Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Efendim Reklam Logo Çalışmaları

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
Yorumlarınızı alabilir miyim?
taslakzp6.jpg

grafikeri-m

🌟Usta Tasarımcı🌟
k.bakma ama olmammaış bikere hepsinde aynı fontu kullanmışsın ki reklam logosu için fazla ağır olmuş daha şık zarif font seç logolarda göze hitap etmiyo diğer reklam firmalarının logolarını incele esinlen biraz ama unutma esinlen sadece aynısı olmasın :)

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
aslında konuyu eklerken hata yaptım özür dilerim
bunları sadece düşünce olarak sorgulamak için ekledim
yani kullanılan malzemelerin ve savunulan düşüncenin kullanılabilirliğini öğrenmek için ekledim

1-Hedef, Oklar, CMYK savunulan düşünce "her türlü reklam işiniz için doğru nokta burası"
2-Büyüteç "her küçük detayı büyüteç ile bakıyor gibi büyültüp o doğrultuda titiz iş yapıyoruz"
3-Yol, Fırça "size doğru yolu gösterecek size yön vereceğiz "

her 3 logoda e harfi kullanılacak
efendim reklam & organizasyon yazısına fontuna vs. takılmayın
ben onları öylesine yazdım
sadece mantıksal anlamda yorum istiyorum sizden
saygılar...

Son düzenleme:

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Açıkçası mantıksal yorum için buna uygun gözle görünür,hissedilir bir takım argümanlar olması gerekir.Eğer siz bu açıklamaları yapmasaydınız bir çok kişi bunları sanırım anlayamayacaktı.Düşünce biçiminiz güzel ama uygulama kısmı zaten en zor olan kısım.Düşüncelerinizi çalışmanıza aktarırken daha özenli daha seçici olmalısınız diye düşünüyorum.
"1-Hedef, Oklar, CMYK savunulan düşünce "her türlü reklam işiniz için doğru nokta burası"
Bu mesajı vermek adına amblemi hedef tahtası gibi göstermemelisiniz.Bu artık kalıplaşmış bir düşünce.Ayrıca okların birleştiği yer boş bir çemberin içi...Bu pek etkili bir mesaj olmayabilir.
2-Büyüteç "her küçük detayı büyüteç ile bakıyor gibi büyültüp o doğrultuda titiz iş yapıyoruz"
Şeklin içinde sadece bir büyüteç var ama herhangi bir detayı bir ayrıntıyı ne büyütmüş ne açıkça göstermiş.Sadece var o kadar...Etkisi sadece "olmak" olan bir detay kimsede bir etki bırakmayabilir.
Fırçanın bir yol gösterdiğini düşünmüyorum. Zira yer,yön göstermek için kullanılan bir çok şekil var zaten.Bir firmayı doğru yola götürdüğünüze inandırmak için daha net daha belirgin bir doğrultuda hedefleriniz olduğunu göstermelisiniz.Bunun adına daha kararlı bir duruş demeliyiz sanırım.
Daha iyi çalışmalarınız için kolay gelsin.

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
Açıkçası mantıksal yorum için buna uygun gözle görünür,hissedilir bir takım argümanlar olması gerekir.Eğer siz bu açıklamaları yapmasaydınız bir çok kişi bunları sanırım anlayamayacaktı.Düşünce biçiminiz güzel ama uygulama kısmı zaten en zor olan kısım.Düşüncelerinizi çalışmanıza aktarırken daha özenli daha seçici olmalısınız diye düşünüyorum.
"1-Hedef, Oklar, CMYK savunulan düşünce "her türlü reklam işiniz için doğru nokta burası"
Bu mesajı vermek adına amblemi hedef tahtası gibi göstermemelisiniz.Bu artık kalıplaşmış bir düşünce.Ayrıca okların birleştiği yer boş bir çemberin içi...Bu pek etkili bir mesaj olmayabilir.
Şeklin içinde sadece bir büyüteç var ama herhangi bir detayı bir ayrıntıyı ne büyütmüş ne açıkça göstermiş.Sadece var o kadar...Etkisi sadece "olmak" olan bir detay kimsede bir etki bırakmayabilir.
Fırçanın bir yol gösterdiğini düşünmüyorum. Zira yer,yön göstermek için kullanılan bir çok şekil var zaten.Bir firmayı doğru yola götürdüğünüze inandırmak için daha net daha belirgin bir doğrultuda hedefleriniz olduğunu göstermelisiniz.Bunun adına daha kararlı bir duruş demeliyiz sanırım.
Daha iyi çalışmalarınız için kolay gelsin.

