Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

E-ticaret Web Arayüz Tasarımı

yasarcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yasarcanturk.com
bu noktaya nasıl geldiniz gibi cevabı uzun olan,
belki birkaç kelimeyle anlatabileceğiniz bir soru sorsam?

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Nasıl oldu; çok araştırarak, başkalarının nasıl yaptıklarını görerek, çok fazla css html js kod inceleyerek, çok fazla tasarım görerek, çok fazla iş yaparak gibi gibi. :) ama daha yolun başındayım gibi hissediyorum en önemliside bu habire öğrenmek istiyor insan.

cikmazsokak

🌱Yeni Üye🌱
resim 2 de açılan menüyü nasıl yaptınız. yani üstte nasıl duruyor katman varmış gibi. genel mantığı nedir bu menünün öğrenebilirmiyim??

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
resim 2 de açılan menüyü nasıl yaptınız. yani üstte nasıl duruyor katman varmış gibi. genel mantığı nedir bu menünün öğrenebilirmiyim??

Aslında uzun uzadıya anlatmak isterdim ama vaktim yok, kısaca okısımda hover yada focus olayında pozisyon değeri absolute olan bir elementin görünürlüğünü aktif etme işlemi var z-index ile katmanları üst üste sıralyabilirsin bunun için css bilginin iyi olması lazım fatih hayrioğlunun css ekiptabı var aratırsan google birçok örneğe ulaşabilirsin.

cikmazsokak

🌱Yeni Üye🌱
eyvallah sağolasın öğrendiğim iyi oldu. Artık gerisi benim çabama kalmış. Sanırım çok uğraşmıcam z-index tahmin ettiğim gibyse.

kaanakyuz78

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kaanakyuz.net
çalışma gayet güzel

çalışma gayet güzel , fakat css+xHtml uygulamayı görmek lazım. Şunu bilmek gerekirki e-ticaret tasarım uygulaması , tasarımını yapmaktan 3-5 kat daha zordur :)

muzisyen

🌱Yeni Üye🌱
iyi güzelde ben siteye giriyorum ..başka bir site geliyor :d ne iş anlamadım.

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çalışma gayet güzel , fakat css+xHtml uygulamayı görmek lazım. Şunu bilmek gerekirki e-ticaret tasarım uygulaması , tasarımını yapmaktan 3-5 kat daha zordur E-ticaret Web Arayüz Tasarımı

// aynen katılıyorum uğraşıyorum çünkü hemde çok fazla :D

iyi güzelde ben siteye giriyorum ..başka bir site geliyor :d ne iş anlamadım.

// o eski site yenisi bu işte :) bitince yayına açılacak

muzisyen

🌱Yeni Üye🌱
hm hadi hayırlısı bende aranıza yeni katıldım..tasarımlarımı en kısa sürede paylaşacağım.saygılar.

efekan07

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar,
Eticarat sitesi tasarımı için görüşebilirmiyiz?

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selamlar,
Eticarat sitesi tasarımı için görüşebilirmiyiz?

Merhabalar, Teşekkür ederim ama okadar yoğunumki önümüzdeki 2 aylık süreçte doluyum. eklemek isterseniz ******* ilerisi için görüşebiliriz.

kaanakyuz78

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kaanakyuz.net
tasarım ve uygulama

Tasarım tipografi gayet güzel yalnız, bu tasarımı gerçek uygulamada yapamazsın.

Nedenine gelince, Web font olması gereken yerleri , photohsop fontu ile güzel ce yapmışsın :) gerçek uygulamada , tahoma,arial,verdana,trebuchet vb. fonlar kullanmalısın.

Not: ( Özel font kullanmak için , javascript kütüphanelerinden yararlanılabilinir ama yinede bunu atladığını düşünüyorum)

iyi çalışmalar

Kaan Akyüz

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tasarım tipografi gayet güzel yalnız, bu tasarımı gerçek uygulamada yapamazsın.

Nedenine gelince, Web font olması gereken yerleri , photohsop fontu ile güzel ce yapmışsın :) gerçek uygulamada , tahoma,arial,verdana,trebuchet vb. fonlar kullanmalısın.

Not: ( Özel font kullanmak için , javascript kütüphanelerinden yararlanılabilinir ama yinede bunu atladığını düşünüyorum)
[/url]

Merhabalar Kaan,
Öncelikle web font konusunda biraz bilgi eksiğin var diye düşünüyorum.
(font face olarak aratmanı çneririm öncelikle)
Font face ile css taraflı yükletebilirsin js ile preload olarak yükleyebilirsin js kütüphaneleri kullanabilirsin(cufon) gibi gibi şuan html hali %70 bitmiş durumda yayınlanmadanda paylaşmak istemiyorum bittiğinde gönderrim linki ama eminolki görüntünün aynısı :)

Son düzenleme:

kaanakyuz78

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kaanakyuz.net
:)

Font face ve diğer js işlemlerini biliyorum arkadaşım, sen arayüzündeki her yazıyı ekstra oluşturmaya çalıştıkça site performansını düşüreceğinin farkındasındır umarım. İnanılmaz güzel bir tasarım yapabilirsin zemine videoda koyabilirsin, ama sunucu performansından yedikçe son kullanıcının sitende kalacağını pek sanmıyorum. Facebook , google, Twitter da fontface kullanıp fontlarını neden özelleştirmiyor sence ;)

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hmm arkadaşım aydınlattığın için çok teşekkür ederim inanki bunların hiçbirini bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu ben 8 senemi boşuna vermişim web dünyasına demekki.

