Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ekteki gibi Küp yüzeyindeki parçalar nasıl çizilir?

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ekdeki gibi bir çizime nasıl gelebilirim illustratorde düşündüm ama persfektif tools ile de yapamadım... Daha kolay da olsa bir yolu olmalı amacım tasarım çalmak değil nasıl böyle yüzeydeki gibi çizimleri oluşturabilirm onu merak ettim sadece... Teşekkürler.

user41080pic39621280566.jpg

Benzer konular

konsantre

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben Fh de yapıyorum bu tür şeyleri. Önce düz olarak çiziyorum (bunu altındaki siyah zeminle beraber çizmek gerekir) sonra kopyasını alıp her parçayı ayrı ayrı perspektif olarak yerleştiriyorum. Açıları doğru ayarlamak için mevcut resmin üzerinden yapabilirsiniz. Gurubu çözdüğünüzde her parçaya ayrı ayrı ulaşıp diğer hareketleri yapabilirsiniz. Oradan illustratore vektör olarak aktarılabilir. Umarım soruyu doğru anlamışımdır.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Maalesef Fh de gelecek olmadığından bunu Aİ de gerçekleştirmek istiyorum.Elbette FH bir efsane ancak sahip çıkanı yok :) ilginiz için teşekkürler.

Pekiyi Aİ de persfektif tool ise nasıl yapılır bu bilgisi olan varsa memnun olacağım.

Son düzenleme:

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
biraz uğraşınca oluyor gibi ... persfektif tool ile yapmaya çalıştım;

97705714.png

mercimek_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Beğendiğin bir tane küp resmini corele import et. Trace bitmap tan Guick Trace yi seç ordan ungroup all yap. parçalara ayır istediğin gibi degişiklik yaparsın.

mercimek_34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu küpte değişiklik yapmıştım ama bi türlü resmi koyamadım :) olay anlaşıldığına göre sorun yok :))

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
envolope distort

envelope distort OBJECT menüsünün 19. sırasında ( ben cs 5 kullanıyorum ). enveleope distort'a tıkladığınızda yana açılan sub menude ( make with top opject ) diye bir satır var.. Diyelimki 4 tane küçük kare yaptınız ( benim yatığım örnekteki gibi ) ve bunu bi küpün yan kenarına monte etmek istiyorsunuz. Bunu perspektifden de yapabilirsiniz ama asla tam oturmaz. Bunu şöyle hallediyorsunuz. gruplanmuş 4 küçük küp ile küpün yan kenarını üst üste getiriyorsunuz..4 küçük küp altta olmalı ama. Yani yerleştirdiğiniz obje yerleştirecğiniz yerin altında olmalı daima..Daha sonra ( make with top opject )' e tıklıyorsunuz. 4 küçük küp istediğiniz forma, şekle geliyor. İçine gömdüğünüz bu şeklin şekliylede oynayabiliyorsunuz. Bu işlemi yaptığınızda üst taraftaki menüde bu menüyle ilgili otomatik olarak kontrol butonları çıkıyor..Bunlar, edit envelope, edit contens ve enveleope options..Edit contens envelope örneğin içteki objeyi sağa sola çevirmeye yarıyor . Deneyin Bu bir illustratör mucizesi..
Goley gessin