hmmm aslında dedikleriniz çok mantıklı
ilk defa içinde bu kadar düşünce olan bir logo yapıyorum
tabi uygulamadaki eksiklikler bu doğrultuda gayet doğal
bahsettiğiniz detayları göz ardı etmeyeceğim
tşk ederim

yasemin özbek

🏆Pro Tasarımcı🏆
efendım yazısının fontunu degıstırırsenız eminim çok guzel bişe ortaya cıkacaktır.
düşünce olarak sorgular isek mantıklı ama estetık guzellıgıde onemlı.yanı duşuncenın guzellıgı yanında tasarımda cok guzel olmalı kı insanlar tasarım guzel olduğu için logoya baksın sonra anlatılanı anlasın.paylasımıız için çok tesekkurler hasan bey.
çokkkkkkk guzel bısey yapabılecegınızden hıc kuskum yok.yetenegınıze guvenıyorm:D

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
efendım yazısının fontunu degıstırırsenız eminim çok guzel bişe ortaya cıkacaktır.
düşünce olarak sorgular isek mantıklı ama estetık guzellıgıde onemlı.yanı duşuncenın guzellıgı yanında tasarımda cok guzel olmalı kı insanlar tasarım guzel olduğu için logoya baksın sonra anlatılanı anlasın.paylasımıız için çok tesekkurler hasan bey.
çokkkkkkk guzel bısey yapabılecegınızden hıc kuskum yok.yetenegınıze guvenıyorm:D

çok mersi efendim (efendim reklam :p )
sizden böyle yorumlar almak ne kadar güzel (cvb: sizin kadar güzel ;) )

şaka bir yana gerçekten sağol yasemin
geliştirmeye çalışıyorum kendimi
eminim yakında daha güzel işler çıkacaktır

yasemin özbek

🏆Pro Tasarımcı🏆
ayyyyyyy ne dmek benım için sizin çalışmalarınıza yorum yapmak bi zevk.teşekkur ederım

grafikeri-m

🌟Usta Tasarımcı🌟
mantıksal anlamda evet iyi seçimler yapmış olabilirsin ama önemli olan düşündüklerini ne kadar belirgin hoş ve hitap edici yansıtman bana göre düşündüklerini iyi yansıtamamışsın :s

saygılar

emmune

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm hasan bey ben yasminin staj arkadaşı logoların gerçekten güzel umarım dahada iyi işler çıkarırsın efendim fontu iyi durmamış onu degiştirsen daha iyi olucağına inanıyorum :))

Son düzenleme:

emmune

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayali bir firma kurup ona logo tasarlamam gerek logo çalışması yaptım bir kaçtana ne kadar iyi o dereceyi bilmiyorum isim güzel ama yaptıgım logolar pek isme hitap etmiyo napabilirim sizce???????????

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
ya istersen foruma ekle çalışmalarını
ben dahil herkes yorumlarını sunsun
eksiklikleri ve olabilecekleri dile getirsin...

yasemin özbek

🏆Pro Tasarımcı🏆
hasan bey bişe sora bılırmıyım efndım reklam hayalı bı fırmamı???????????

emmune

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ama gerçekten kötü gülersiniz yaptığım çalışmalar iyi değil yoksa ben de sizlere yaptıgım çalışmaları sunmak paylaşmak isterdim. of of

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
hasan bey bişe sora bılırmıyım efndım reklam hayalı bı fırmamı???????????

hayır yasemin hanım
şuan faal durumda bir ajans
kullanılan logosu var
ama yenilik yapmayı düşünüyor(uz)
üzerinde çalışıyorum hala yakında son halini eklerim siteye

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
hayali bir firma kurup ona logo tasarlamam gerek logo çalışması yaptım bir kaçtana ne kadar iyi o dereceyi bilmiyorum isim güzel ama yaptıgım logolar pek isme hitap etmiyo napabilirim sizce???????????

tasarım+hayal gücü+faaliyet üçlüsünü kullanınız.biz sizin kafanız bilgiler boşaltamayız ya da tasrımları görmeden belki ben begeneceğim belki size kötü geliyor heh ne dersiniz? tasrımları siteye koyabilrsiniz yorumlara açksanız ;)

sunshine20

🏅Acemi Tasarımcı🏅
olmamış bunlar daha çok çalışman gerek sadeliğe ve renklere dikkat et ok;)

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️

müşteri istekleri doğrultusunda yapılan düzenlemeler ile az çok şeklini almaya başladı logomuz reklamın yanı sıra kültür sanat organizasyon işlerini vurgulaması için "i" yi balerin yaptık
ayrıca şirket sahibinin iki çocuğunun ismi belirgin hale getirildi "ECE" VE "EFE"
fırçanın kullanılıp kullanılmaması konusunda karar verilemedi
çalışma üzerinde halen çalışılıyor