Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

el cevap:arapça yazı vs.word den corele sorunsuz aktarım ve bir sitem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
önce konuya bir sitemle başlıycam.arkadaşlar ben bir hocayım hani şu cami kurs hocaları varya ondan. bizim meslekte de adamı çıkar 2 veya 3 tane kitap okur sonra ben allame oldum diye fetva sallamaya başlar.zannederki herşeyi biliyom.ama gerçekten ehline sorduğumda (10-15 sene okumuş 40 senedir de okutan)bir bakalım inceleyelim diye cevap alıyom.hayran kalıyom o insana işte asıl hoca bu. bu site olsun başka siteler olsun insanlar bu işi profesyonelim diye üstleniyo ama sorduğum bir soruya bile cevap bulamıyorum.bende birkaç senedir kullanıyorum.eğer bununla üstad olunuyosa bende üstadım.(ne işin var bu sitede derseniz arapça kitaplar hazırladığım için bazı sorunlara cevap aramak için).özetle kendimizi büyütme yapmıyalım arkadaşlar özelliklede site yöneticisi arkadaşlar çıkar dersinizki bu konu ile daha önce karşılaşmadık inceleyelim çözebilirsek söyleriz cevabını(ama nerde sağolsun birkaç duyarlı arkadaş cevap yazmaya çalıştı ama )sorunu ben hallettim ama başka sorun doğdu.

cevap:servis pak ları kuruyosunuz text alanı açıp farklı yapıştır seçeneği ile yapıştırıyosunuz artık word den sorunsuz olarak yapışıyor.ama xp için geçerli.

soru:vista da bu olmuyo acaba pak larmı uyumlu değil yoksa başka bir sebebimi var.şöyleki allah yazısını الله
yapıştırdığımda sadece arial fontunda sorun olmuyo ama diğer fontlara çevirdiğimde allah yazısı ا harfine dönüyo.işin ilginci arkadaşlar sadece allah yazısında oluyo başka yazıda değil. xp de olmayan bu şey neden vistada olur arkadaşlar. fontun tamamında olsa neyse diycem ama sadece bir allah yazısında oluyo. alın size bir cevap bir soru.yardımlara şimdiden teşekkür.(islami konularda da bildiğimi paylaşmak bilmediğimi araştırmak görevimdir)

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
size çözümü önceki açtığınız topikte bildirmiştim. Uzun yıllardır sorunsuz kullandığım yöntem olan (hazırladığım onlarca arapça etikette) Al-Rassam programı ile yazıp corel programına aktarmak hem kolay hem de sorunuz bir yöntem.

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım 600 sayfa kuranı neden başka programdan corele alayımki.kendi çözümü varsa önce onu tercih ederim.zaten çözümü de var .sadece vista da allah kelimesinde problem var onunda çözülceğine inanıyorum.saydılar

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
pdf formatına çevirip corele atmayı deneyebilirsiniz...

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tabiki bu tür yöntemler var ama kardeş dedimya kendi içerisinde bir kelimelik çözümü kalmış ve inanıyorumki ufak bir ayarla halledilcektir.tabi ilgilenen olursa

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
çözümü bilen varsa muhakkak yardımcı olacaktır.

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
hocam isterseniz vista yerine xp kullanmayı deneyebilirsiniz zaten vistanın o kadar üstün özellikleri mevcut değil xp ye göre ayrıca dini araştırmanızada sevindim burdan sorun olmazsa size kendi yaptığım daha doğrusu gaziantepte çalışırken yaptığım bir sitenin adresini vermek istiyorum ***************mutlaka bahri hocamla aranızda paylaşacak şeyler vardır

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet arkadaşım siteye bir göz attım inşallah tanışırız da yakında.bende 2 bilgisayar var dizüstüne xp kurulu ana bilgisayar vista.ikisinide kullanıyorum.zaten sistem değiştirmekten gına geldi bundan sonrada böyle kalır heralde.benim sorun büyük değil sadece bir kelimenin yazılışı neden değişir onu bulcaz.ilginç birşey.selamlar

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
aleykümselam hocam inşallah sorununa çare bulursun türkçe olsa pdfye filan çevirmeden metin belgesine at ordan corele kopyala dicem ama arapça yazıyla hiç işim olmadı isterseniz deneyim ben türkçe yazılarda bu yöntemi kullanıyorum corele atıcam yazıyı önce metin belgesine atıyorum ondan sora corele atıyorum hiç bi sorun çıkmıyo belki olur sadece bir fikirdi tam bilemem

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
metin belgesinden kastın not defteri veya wordpad ise onları denedim sonuç aynı.zaten arkadaşlar denesin diye özellikle yazılardan arapça bölüm gönderiyorum ki banada sağlıklı sonuçlar söylesinler.zahmet vermek istemem ama bundan kastım acaba bende veya benim sistemimdemi bir sorun var onu bulabilmek.özelliklede coreli vista ile kullanan arkadaşlar bunu bir deneyip cevap yazarlarsa çok makbüle geçecek.sadece şu besmeleyi deneseniz yeter بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيمِ saygılar.

