Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

dreamweaver da sabit background image

maccicengizhan

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar benim takıldım bi konu var şu dwda.Sorunum ise şu ben dwda eklediğim background image ın sabit olmasını istiyorum.Bunun bi kodu oldugunu ogrendim ancak nerde nasıl kullanılacagını bilmiyorum.Gerçi koduda bilmiyorum.Anlatabilmisimdir sanırım bazı web saylarında gormuşuzdur.Arka plan resmi sabit kalır.Sayfa ortadan akmaya devam eder.
Şimdiden çok teşekkurler...
:iloveyou:

Benzer konular

qlsh

🌱Yeni Üye🌱
css ayarlarında bacground kısmında repeat kısmıyla oyna

pardushan

🌱Yeni Üye🌱
Buyrun görüntülü cevabı

Burada sorduğun konu ile ilgili video var. Oradan seyrederek öğrenebilirsin.
css kodu içerisindeki
background-attachment:fixed;
tanımlaması senin istediğini yapar.

yagmurlu

🌱Yeni Üye🌱
Aslinda cok kolay ve dreamweaver da bunun icin secenek cok. Eger icinde bulundugun sayfanin herhangi bir yerinde farenin sag tarafina basip sayfa ozelliklerine gidersen, oradan background rengini secebilirsin, veya renk yerine herhangi bir image yukleyebilirsin.

<body bgcolor="#000000"> kod olarak gireceksem sayfanin arkafon rengi body nin yanina yazilir ve burada tirnak icinde olan yere renk kodu girebildigin gibi resimde yukleyebilirsin(resmin bulundugu adresi gireceksin)

pardushan

🌱Yeni Üye🌱
Aslinda cok kolay ve dreamweaver da bunun icin secenek cok. Eger icinde bulundugun sayfanin herhangi bir yerinde farenin sag tarafina basip sayfa ozelliklerine gidersen, oradan background rengini secebilirsin, veya renk yerine herhangi bir image yukleyebilirsin.

Bu şekilde de olur ancak bu yöntemin dejavantajları çok. Mesela sitene eklediğin her sayfa için aynı şeyi yapman gerekir. Benim anlattığım videodaki gibi yapılırsa ve css her sayfaya eklenmişse o zaman bir seferde bütün sitenin arkaplanı aynı şekilde ayarlanmış olur. Senin anlattığın şekilde çok sayfası olanlar çok zorlanacaklardır ve zaman kaybedecektir.

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
<body bgcolor="#000000"> kod olarak gireceksem sayfanin arkafon rengi body nin yanina yazilir ve burada tirnak icinde olan yere renk kodu girebildigin gibi resimde yukleyebilirsin(resmin bulundugu adresi gireceksin)
Kod yanlış sanırsam :/ <body background="resim.jpg"> Olması gerekmiyomu doğrusunun...(arka plana resim eklemek için) Resim eklemek için değil ise kod doğru..

nisasu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Csslerden yaparsak mesela siteye gradient geçişli resim koyabiliriz özelliklerden yaparsak sadece tek renk verir css ile yapmak daha güzel background attachmend fixed deriz tamamdır..

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Css en pratik zamandan tasarruf ve mantıklı bir yol ama, onsuz tekrar ettiğinde resmin bozulmayacağı bir arkaplan resmi yapılabilir. yukarıdan aşşağı bir gradient effect verilmiş bi bg resimde özelliklerden sadece repeat x dersek x ekseninde tekrarlar ve resim sonundaki rengi seçersek sayfamız bozulmaz :D ama tabii her sayfaya yapmak gerek. En iyisi Ce-se-se!
Kolaylar gelsin... :D

WeBKıLaVuZu

🌱Yeni Üye🌱
Css en pratik zamandan tasarruf ve mantıklı bir yol ama, onsuz tekrar ettiğinde resmin bozulmayacağı bir arkaplan resmi yapılabilir. yukarıdan aşşağı bir gradient effect verilmiş bi bg resimde özelliklerden sadece repeat x dersek x ekseninde tekrarlar ve resim sonundaki rengi seçersek sayfamız bozulmaz :D ama tabii her sayfaya yapmak gerek. En iyisi Ce-se-se!
Kolaylar gelsin... :D

yani sen css ye kaçarsın fakat başkaları onu pratik çözer:rofl:

BlackMessiah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Paylaşım için teşekkür ederim çok yardımcı oldu bende boyle bısey arıyordm

dj_alper

🌱Yeni Üye🌱
Burada sorduğun konu ile ilgili video var. Oradan seyrederek öğrenebilirsin.
css kodu içerisindeki
tanımlaması senin istediğini yapar.

görüntünün olduğu link uçmuş? Css'den dediğiniz gibi yaptım fakat tam olarak olmadı.Ben tablolarla tasarım yaptım acaba oyüzden olmuş olabilirmi?

sanaluser

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.taneryilmaz.net
<style type="text/css">
body {

background-image:url(imagess/bgbg.jpg);
background-repeat:repeat-x;

}
</style>
dj im bu kodu head arasına yapıştır olucak :)
not: bg degrade değilse background-repeat:repeat-x; satırına no-repeat yazman lazım

Son düzenleme:

computing

🌱Yeni Üye🌱
background-attachment:fixed
Peki bu bütün tarayıcılarda sorunsuz çalışıyor mu?
Tarayıcı uyumu nasıl?