Öncelikle font olayına bukadar takma bırak rahatla korkma bişey olmaz, sende alışırsın yavaş yavaş. tabiki 40kb olan fontu yüklerken yavaşlık olur ama o site 500 kb altı ve 100 sunucu isteği altı yapılamazken 80 kb ve 13 istekle html çıktısı yaptım(font hariç). Bence o 40 kb fazla etken olmaz ha ne dersin! Hem bu arada bukadar tartışmasını yaptık ama güzel font olmasına rağmen müşteri arial istedi =) font face halinide atarım sana oke!.

Facebook , google, Twitter neden yapmıyor google şuanda günlük giriş sayısı 1 milyarın üzerinde face book 50binden fazla ultrasonic sunucuları bile dayanmıyor twitter aynen öyle onlar için 40 kb çok çok büyük bir boyut sence alışverişnete günlük 1 milyar giriş olurmu =) neyse boşver font olayını tavsiyen için sağol=)

tasarim34

🌱Yeni Üye🌱
Hmm arkadaşım aydınlattığın için çok teşekkür ederim inanki bunların hiçbirini bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu ben 8 senemi boşuna vermişim web dünyasına demekki.

Öncelikle font olayına bukadar takma bırak rahatla korkma bişey olmaz, sende alışırsın yavaş yavaş. tabiki 40kb olan fontu yüklerken yavaşlık olur ama o site 500 kb altı ve 100 sunucu isteği altı yapılamazken 80 kb ve 13 istekle html çıktısı yaptım(font hariç). Bence o 40 kb fazla etken olmaz ha ne dersin! Hem bu arada bukadar tartışmasını yaptık ama güzel font olmasına rağmen müşteri arial istedi =) font face halinide atarım sana oke!.

Facebook , google, Twitter neden yapmıyor google şuanda günlük giriş sayısı 1 milyarın üzerinde face book 50binden fazla ultrasonic sunucuları bile dayanmıyor twitter aynen öyle onlar için 40 kb çok çok büyük bir boyut sence alışverişnete günlük 1 milyar giriş olurmu =) neyse boşver font olayını tavsiyen için sağol=)

8 senende senin yanında olamadığım için nerelere hangi konulara verdin bilemem ,Ayrıca Müşterin arial mi istedi :) sanırım adam işi biliyor diyebilirim.

Son söz : Hepsi burada dahil tüm e-ticaret sistemleri sanırım seni takip etmeli. fontface ile yeni bir akım başlatabilirsin :)

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
8 senende senin yanında olamadığım için nerelere hangi konulara verdin bilemem ,Ayrıca Müşterin arial mi istedi :) sanırım adam işi biliyor diyebilirim.

Son söz : Hepsi burada dahil tüm e-ticaret sistemleri sanırım seni takip etmeli. fontface ile yeni bir akım başlatabilirsin :)

Arkadaşım amacın üzümmü bağcımı!

Öncelikle forum kurallarını iyi oku önce oradan başla öğrenmeye sonra gel karşıma her sayfaya link atmaya çalışmadan özellkle, şimdi gelelim iş bilme mevzusuna sen varya web dünyasının kralısın sen bitanesin sen varya aranıp bulunamayan elemansın oke oldumu tmm =)

Arkadaşım yorumların için teşekkür ederim. Font face ve font işleleri ile ilgili bilgi eksikliğin varsa sorularını sor cevaplayayım. ha yok font face zaten css'e neden eklenmiş bu yanlıştır diyorsan https://www.w3.org/Consortium/contact bu adresten ulaşabilirsin, olması gerekenleri sıralayabilirin.

Kal sağlıcakla . Konuyu daha fazla uzatıpta çöplüğe çevirme !

tasarim34

🌱Yeni Üye🌱
Sonuç..

Amacım üzüm yemek tabiki, öncelikle tasarım ve tipografi inkar edilemez bir şekilde güzel , zaten buna söylenecek bir şey yok. Benim dikkat çekmek istediğim şey , tasarımı yaparken herzaman uygulamada %100 gerçekleşecek niteliklerin kullanılması. Sen her sayfada her noktada aynı fontu kullanmışsın güzel olsun diye, ama şu an yani css standartları tam olarak oturmadı browserlarda, bi çok insan eski browser kullandığını göz önüne alırsak , her bilgisayarda aynı estetikte fontlar görüntülenemiyebilir.
(Sonuçta ariale dönmüşsün)
Durum bu , amacım seni karalamak değil, tekrar söylüyorum gayet başarılı bir çalışma.

Kolay gelsin

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ederim kaan, haklısın font konusunda ama yeni trendlerde artık fontlar çok önemli örn google plus https://plus.google.com/ önerilerin için teşekkür ederim,

Kal sağlıcakla

Kral_Arthur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.universitekulis.com
hazır tema bir çok yerde çicekcilere satılmış keşkem o bannrı değiştirseydinde çakma olduğu kolay anlaşılmazdı dediğim gibi her yerde buna rastlıyorum