Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dövüş kulübü logosu (?)

maskmack

🌱Yeni Üye🌱

Merhaba arkadaşlar,
Milli takım wushu antrenörlerinden sevdiğim bir hocam için site yaptım ama logosu kaldı.. Profesyonel olmadığımı logodan da anlarsınız zaten :), ilk logo çalışmam diyebilirim..
Demem o ki; yakın zamanda İstanbul'da bir dünya şampiyonası olacak ve yetkililer de kulübün logosu varsa göndermesini istemişler hocamın.. Bu logoyu bu şekilde göndermek istemiyorum. Bana iyileştirme vs. konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim..
Logonun psd'si için resim üzerine tıklamanız yeterli, teşekkürler.

Benzer konular

tyurs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım senin için bi logo tasarladım beğenir misin bilmiyorum ama :) istersen bu logoyu kullanabilirsin yada buna benzer bişeyler tasarlayabilirsin unutmadan tarihi ben kendi kafama göre yazdım spor kulübünün kuruluş tarihini yazarsan daha hoş durucaktır :) kolay gelsin

afyonn.png

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşım senin için bi logo tasarladım beğenir misin bilmiyorum ama :) istersen bu logoyu kullanabilirsin yada buna benzer bişeyler tasarlayabilirsin unutmadan tarihi ben kendi kafama göre yazdım spor kulübünün kuruluş tarihini yazarsan daha hoş durucaktır :) kolay gels]

Peki bu logodan ücret aldınız mı? Gönüllü mü yaptınız?
Bana gönüllü gibi geldi. Bu tarz eğilimlerde bulunursanız bu işten ekmek yiyen insanların önüne geçmiş olmuyor musunuz?

Son düzenleme:

tyurs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Peki bu logodan ücret aldınız mı? Gönüllü mü yaptınız?
Bana gönüllü gibi geldi. Bu tarz eğilimlerde bulunursanız bu işten ekmek yiyen insanların önüne geçmiş olmuyor musunuz?

Hayır.Beğenirse ücretsiz kullanabilir :) Neden sordunuz ?

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Nedenini yorumumda gayet açık ve net yazdım. Siz bu tarz düşüncelerle yardımcı olduğunuzu sanıyorsunuz ama tam tersi. Bu işi yapanları mağdur duruma düşürüyorsunuz

arcya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.arcya.com
her çalışmanın bedelini sahibi belirler. arkadaşım logo için bir öneri sunmak istemiş ve bunun için maddi bir bedel öngörmemiş. bu çok iyi bir yaklaşım.. ayrıca bu tarz davranışlar bu işten ekmek yiyenleri çok sarsmaz kanısındayım. o logonun bedelsiz de olsa kullanılması eminim tyurs arkadaşımızı çok mutlu eder. değil mi?

yorumuma gelirse. öneri çalışmada olduğu gibi, gradient kullanmadan daha anlaşılır çizimler ile daha güzel olacaktır. ayrıca çevresindeki yazıların okunamıyor. dikkat etmelisin.
iyi çalışmalar.

tyurs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Nedenini yorumumda gayet açık ve net yazdım. Siz bu tarz düşüncelerle yardımcı olduğunuzu sanıyorsunuz ama tam tersi. Bu işi yapanları mağdur duruma düşürüyorsunuz

İlk yazdığınız da açıklaması yazmıyordu sonradan düzeltmişsiniz..Arkadaş bizden logo istememiş zaten, sadece yardımcı olmamızı istemiş kendi tasarladığı logoyu geliştirmek için yani logo satın alma gibi bi niyeti yok ha deseydi bana logo çizin ben satın alıcam bende bu logoyu çizip al kardeşim bunu bedava kullan deseydim haklıydınız ama öyle bişey yok yoksa bende bilirdim parayla logo yapmasını :wink:

tyurs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
her çalışmanın bedelini sahibi belirler. arkadaşım logo için bir öneri sunmak istemiş ve bunun için maddi bir bedel öngörmemiş. bu çok iyi bir yaklaşım.. ayrıca bu tarz davranışlar bu işten ekmek yiyenleri çok sarsmaz kanısındayım. o logonun bedelsiz de olsa kullanılması eminim tyurs arkadaşımızı çok mutlu eder. değil mi?

yorumuma gelirse. öneri çalışmada olduğu gibi, gradient kullanmadan daha anlaşılır çizimler ile daha güzel olacaktır. ayrıca çevresindeki yazıların okunamıyor. dikkat etmelisin.
iyi çalışmalar.

Haklısınız saolun..Ben de sarsacağını düşünmüyorum o zaman atıyorum ben bi logoya 50 ytl dedim normal fiyatlar 100-150 ytl bu sefer de piyasayı düşürüyosun diye aynı tepkiyi vericekler :wink:

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

iyi çalışmalar.