mtn2000

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hocam vistayı kaldır çöpe at xp yi kur sende kurtul biz de kurtulalım. bu gevurlar allah yazısı çıkmasın diye bi numara çevirmişler onu ancak işletim sisteminin ince ayarlarına girerek düzeltebilirsin heralde. gevur gevurluğunu yapıyo. saygılar

taksi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pdf i importlamak her zaman cözüm degil. ayni olayi bende yasadim. daha iki gün önce sac bas yolduracak cinsten. özellikle vista icin gecerli bir durum mu bilmiyorum ama xp sanki daha saglamdi bana göre.
arapca biliyorsaniz size sunu önerebilirim. benim tanidigim bir iranli matbaaci bu importlamayi veya yaziyi hazirlamayi diyim önce notepad benzeri ama aynisi olmayan bir yazilimla cözüyordu. simdi adini tam hatirlamiyorum. herhalde soldan saga daha rahat yazabildigi icindi.
bu arada programinizda arapca veya farsca fontlarin olmasi gerekir diye düsünüyorum. ordakiler (hazir olanlar) tam olarak ise yaramiyor.
Bende de var olmasina ragmen bol bol ünlem isareti cikiyordu..
ben sorunu vektörize ederek cözdüm.

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende 400 tane arapça font var.ordan sorunum yok.peki vectorize etme işini hangi programla yapıyosunuz.şu vector magic in sitesinde corel en kötü gibi gözüküyo yada corel iyide diğerleri mi en iyisi.

taksi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
illustrator programi var mi sizde bilmiyorum. ama eger tedarik edebilirseniz bilgisayariniza yükleyin. daha sonra "silouette" isimli plug in i de bu programa ekleyin.
eger bu uzun bir yol derseniz, o zaman adobenin "streamline" programiyla da deneyebilirsiniz. Burda öne arapca yazilari TIFF formatina cevirin ve orda acin. cok hizli bir program. eminim eger cözünürlük yüksek ise, isinize yarayacaktir. daha sonra zaten elde edilen görüntüyü isinize yarar bir formata kaydedebilirsiniz.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
hocam vistayı kaldır çöpe at xp yi kur sende kurtul biz de kurtulalım. bu gevurlar allah yazısı çıkmasın diye bi numara çevirmişler onu ancak işletim sisteminin ince ayarlarına girerek düzeltebilirsin heralde. gevur gevurluğunu yapıyo. saygılar

konuyu farklı yönlere çekip hem konunun kilitlenmesine hemde sizim siteden uzaklaştırılmanıza sebep olmayın
ve konuyu açan sayın üyemizin sitemlerinin yersiz olduğunuda belirtmek isterim
forumun kuruluş amacı bilgilerin paylaşılması ve herkesin kendi eksiğini kapatırken başkasının eksiğinide kapatmaya yardımcı olmasını sağlamak.
bu yüzden şunu asla unutmamanız gerekir
sadece manevi tatmin ve bilgi paylaşımı amacıyla burada bulunan hiçbir üyemize bu şekilde sitem etmeye hakkınız yok
ayrıca mesajınızda ısrarla "allah" kelimesinde oluşan soruna üstüne basa basa değiinmeniz sizinde az önce uyardığım arkadaş gibi bu konuya sabit bir fikirle yaklaştığınızı gösteriyor
burası grafik tasarım bilgi paylaşımı forumu bunun yeri burası değil
konunun başka yönlere çekilmemesini sağlayın aksi taktirde konu kilitlenecektir.

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
iyi oku arkadaşım
1-bilgi paylaşımı için burda bulunanlara bişey demedim
2-bu site veya diğerleri olsun kendini üstad olarak lanse edenleredir sözüm
3-anlamadıysan örnekle anlatayım .sitedeki birkaç üye bazı başarılı işlere imza atsa sende kalkıp desen sitemiz şöyle sitemiz böyle en büyük grafiker topluluğu vs.övsen haklı olabilirsin ama sitendeki bir üye de sorun yaşadığı zaman sen de o soruna ortak olcaksın.sevicin adı site problemin adı üye (öylemi) adam soru sorcak günlerce cevap bekliycek site yetkilisi en azından çıkıpta sorununuza yanıt bulunamamıştır lütfen kusura bakmayın demiycek (öylemi) veya şimdiki gibi köstek olcak ha..
4-zaten kimsenin cevap yazma zorunluluğu yoktur demiştim.yeterki site farklı lanse edilmesin ve üyelere layıkı ile hizmet versin
5-ben kuran hazırlıyorum ve koskoca kuranın içinde sadece allah kelimesinde problem var benim sıkıntım bu. vistada başka bir sıkıntı çeken yazsın derdini kardeşim.inanmayan varsa bir sayfa göndereyim ona baksın problem nerde.xp deki sorunu paklarla çözdüğümü söylemiştim.ve cevabını da ben paylaştım bilmeyenlerle. buda siteye ve üyelere bir hizmettir.
6-benim allah kelimesini yazmam arkadaşlar denesin de tahmini birşey söylemesin çünkü denemediğim yol kalmadı ve bu problem vistalık olduğu içindir
7-konu farklı yerlere çekilmiyo senin gibi farklı zihniyetler farklı anlar.ben herkesin görüşüne saygı duyarım
8-konuyu ister sil ister farklı bişey yap ama benim alakadar olmıyacağım kesin
9-burası grafik tasarım da biz burda misyonerlik mi yapıyoz grfikle ilgili sorular soruyoruz
10-sadece dini konularda yardımcı olurum dedim.buda nikah kıyarım cenaze yıkarım vs. anlamda değil.benim çalışmalarım dini yayınlar üzerine.yazılı sözlü yardım edebildiğim kadar ederim.ayrıca sitede bir hocanın bulunması kötümü.farklı sorularada cevap veririz isterlerse.yeni bir forum kuralımı çıktı da site de hocalara yer yok veya eğer varsa hocalara dini soru sorulamaz diye
11-okadar şey yazdım bir de üstüne 11 maddelik şerh yazdım.umarım bunlarıda açıklamama gerek kalmaz(unutmadan.polemik istemiyorum)

