Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Psikolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar,
umarım benim gibi sizinde çok sevdiğiniz bir resminiz vardır. hadi bakalım resimlerimizi ve yorumlarınızı sergileyelim. ilk resim benden. Tşk.

fc621d9fe4.jpg

(Yönetim : Bu konu altında Fotoğraf eklenen mesajlar silinecektir. Fotoğraf ile resimi ayırt edemeyenler zaten mesaj yazmasınlar. )

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet benim de çok sevdiğim bir resim var. :)
Dianne Dengel' un çizdiği "Mutluluğun Resmi"

2f430f2d19.jpg

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
springbackgroundak4.jpg

çocukken hayatı bu şekilde sanırdım.dereler ağaçlar hayvanlar ma şimdi malesef :(

creative

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
orjinalboyutlanmrnekli1gy3.jpg

cocuklugumda duvardan hep bana bakip agladigini düsünürdüm..
sanki beni kiskaniyomus gibi gelirdi...

biraz büyüdüm benim durumuma agliyomus gibi gelmeye basladi :) cünkü ben hergün onun karşısında ödev yapıyodummm :)

simdi ona bakip ben agliyorum... cünkü o hep ayni kaldi ve biz büyüdük... dünya eskidi... biz eskiyoruz...

seviyorum bu cocugu... :)

Psikolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅

biraz büyüdüm benim durumuma agliyomus gibi gelmeye basladi :) cünkü ben hergün onun karşısında ödev yapıyodummm :)

simdi ona bakip ben agliyorum... cünkü o hep ayni kaldi ve biz büyüdük... dünya eskidi... biz eskiyoruz...

gerçekten harika. yorum çok iyi ve resimlerin hepsi mükemmel.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ağlayan çocuk resmine benzeyen bir tabloda bende vardı ve bende hep neden ağlıyor acaba diye düşünürdüm...

samak

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
orjinalboyutlanmrnekli1gy3.jpg

creative walla duygulandım ağlıyacaktım ya

VitruviuS

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
En sevdiğim resim Michelangelo'nun "Adem'in yaratılışı (ayrıntı)"...

michelangeloadaodetalhefy9.jpg

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
En sevdiğim ressamlarda biri olan Albrecht DURER' in kendisini resimlediği eseri. İlk gördüğümde hayran kalmıştım. Her ne kadar dünya görüşünü sevmesemde "resim"lerine hayranım.

durer_1500.jpg

18 çocuklu bir ailenin, resimle ilgilenen iki erkek çocuğundan biridir Albrecht DURER.
Bu büyük ailedeki 2 kardeşin resme olağanüstü ilgileri, yetenekleri vardır. Her ikisi de sanat okuluna gidip büyük bir ressam olma hayali kurarlar.

Aile ise bu durum karşısında çaresiz... Madencilik yaparak geçinmeye çalışmakta ve karınlarını zor doyurmaktalar.

Bu durum karşısında iki kardeş; kendi aralarında kura çekmeye ve kazananın sanat okuluna gitmesine ve geride kalanın daha çok çalışıp diğer kardeşi okutması yönünde bir karar alırlar.
Albert ve Albrecht arasındaki bu kurada kazanan Albrecht sanat okuluna gider ve bütün öğretim görevlilerini kendisine hayran bırakarak büyük başarılar elde eder. Okulu birincilikle bitirir ve eve gururla döner. Ailesi Albrecht onuruna bir yemek verir. Kendisini öven konuşmalardan sonra Albrecht söz alır ve kendisine bu başarıları yaşatan kardeşine teşekkür eder ve artık sıranın kardeşinde olduğunu, madende çalışmaktan büyük gurur duyacağını ve kardeşini okumaya göndereceğini söyler.

Kardeşinin yanıtı ise;
İmkânsız sevgili kardeşim, seni okutabilmek için madende çalıştığım senelerde, bütün parmaklarım defalarca kırıldı, değil kalem tutmak şerefine kaldırdığım bu kadehi bile zor tutuyorum.

