Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eko benzin

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
tamamen serbest bir çalışma. Bir gün dışarı çıktığım zaman, çok trafik vardı, nefes almayı zorlandım, o an öyle bir düşünce doğdu...

ekoafi2nz7.jpg

afinm4.jpg

Benzer konular

arock06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Güzel ve anlamlı bir çalışma. Düşüncene sağlık... Başarılar...

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
Düşünce güzel... Logoyu çok beğendim :)
Fakaat;
Ekoloji canlıların birbirleri ve çevreleriyle ilişkilerini inceleyen bir bilim dalıdır.
Senin kullanman gereken ibare, anlam olarak canlı ve cansız sistemin tamamını kapsayan EKOSİSTEM olmalıydı ;)
Eline sağlık

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok güzeller... Bence sloganlar fazla bile olmuş. At onları :)

Amaç net, çalışma net, herşey açık ve net. Eline, emeğine sağlık Kasta. Tebrikler.

Güzel ve anlamlı bir çalışma. Düşüncene sağlık... Başarılar...

teşekkürler

Düşünce güzel... Logoyu çok beğendim :)
Fakaat;
Ekoloji canlıların birbirleri ve çevreleriyle ilişkilerini inceleyen bir bilim dalıdır.
Senin kullanman gereken ibare, anlam olarak canlı ve cansız sistemin tamamını kapsayan EKOSİSTEM olmalıydı ;)
Eline sağlık

EKOSİSTEM olmalıydı, değer çalışma ona ilgili olmalı....olacak...yayınlanacak

yorumlarınız için teşekkür ederim

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bencede anlamlı bir çalışma emeğine sağlık kasta

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
başarılı çalışmalar emeğinize sağlık kaçımız duyarlı ki...?

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
bende beğendim eline sağlık.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
çalışma güzel ama sloganlarla tam örtüşmüyor gibi

buradaki mesaj toplumu fidan dikmeye veya ekosisteme faydalı birşeyler yapmaya teşvik mi yoksa eko benzin kullanmak mı, tam anlayamadım... Bunlar birbirini takip eden ve tamamlayan iki afiş mi, yoksa birbirinden bağımsız afişler mi... ?

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
gerçekten çookk hoşş çalışmalarr başka bir şeye gerek yokk emegine saglıkkk....

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
çalışma güzel ama sloganlarla tam örtüşmüyor gibi

buradaki mesaj toplumu fidan dikmeye veya ekosisteme faydalı birşeyler yapmaya teşvik mi yoksa eko benzin kullanmak mı, tam anlayamadım... Bunlar birbirini takip eden ve tamamlayan iki afiş mi, yoksa birbirinden bağımsız afişler mi... ?[/QUOTE

Yok, hemen fidan dikin diye bir amac taşımıyor (eğer dikat etıysanız fidan afıştkeki araba kokusu gbi bir şekli verilmiş), amacı şu ki fidan ya da her hangi flora hayatımızda oskijen, oksijen hepimize ne için lazım? yaşamak. Öyle değil mi? Eğer ağaç kalmaz nasıl yaşayabiliriz? Maske takarak mı? Öyle ise ne yapmalıyız? Elimize geldikçe çevrimizde azaltan oksijeni korumalığız kendi çocuğu gibi hastalıktan koruyorsunuz buda aynı şey....

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Yok, hemen fidan dikin diye bir amac taşımıyor (eğer dikat etıysanız fidan afıştkeki araba kokusu gbi bir şekli verilmiş), amacı şu ki fidan ya da her hangi flora hayatımızda oskijen, oksijen hepimize ne için lazım? yaşamak. Öyle değil mi? Eğer ağaç kalmaz nasıl yaşayabiliriz? Maske takarak mı? Öyle ise ne yapmalıyız? Elimize geldikçe çevrimizde azaltan oksijeni korumalığız kendi çocuğu gibi hastalıktan koruyorsunuz buda aynı şey....

Peki Ekobenzin'in bu afişteki rolü ne ve sloganla nasıl bağdaşıyor...?

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
bildiğimiz benzin, ya da dizel yerine Ekobenzin kullanmalıyız

Anladım, başrolde Ekobenzin var, tahmin ettiğim gibi verilmek istenen mesaj şu, "Sıradan yakıt yerine Ekobenzin kullanarak doğaya katkımız artıyor veya zararımız azalıyor" Yani birinci çalışmada doğaya katkı için ekobenzin kullanın diyor... Peki ikinci çalışmada ekobenzin nerede? Ancak şu sonuca ulaşılabilir, "Ekobenzin kullanmak fidan dikmekle eşdeğerdir" ya da "Fidan dikmiyorsun bari Eko benzin kullan" gibi... Peki slogan bunu destekliyor mu? Sanmıyorum... Dediğim gibi çalışma çok iyi ama sloganlar bana çalışmaya uygun şeyler anlatmıyor...

Amacım eksik yakalamak ya da manasızca eleştirmek değil, doğruya ulaşmaktır, umarım yanlış anlamıyorsunuzdur...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Anladım, başrolde Ekobenzin var, tahmin ettiğim gibi verilmek istenen mesaj şu, "Sıradan yakıt yerine Ekobenzin kullanarak doğaya katkımız artıyor veya zararımız azalıyor" Yani birinci çalışmada doğaya katkı için ekobenzin kullanın diyor... Peki ikinci çalışmada ekobenzin nerede? Ancak şu sonuca ulaşılabilir, "Ekobenzin kullanmak fidan dikmekle eşdeğerdir" ya da "Fidan dikmiyorsun bari Eko benzin kullan" gibi... Peki slogan bunu destekliyor mu? Sanmıyorum... Dediğim gibi çalışma çok iyi ama sloganlar bana çalışmaya uygun şeyler anlatmıyor...

Amacım eksik yakalamak ya da manasızca eleştirmek değil, doğruya ulaşmaktır, umarım yanlış anlamıyorsunuzdur...

doğrudur, tamamen haklısınız

eğer benim türkçem o kadar geniş olsa emin olun ki afişlere uygun slogan bulabilirdım

ben asla yanlış anlamam,yorumlarınız dikkatime aldım

teşekkür ederim

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
doğrudur, tamamen haklısınız

eğer benim türkçem o kadar geniş olsa emin olun ki afişlere uygun slogan bulabilirdım

ben asla yanlış anlamam,yorumlarınız dikkatime aldım

teşekkür ederim

Şimdi daha iyi anlıyorum sizi:) Çalışmalarınızın çok başarılı olduğunu tekrar ifade edip, slogan veya Türkçe konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda bunu seve seve yerine getirebileceğimi bilmenizi isterim

Saygılarımla