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
size bu söylemleri yazdıran ve bu kadar kızgın ve sitemkar ifadeler kullanmaya iten sebebi çözebilmiş değilim. Önceki konunuzda yaklaşık 20 bu konunuzda da 15 yanıt verilmiş ve siz kalkmış probleminiz çözülmediğinden ötürü site üyelerini, yönetimini suçlayıcı,aşağılayıcı cümleler kuruyorsunuz. Birçok arkadaşım iyiniyetli davranıp size yardım edebilmek için düşündükleri çözüm yöntemlerini açıklamışlar. Siz bu yardım çabalarını görmezden gelip, sorununuza net bir çözüm bulanamadığından dolayı herkesi suçluyorsunuz. Burası bilgi paylaşım platformudur. Tüm soru ve sorunlara üyelerimiz ellerinden geldiği ölçüde yardımcı olmaya çalışmaktadır. Kaldı ki sizin sorununuz mantıklı bir düşünce çerçevesinde çözüm üretilecek bir sorun gibi gözükmemektedir. Velhasıl yazdıklarınızı tekrar okumanızı ve kurduğunuz cümlelere dikkat etmenizi öneririm. Bu şekilde foruma ve forum üyelerine bu tür cümleler kurmanıza izin vermeyiz. Saygılarımla...

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
1- Burada bulunan hiç bir üyeye yada kişiye birşey deme hakkınız yok. Burası bir eğitim sitesidir.
2- Bu sitedeki genel kısım bir takım yerlere gelmiş ve kendini camiaa içinde ispatlamış kişilerden oluşmaktadır. Herkesin uzmanlık alanı ayrı ayrı olarak yerlerde görev yapmaktadır.
3- Kimse birşeyle övünmüyor. Bu şıkka biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu diyebiliyorum. Ayrıca siz bir sorun yaşıyacaksınız ve bunu gelip bizimle paylaşıcaksınız durum böyle iken bilen cevap verir bilmeyen boşuna konuşmaz. Çünkü buranın bazı kuralları vardır bu kuralların içinde konulara alakasız mesajlar yazmak yasaktır ibaresi geçiyor.
4- Açılan her hangi bir konuya her hangi bir insan cevapta verebilir. Ayrıca aynı şekilde kimse cevapta veremez. Sitemizin amacı bellidir ; EĞİTİM & ÖĞRETİM & KÜLTÜR & SANAT VB. konular.
5- Sitenin nasıl bir hizmet vermesi gerektiğini siz belirliyemezsiniz.
6- Konu başka yerlere kayıyor. Siz herkesin görüşüne saygılı oluyorsunuz diye kurallarımızı bozamaz ve herkese saygılı olmanız birşeyi değiştirmez kurallara uymak zorundasınız.
7- Bu sitenin ne olduğu belli, size kimse misyonerlik yapıyorsunuz demiyor.
8- Sitede yetkili olan hiç bir yetkiliye ne yapıcağını söyliyemezsiniz. Her yönetici sizin açmış olduğunuz konuyu siler,kitler,taşır bu kuralların içinde var. Neden diye soramazsınız çünkü 23.000 üyenin hepsine birden neden diye açıklamak günlerimizi alır.
9- Neredeyse tüm mesajlarınızı okudum. HOCA olduğunuzu her mesajda belirtmişsiniz. Kimse sizin mesleğiniz yüzünden sizi kınamıyor. AYRICA TAM TERSİNE GURUR duyarız. Ancak siz her mesajınızda bunu belirtmek zorunluluğu hissetmeyin.
10- Gelin bu konu hakkında bill gates e bir email atalım ?
11- Konu kilitlenmiştir.

Son olarak sitede yönetimde olan hiç bir kişiye bu şekilde konuşamazsınız bunuda hatırlatıyım. Tekrarında uzaklaştırma alıcaksınız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...