Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ekranda gezen bir garip nokta

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Her zaman değil ama bazen ekranımın üstünde minicik bir nokta geziyor. Rengi siyah ve gerçekten bir nokta! Aklınıza değişik espriler gelmesin ayakları yok, bölünerek de çoğalmıyor ... Ve sanki bilinçli olduğu izlenimini uyandıran ekran üzerindeki manevralarıyla dikkat çekiyor. Bu nedir?

Benzer konular

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
LCD monitör kullanıyorsan başın sağolsun deniz :) milyonlarca pixelinden biri ölmüş:)
Genelde LCD monitörlerde rastlanan bir durum siyah noktacılar, bazı renklerde görünür, bazılarında görünmez.Tabi ekranında ölü pixel olup olmadığını kesin anlayabilmek için bazı yardımcı programlar olduğunu duymuştum.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
LCD mi? :D CDR benim ekranım. Canım pixelllerimden biri hala ölmüş olabilir mi? Şu an yok mesela gezmiyor o nokta.

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Zaten ölü pixeller herzaman gözükmez, adı üstünde ölü :)
Pixellerine ilgi göstermessen öyle bi anda gidiverir işte:) neyse bari daha milyonlarca var, onlara bari iyi bak, ara sıra dertlerini dinle, birlikten kuvvet doğar diye gaz falan ver:D

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ölü piksel... Çok ürkütücü olsa da, ben ona sevimli hayalet; piksel deyip eğlence katarım artık. Ruh çağırmak isteyen olursa hazır var bende :D Neyse bir arkadaşım bana özelden ekran çok ısındığı için yanıyor olabilir dedi. Bu şüpheli piksel ölümü gerçekten bilinçsizce işlediğim bir cinayet olabilir. Neyse ki Ceza Hukuku'nda yeri yok bu cinayetin....Pc'lerin arada bir dinlenmesinde fayda var. Benimki 24 saate yakın açık kalıyor. Gerçekten aşırı ısınma olabilir. Bu da uyarı olsun bakalım benim gibilere...

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
ölü pixel .. pixelence özelliğini kaybedince verdiği sabit beyaz noktadır.arkada çalışan transistor yanmıştır ama bildiğim kadarıyla birden fazla oluncaya kadar garanti kapsamına girmiyor :) ancak seninkisi hareketli olunca ölü pixel diyemeğiz :) ölü hareket edermi ya :D
ısınmadan dolayı renklerin körleşmesi derler özellikle kenarlada belirgindir. Tabi hayalet deyimi buna uygun sanırım :D

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
efoja o senin ruh ikizin çok küçük bi şekilde melek olarak seni takip ediyor (yeteri kadar iyimser oldummu:))

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ona ölü pixel diyoruz:D(Teknoloji gelişti ya ölüler bile hareket ediyor:p...)Oradaki noktacık bozulmuş anlamına gelir yani renk değiştirme yetenegi kaybolmuştur.Herşeyin ömrü oldugu gibi onun da kısa bir ömrü var, vakti dolmuş napalım.:DAllah rahmet eylesin...Her son gibi buda kaçınılmaz bir son olmuş...Geride kalan pixellere sağlık dilemekten başka yapılacak birşey yok:)İyi bak deniz abla onlarıda kaybetmeyelim...Çok yorma Pc' yi biraz tatil yapsınlar, birşey olmaz:)

Son düzenleme:

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Her zaman değil ama bazen ekranımın üstünde minicik bir nokta geziyor. Rengi siyah ve gerçekten bir nokta! Aklınıza değişik espriler gelmesin ayakları yok, bölünerek de çoğalmıyor ... Ve sanki bilinçli olduğu izlenimini uyandıran ekran üzerindeki manevralarıyla dikkat çekiyor. Bu nedir?

Manevra yapan ölü pixel... :S ölü olan bişi nasıl manevra yapıyor...

Baya bi geç yazıyorum ama.. merak ettiğim bir şey var acaba sadece belli internet sayfalarında görüyor olabilirmisin yoksa.. her zman heryerde masasütünde Photo Shop'ta vs..

Çünkü eğer sadece internet explorerda görüyorsan.. bu bi çeşit web uygulam kodu gif olan bir siyah noktacığı genelde minicik böceğede benzer.. durmadan gezinmesidir.. ve herzaman çıkmaz ortaya..

---------- Forumun birinden alıntı yazılara dikkat ---------------

5920.jpg

------ Ve Örnek tabii hareti veremediğim için anlarsan =) -----
5953.jpg

-----------------------------------------------------------------
5965.jpg

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Öncelikle bir hayli ilgilenmişsiniz pm'e kadar, özellikle teşekkürler...
Bence gerçekten haklısınız bu tespitinizde... Çünkü 1 veya 2 kez gördüm o olayı... Ya da bilemiyorum çünkü hemen arkasından geçişli renklerde bozulma oldu. Pencereler ise hareket ettirirken izli oluyor hareketi. Driver'ı yeniden yükleyeceğim bakalım neler olacak?

TechStore

🌱Yeni Üye🌱
ölü pixel hocam.. bir yazıda pixellerin elektronlar sayesınde yansıdıgını ve bunların da surekli olarak hareket ettigini okumu$tum.. yani buna göre senin ölü pixel elektronla beraber ekran da fink atıyor..

kolay gelsin..

forumixir

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.forumixir.com
Arkadaşlar ekranda dolaşan küçük js efektidir.ve genelde bazı sitelerde kullanılır dikkat çekmek için.çünkü birzamanlar bende kullanıyordum ve cokta hoş oluyordu.üstünde mause tuttuğunuzda yazı cıkıyor harika oluyordu..korkacak bişey yok.

Monitörün yaşayacak :rofl::rofl::rofl:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com

erkk35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bi arkadaşın başınada gelmiş ama onun hareket etmiyodu pixellerle alakalı