Kardeşinin bu durumuna gerçekten üzülen Albrecht ise; kendini dünyanın en ünlü ressamları arasına sokacak olan o ellerin, kardeşinin ellerinin resmini çizer.
Bütün dünyanın (praying hands ) dua eden eller olarak bildiği, esas ismi (eller) olan resim Albrecht DURER’ in kardeşinin elleridir.

Praying hands
prayinghands-64.gif

N/A8

♾️Grafik Gurusu♾️
Picasso Guernica

Picasso / Guernica

picasso-guernica.jpg

1936 yılında İspanya' da General Franco ile cumhuriyetçiler arasında iç savaş çıkar. Falanjistlerin zulmüne karşı Avrupa' nın her yerinden aydınlar destek vermektedir. Ancak haberler kötüdür. 1 Mayıs 1937' de kuzeydeki küçük Bask şehri Guernica' ya Franco' nun hizmetindeki Alman bombardıman uçakları insanlık dışı bir saldırı yaparak bin kadar masum insanı katleder. Picasso' dan Paris' te yapılacak sergide Cumhuriyetçileri temsilen bir resim yapması istenir. O da Guernica vahşetini resmetmeye karar verir. İki ay içerisinde 20. yüzyılın en güzel resmini tamamlar.

İkinci dünya savaşının başlamasından bir süre sonra Paris işgal edilir. Picasso, Guernica yüzünden Nazi' ler tarafından pek sevilmemektedir. Bir gün evine arama yapmak üzere Gestapo gelir. Bir Nazi subayı masanın üzerinde Guernica' nın fotoğrafını görünce sorar: “Bunu siz mi yaptınız?”. Picasso yanıtlar: “Hayır, siz yaptınız!”.

Hades

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.artniyetli.net
En sevdiğim ressamlarda biri olan Albrecht DURER' in kendisini resimlediği eseri. İlk gördüğümde hayran kalmıştım. Her ne kadar dünya görüşünü sevmesemde "resim"lerine hayranım.

durer_1500.jpg

18 çocuklu bir ailenin, resimle ilgilenen iki erkek çocuğundan biridir Albrecht DURER.
Bu büyük ailedeki 2 kardeşin resme olağanüstü ilgileri, yetenekleri vardır. Her ikisi de sanat okuluna gidip büyük bir ressam olma hayali kurarlar.

Aile ise bu durum karşısında caresiz... Madencilik yaparak geçinmeye çalışmakta ve karınlarını zor doyurmaktalar.

Bu durum karşısında iki kardeş; kendi aralarında kura çekmeye ve kazananın sanat okuluna gitmesine ve geride kalanın daha çok çalışıp diğer kardeşi okutması yönünde bir karar alırlar.
Albert ve Albrecht arasındaki bu kurada kazanan Albrecht sanat okuluna gider ve bütün öğretim görevlilerini kendisine hayran bırakarak büyük başarılar elde eder. Okulu birincilikle bitirir ve eve gururla döner. Ailesi Albrecht onuruna bir yemek verir. Kendisini öven konuşmalardan sonra Albrecht söz alır ve kendisine bu başarıları yaşatan kardeşine teşekkür eder ve artık sıranın kardeşinde olduğunu, madende çalışmaktan büyük gurur duyacağını ve kardeşini okumaya göndereceğini söyler.

Kardeşinin yanıtı ise;
İmkânsız sevgili kardeşim, seni okutabilmek için madende çalıştığım senelerde, butun parmaklarım defalarca kirildi, değil kalem tutmak şerefine kaldırdığım bu kadehi bile zor tutuyorum.
Kardeşinin bu durumuna gerçekten üzülen Albrecht ise; kendini dünyanın en unlu ressamları arasına sokacak olan o ellerin, kardesinin ellerinin resmini çizer.
Bütün dünyanın (praying hands ) dua eden eller olarak bildiği, esas ismi (eller) olan resim Albrecht DURER’ in kardeşinin elleridir.

Praying hands
prayinghands-64.gif

resiminde de görülebilen imzasının tarihteki ilk logo olduğu söylenir...

6209logo-durer.jpg.gif

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆

en sevdiğim ressam salvador dali'nin sevdiğim çalışmalarından biri

Son düzenleme:

N/A

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
buda benim en çok sevdiğim resim :}

EMEL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ama bunlar cok tatlı

filizzz