Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kary

🌱Yeni Üye🌱
drawda kartvizit vs gibi tasarımları arlatırsanız sevinirim.:D

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
drawda kartvizit vs gibi tasarımları arlatırsanız sevinirim.:D

Corel Drawda yada her hangi bir grafik tasarım programlarında kartvizit şöyle yapılır gibi bir şey yoktur.

Kartvizit ebatınızın içine. Bir kart vizitte olması gereken materyaller yazılarak kartvizitinizi hazırlarsınız.

Standart bir kartvizit ebatı 8x5 cm dir. Sizin zevkinize yada müşterinizin talebine göre bir tasarım ile kartvizitinizi yapabilirsiniz. Ama bu şöyle yapılır gibi belirli bir yol yoktur.

kary

🌱Yeni Üye🌱
Hazir Sablonlari Olan Profezyonel Program Varmi Ben Sİteden Bİ Tane İndİrdİm Onu resİm Formatinda Kaydedemedİm

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
sitemizde warez program bulundurmuyoruz. Zaten size başka bir konudada söylediğimiz gibi kartvizit yapabileceğiniz en güzel program photoshop'tur.

IV.Murat

🌟Usta Tasarımcı🌟
sitemizde warez program bulundurmuyoruz. Zaten size başka bir konudada söylediğimiz gibi kartvizit yapabileceğiniz en güzel program photoshop'tur.

Katılmıyorum. Böyle bir kaide yok. Resim en iyi ps de işlenir de okey. Ama en iyi kartvizit ps de yapılır biraz abes :) Bu senin tasarım zevkine ve kullanabidiğin programalara bakar. Aslında PS de kartvizitte yapılmaz. Neden çünkü resim işleme programı olduğu için yazılarda kırılmalar olur. Buda kartvizit gibi özellikle küçük yazıların bulunduğu bir dökümanda pekde hoş durmaz. Zaten vektör programlar bu iş için var. Resimleri PS de hazırlarsın Corel Draw yada Freehand gibi vektör programlarında birleştirirsin.

casanova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evt kanka kartvizit tasarımı biraz basit düşer katılmıyorum bende sana bu konuda

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Katılmıyorum. Böyle bir kaide yok. Resim en iyi ps de işlenir de okey. Ama en iyi kartvizit ps de yapılır biraz abes :) Bu senin tasarım zevkine ve kullanabidiğin programalara bakar. Aslında PS de kartvizitte yapılmaz. Neden çünkü resim işleme programı olduğu için yazılarda kırılmalar olur. Buda kartvizit gibi özellikle küçük yazıların bulunduğu bir dökümanda pekde hoş durmaz. Zaten vektör programlar bu iş için var. Resimleri PS de hazırlarsın Corel Draw yada Freehand gibi vektör programlarında birleştirirsin.

Ancak muratcım özür dileyerek belirtiyim cevabında biraz eksiklik var onuda ben tamamlayım. Bahsetmiş olduğun kırıklıklar aslında kaybolabilir. Charecters özelliğini tam olarak kullanınan kullanıcıların çok önem verdikleri bir husustur. Aşşağıda resimde ok ile göstermiş olduğum charecterc options ile ufak yazılarda hatta pixelart a girebilecek kadar küçüklükte olan yazı karakterlerin kenarlarındaki kırıklıkları engelliyebilirsiniz. Sharp, None, crisp vb. özellikleri denediğinizde görüceksiniz. Kırık filan kalmaz =)

Photoshop bir bitmap programdır. Programlara şu tasarım bunda iyi yapılır bu tasarım bunda iyi yapılır diye bakmayın. Programlara vektorel mi bitmap mi yada buna benzer bir özelliği varmı diyerek incelemeye alalım..
123456.gif

Saygılarımla...

DeFacto

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kartvizit hemen hemen her programla yapılır arkadaşlar...
Sadece kartvizitin tasarımı, ciddiyeti'nin nasıl olmasını istemenize bağlı...

Egerki tek yazı ve 2 veya 3 renk olasını isterseniz, ciddi bir tasarım olması için COREL veya Vectörel başka bir program yeterli... Photoshopta da ciddi tasarımlar tabiki olur. Ama photoshop bilindiği üzere bitmap sistemi üzerine indexli bir program, bu programda daha canlı daha çok renkli tasarımlar elde edilebilir...

Kart vizit örnekleri için aşağıda eski bir konu var ona bakarsanız ne corelde nede photoshopta kartvizit yaparsınız :)

uguruzuncelebi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
örneğin çoğu kartvizit çalışmalarımı corel draw da yapıyorum
fakat efekt konusuna gelirsek photoshop'u öneririm.

memati

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar corel konusunda soru ve sorularınızı yanıtlayabilirim

N/A

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ahahhaha 1 kartvizit nelere mal olmuş yaw :}}

evrenreklam

🌱Yeni Üye🌱
kartvizit diye geçme tanı kartvizit sayesinde köşelik olanları...

grp38

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.grpturk.net
arkadaşlar istersek word te bile kart vizit yapabiliriz.. bunu söylemeye gerek yok.. herkesin kendine göre bir tarzı var isteh photoshop ister corel.. farketmeyecektir..
ben genellikle kartvizit yparken 85x55 ölçüsünü kullanıyorum.. ve kartviziti yapacağım alanı dikey ve yatay olarak ikiye bölerek hazırlık yaparım..

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
arkadaşlar en iyi çalışma aslında hangi programı daha iyi kullanıyorsanız onda yapılır önemli olan düşüncelerimizi pc ye yansıtabilmek:)