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
envelope distort OBJECT menüsünün 19. sırasında ( ben cs 5 kullanıyorum ). enveleope distort'a tıkladığınızda yana açılan sub menude ( make with top opject ) diye bir satır var.. Diyelimki 4 tane küçük kare yaptınız ( benim yatığım örnekteki gibi ) ve bunu bi küpün yan kenarına monte etmek istiyorsunuz. Bunu perspektifden de yapabilirsiniz ama asla tam oturmaz. Bunu şöyle hallediyorsunuz. gruplanmuş 4 küçük küp ile küpün yan kenarını üst üste getiriyorsunuz..4 küçük küp altta olmalı ama. Yani yerleştirdiğiniz obje yerleştirecğiniz yerin altında olmalı daima..Daha sonra ( make with top opject )' e tıklıyorsunuz. 4 küçük küp istediğiniz forma, şekle geliyor. İçine gömdüğünüz bu şeklin şekliylede oynayabiliyorsunuz. Bu işlemi yaptığınızda üst taraftaki menüde bu menüyle ilgili otomatik olarak kontrol butonları çıkıyor..Bunlar, edit envelope, edit contens ve enveleope options..Edit contens envelope örneğin içteki objeyi sağa sola çevirmeye yarıyor . Deneyin Bu bir illustratör mucizesi..
Goley gessin

Nasıl yapıldığına dair bir görsel eklenemiz mümkün mü ? Alt alta 4 küp yerleştirmekten bahsetmişsiniz bu küpleri nerden oluştuacağız yani açıklamalarınızdan birşeyler çıkarmaya çalıştım ama olmadı. Bu programdan orta derece anlıyorum yani o kadar da cahil olmadığımı düşünüyorum ama maalesef son söylediklerinizi de gerçekleştiremedim.Bir küp değilde bir dikdörtgen çizip içine dediğiniz gibi alta yerleştirilen 4 obje yayılabiliyor.Şimdi önemli olan illustratorde bir küp yapmak ama gelişi güzel çizilen bir küple bunu yapamadım maalesef... Zaman ayırıp çizimlerinizi bizimle paylaşırsanız birşeyler daha öğrenmiş olacağım.Teşekkürler.

Bu arada nette bulduğum başka değişik bir uygulama buradan

Son düzenleme:

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar burada illustrator Corel yarışması YAPMIYORUZ ... Konunun başlığı yeterince açık polemik yapmayalım.... İllustrator elbette çok pratik değil (bana göre) ancak düşündüğümüz herşeyi yapıp yapamadığımız önemli.... Kolay gelsin...

özür dilerim 4 küçük küp dediğim aslında 4 küçük kare olacak. Yanlış yazmışım tashih var. çizimli olarak ta yazacağım buraya

kadiror

🌟Usta Tasarımcı🌟
Envelope distort

1- kare çiziyoruz
2- 3d komutundan bir küp yapıyoruz
3 - object - expand apparannce ardından da birkaç sefer ungurup yapıp küpün her parçası ayrı işlenebilir hale getiriyoruz.
4- şekildeki gibi renkli 4 lü kareler oluşturup gurupluyoruz. ve içine sokacağımız alanın arka tarafına alıyoruz..ve içine sokacağımıoz alan ile küçük karelerimizi grupluyoruz..ve envelope distort - make with top object yapıyoruz
5-diğer tüm küçük kareleride küpün diğer alanlarına uyguluyoruz
6-küpümüz hazır
7-şeklimize tıkladığımızda üst tarafta çıkan menüde gerekli değişiklikleri yapabiliriz..
8-kareleri object - expand ve ungrup yapıp dağıtabilir renklendirebilir ayırabiliriz..

anlamadığınız bir şeyler varsa sorun yazalım

Uploaded with ImageShack.us

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
mesela kaç saniye.. Bu işi corel saniyelerla yapar diyen birisinin yazdığı bilgilere nasıl güvenilir o ayrı konu

Kadiror Teşekkürler anlatımın ve emeğin için biraz gaz verelim dedim konulara.. dikkat ettinmi bilmiyorum ama Adobe illustratörde çok az anlatım var bilmiyorum bunun için nekadar ugraştın ama inan 5 bilemedin 6dk filan süren bi çalışmayla aynısını yaptım corelde fakat inan ai anlatanlar okadar az ki sanki saklıyorlar bu programı bende buna bozuluyorum kardeş hayırlı günler dilerim.. ayrıca bunlar tam diktörgen degil kutular ucları dönüyor dikkat edersen..