Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ekranı bölmek ve her bölmede birbirinden bağımsız farklı video oynatmak.

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
requiem+for+a+dream

Yukarıdaki örnek Requiem for a Dream filminden.Bu tip görüntülere film içinde sıkça rastlanıyor.4 farklı video,4 farklı bölmede oynatılıyor.Videoların kalitesini bozmadan 2,3,4 veya daha başka türlü bölme nasıl yapılır ? Bazı dizilerde de (Avrupa Yakası) telefon konuşma sahnelerinde rastladığımız ekranın 2'ye bölünmesi hangi menüden yapılır ?

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İnanamıyorum fotoğraf uçmuş.Fotoğrafta dediğim şeyi tanımlayan bir ekran görüntüsü vardı.Sağlık olsun.

En iyisi afişi eklemek sanırım. : S

requiem-for-a-dream-film-indir.jpg

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
dostum bunu yazmak sanırım biraz uzun olacak eğer olsun ben okurum ve anlarım dersen yazarak anlatmaya çalışayım :))

not: 3d picture in picture seçeneği sana yardımcı olur bu konuda

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Abi Merhaba,
elbette büyük bir keyifle okurum ancak ben hergün buradayım.Senin işin olmayan,müsait olduğun bir gününde yazabilirsin.Acelesi yok.Ben bu tekniği öğreneyim.Yarın olur,Şubat ayı sonu olur hiç farketmez.
Teşekkür ederim. : )

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
tamam dostum müsait olduğumda yazacağım

AYDINS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben de bu bilgiden çok yararlanacağım, lütfen yazın...Şimdiden çok teşekkürler...

demirhanca

Boardcast Design
🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.buyuksehirfirmalari.com
ben kısaca anlatayım :) videoları alt alta doldur sıraylay 3d picture in picture at sonra effect marker dan tıkla 3d picture in picture yi videoyu küçült ve ekranın istediğin yerine koy diğerlerinede aynı uygulamayı yap bu kadar basit :)

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Abi teşekkür ederim ancak o 3D picture in picture seçeneğini bulamadım.timeline'daki video parçacığına sağ tıkladım yok.Efektler arasında aradım yok.Üst menüde aradım yok.Nerede bu picture in picture ? : ))) Belki sürekli kullandığım bir şeydir ama yerini ezbere bilmediğim için ekran bana baktı,ben ekrana baktım. : )

AYDINS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Demirhanca, çok sağol... bir soru; sesteki rüzgar uğultusu, mikrofon kayması vb. istenmeyen sesleri temizlemek imkanı varmı?

demirhanca

Boardcast Design
🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.buyuksehirfirmalari.com
Valla biz genelde 2 kanaldan çalıştığımız için diğer kanalı kapatır veya audio filterle düzeltmeye çalışırız şimdi sesin durumunu bilmediğim için yorum yapamam audio filteri biraz kurcalayayıp uygulamalar yaparsan büyük bir ihtimalle çözersin sorununu ama %100 verim alamazsın çünki ses apayrı bir durum Edius taki ses effectleri alternatif olarak kurulmuş ses programlarını denemeni tavsiye ederim

şima1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
manü paleti -keyers içinde.
valla ben körüm,göremiyrm.

ebakilan

🌱Yeni Üye🌱
manü paleti -keyers içinde.
valla ben körüm,göremiyrm.

selam, ben de bulamadım bu bahsedilen yeri...view içinde aradım kapalıdır belki diye ama "manü" yu zaten bulamadım da bi de "keyers" ı hiç bulamadım...Edius5.11 kullanıyorum arayüzümmü farklı acep çözemedim yav...yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...

şima1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selam, ben de bulamadım bu bahsedilen yeri...view içinde aradım kapalıdır belki diye ama "manü" yu zaten bulamadım da bi de "keyers" ı hiç bulamadım...Edius5.11 kullanıyorum arayüzümmü farklı acep çözemedim yav...yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler...

efekt eklediğin kısım var ya orada.en altta keyers var.
Keyers a tıkladığında sağ tarafda picture in picture 3d pip hepsi çıkıyor.

MIY1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tamam,3D PiP'i buldum ama tutup sürüklüyorum videonun üstüne,sürüklenmiyor.Nasıl kullanacağımı daha çözemedim haftalardır. : - ( Röportaj çekmiştikte,ben anlatırken arkadaşta kafa sallayacaktı ufak 2-3 saniyelik bir görüntüydü.Ekranı 2'ye bölüp,ben anlatırken o kafası ile onaylayacaktı.Ondan sonra görüntü gene normal akacaktı.Nasıl yaparım ki acaba ? : - )

raikkonen22

🌱Yeni Üye🌱
4 görüntüyü alt alta atamıyorum 3 tane atabiliyorum yardımcı olabilir misiniz

Lecter

🌱Yeni Üye🌱
LAYOUTER kullanarak STRECTH 50 yaparsan eğer 4 tane eşit video yapabilirsin.

alkan6363

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba burada yeniyim ve ilk mesajımı yazıyorum. bu konuda bu şekilde yardım olabilirim.

4 video kanalı açınız. ve videoları alt alta gelecek şekilde her bir videoyu bir kanala yerleştirin.
daha sonra ilk en üstte ki videoyu seçiniz Layouter tıklayın ve ilk videoyu mouse ile küçültün, bu şekilde diğer dört videoyuda küçültün her bir bir köşede olacak şekilde