap bulsun.

Son olarak; "Kendine ve Çevrene bir şans ver" cümlenizde bir anlam ya da mantık belirsizliği var. Nitekim, "organik tarım"ın "ŞANS"la alakalı olmadığını düşünüyorum.

Saygılarımla...

Son düzenleme:

tuNc

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben cok begendim başarılar diliyorum

MaVuRcAn

🌱Yeni Üye🌱
child_play Öcelikle vakit ayaırarak uzun uzun yorum yazmanız beni mutlu etti.Zira bu tasarımın dikkat çekici ve üzerinde yorum yapmaya değer olduğunun bir göstergesi.Yazım kuralları ile ilgili görüşlerinize katılıyorum daha dikkatli olunabilirdi.Ancak doğallıkla ilgili fikirlerinize katılmıyorum.Nitekim küp şeklinde bir portakalın doğal olmadığı kanaatindeyim.
Görüşleriniz için tekrar teşekkür ederim.

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
portakalların çözünürlüğü berbat zemin renkleri farklı size ait olmayan bir photo manipülasyon

son olarak bunlar organiği ile oynanmış ürünler değil sadece cam bir kavanoz içinde büyütülüyorlar o yüzden böyle

square-watermelon.gif

square-watermelon.jpg

Square_watermelon.jpg

MaVuRcAn

🌱Yeni Üye🌱
firarda

Resmin çözünürlüğü düşük çünkü bu resim demo.Baskıya gidecek çalışmalar için satın alman gerekir.Ozaman çözünürlüğü yükselir.
İkincisi resimleri sen her tasarımında kendin çekiyorsun herhalde.Tabii ki hazır resim kullanacağım.Portakalı kavanoza koyup yetişmesini mi bekleyeceğim.
son olarak bu yaptığım çalışmada vurgulanmak istenen şey doğallıl.meyvenin bu hali de nerden bakarsan bak doğal değil.
Sevgiler...

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzel olmuş başarılar dilerim