Ben yaklaşımına çirkin demiyorum. Elbette yardımlaşmak mükemmel birşey. Zaten yardımlaşma platformundayız. Öneriler söylenir, fikirler beyan edilir. Ama sıfırdan bir iş önününe koyarak ( al kardeşim bunu kullan) değil!
Bir kaç kişi bu tarz yaklaştımı ekmek yiyenler evet zarar görmeyebilir ama maalesef o yapıyorsa bende yaparım zihniyeti güden bir toplumumuz olduğu için en yakın zamanda bir çok kişi aynı zihniyetle yaklaşır ve önüne geçemeyiz!

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende ücretsiz yada karşılılsız iş (ticari amaca hizmet eden ürün) yapılmaması kanısındayım.

Konuyu amacı dışına taşımaya devam edersek konu kapatılacaktır. Sanırım bu platformda yapılan en iyi şeyi en doğru şekliyle yapabiliyoruz: TARTIŞMAK.. ancak uzatılmaması gerektiği düşünüyorum.

Fikirlerinize sağlık.

maskmack

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşım senin için bi logo tasarladım

Eline, yüreğine sağlık arkadaşım... Uğraşmış olman yeterli:angel:, çok teşekkürler.:smile: Hocama da bir göstereyim hele, ona bağlı olarak netice alacağız artık..

...
iyi çalışmalar.
Zaten o yazıları güzel bir şekilde monte edebilseydim, belki de bu konuyu açmazdım.. :) Tasarımcılık hakikaten bir sanat..

irm.art
................................
:emo1:​

Arkadaş bizden logo istememiş zaten, sadece yardımcı olmamızı istemiş kendi tasarladığı logoyu geliştirmek için...

Benim konumda değil.. :no:

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Çok karmaşık ne olduğu belirsiz bir çalışma olmuş.. Kullandığınız renkler çok karamsar yapmış logoyu bunun yanı sıra kullanılan siluetler break danse figurleri gibi ve sade3ce beyaz çizgilerle logodan ayrılmışlar.. Logotypelar logonun sağına soluna itelenmiş ve okunurlukları kaybolmuş.. Başarısız bir çalışma!.. Yinede emeğinize sağlık..

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
sağda ki figür bir dövüşcüden daha çok sanki dans eden bir figür gibi durmakta.artı verdiğin gradyan görünümü zayıflatmakta.bunları halledersen daha iyi bir çalışma olur.eline sağlık

MACrix70

🌟Usta Tasarımcı🌟
Logo hk.

Bu tip logo çalışmalarında o kulüpte uygulanan spor branşına ait çizimler olmalı, bir arkadaşımızın örnek olarak verdiği logo çalışmasında ortada kullandığı çizim karate elbisesi giymiş ve uçan tekme atmış bir sporcu çizimi bunu kullanmak doğru olmaz zaten.
Sizin kendi çiziminizde kullandığınız figürler wushu (kungfu) figürleridir fakat çok sağlıklı görünmemektedirler, daha sade ve hatları net olan başka figürler web ortamından bulunabilir.

Bunlara ilave olarak,
1.Bu tarz logolarda degrade kullanılmamalı (özellikle serigrafi baskı sırasında sıkıntı verebilir)
2.Kulüp ismi bold bir yazı karakteriyle uygun büyüklükte olmalı,
3.Kullanılan çizimler ve kulüp isminin büyüklüğü orantılı olmalı birbirinin önüne geçmemeli, unutulmamalıki bu logo 3 cm boyutundada kullanılabilir o boyuta indirildiğinde yazılar okunamıyorsa bu yanlış olmuş demektir.
5.Kulüp ismini ayrıca çince yazdırabilirseniz üst tarafta türkçe alt bölümde çince şeklinde çok daha hoş bir hava verebilir.
4.Genelde bu tip logolarda daire şeklinde uygulamalar yapılıyor.

Acizane kendi görüşlerimdir,

çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Son düzenleme:

SayBorG

🌟Usta Tasarımcı🌟
öncelikle emeğinize sağlık. ancak sizin de bildiğiniz gibi pek sağlıklı bir çalışma olmamış. yuvarlak logo tarzını değiştirip elips bir tasarım yapmanız hoş olmuş ama bunu 45 derece yatırmak pek hoş olmamış. ayrıca bu elipsin etrafındaki yazılarda hatalı perspektif kullanımları var. bunları tamamen kaldırıp sadece elipse uygun eğimde bir yazı yazmalısınız. elipsin etrafında yazıların arasında yer alan çember bazı yerlerde içteki elipsin üstüne binmiş, bazı yerlerde çok kopmuş. afyonkarahisar yazısının arkasında da neden orda olduğunu anlamadığım bir gölge mevcut. bunların yanısıra çalışmanın tamamında gözü yoran bir gradient uygulanmış. bunu düz bir renke çevirmenizi ve dövüşçülerin üzerine uyguladığınız bevel efektini kaldırmanızı öneririm.
kısacası üzerinde çok değişiklik yapılması gereken bir logo ama emek sarfedip buraya eklediğinize göre biz de emek verip düşüncelerimizi paylaşmalıyız. iyi çalışmalar...