Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

draw'da font 270 derece açıyla başlıyor anlayan arkadaşlar bir bakabilir mi?

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Draw'da Artistic Text Tool ve Paragraph Text Tool'dan herhangi birini seçtiği zaman yazdığım yazıyı otomatik olarak şekildeki gibi yazıyor? Bunu nasıl düzeltebilirim?
coreltextproblemi.jpg

Benzer konular

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
En basit yöntemi...

Coreli kapatın, tekar açın ve açılırken F8 tuşuna basılı tutun bir soru soracak evet'i seçin..

Corel İlk günkü haline gelecektir.

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tamam üstad, çok teşekkür ederim ama bazı ayarlar var saklamak istediğim. Başka bir yorum gelmezse senin dediğini yapalım artık...

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
Tamam üstad, çok teşekkür ederim ama bazı ayarlar var saklamak istediğim. Başka bir yorum gelmezse senin dediğini yapalım artık...

ctrl F5 e basınız. default paragraph text i sağ tuşlayıp özelliklerine (properties) giriniz.

default paragraph text penceresinden edit tuşuna basınız. Sağ tarafındaki açıyı (degrees) 0 yapınız ve bu şekilde deneyiniz...

İyi çalışmalar...

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
ctrl F5 e basınız. default paragraph text i sağ tuşlayıp özelliklerine (properties) giriniz.

default paragraph text penceresinden edit tuşuna basınız. Sağ tarafındaki açıyı (degrees) 0 yapınız ve bu şekilde deneyiniz...

İyi çalışmalar...

Denedim kapatıp açtım ama bir değişiklik olmadı. Teşekkür ederim.
Başka bilgisi olan arkadaşları bekliyoruz...

asikum

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tarzan arkadaşım belli ki sen iyi araştırmadan konuyu açmışsın ctrl-. ve ctrl-, işaretlerinden biri bu sarunun nedeni ve tekrar bu tuşlara bastıgın taktirde düzelme olacaktır bununla ilgili yazılar ise burada mevcut durumda az araştırmayla halledilmeyecek sorun yok gibi görüyorum...

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
tarzan arkadaşım belli ki sen iyi araştırmadan konuyu açmışsın ctrl-. ve ctrl-, işaretlerinden biri bu sarunun nedeni ve tekrar bu tuşlara bastıgın taktirde düzelme olacaktır bununla ilgili yazılar ise burada mevcut durumda az araştırmayla halledilmeyecek sorun yok gibi görüyorum...

Dediğiniz doğru, çok teşekkür ederim.
Ancak araştırmadığım noktasına katılmıyorum. Belki yanlış kelimelerle aradığım için aradığımı bulamamış olabilirim. Ama gerçekten çok aradım.

Bana kattığınız bilgi için çok teşekkür ederim.

Bu arada Ctrl+. kombinasyonu yazıyı dikey olarak yazmaya,
Ctrl+, kombinasyonu ise yatay olarak yazmaya yarıyor.
(Type tool seçip yazıyı yazmak için tıklamadan önce kombinasyona basmanız gerekiyor.)

Arayan arkadaşlara duyurulur...