Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

En Son Yaptığınız Hatalı Tasarımdan Dolayı Kaç YTL Zarar Verdiniz Ya Da Ettiniz ? :))

grafideal

🌟Usta Tasarımcı🌟
slm arkadaşlar. illaki herkesin tasarım hayatında hataları olmuştur. :)) :p bundan dolayı kaç YTL zarardasınız merakettim, sanırım birçok arkadaşımda paylaşmak ister :)))) BAKALIM REKOR KİMDE ? hatasız çalışmalar herkese :cool1: Bu arada benden 350 YTL. açılışı yaptım :)))) (hatalı broşür çalışması)

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ajans batırdım.

hakkayy

🌱Yeni Üye🌱
ben Malatya da Bır Müşterime Kutu Yapmıştım Ve Kutu da Altı Tane Kelime Hatası Yapmıstım ve bana Zararı 3,500 ytl olmustu :)))

sezgi-sirin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kapak tasarımında Shift+pageup ile kapak yazısının altta kalışı ile yapılan film. 40 YTL

birbilen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
0.00 ytl:D.. grafik işine daha yeni başladım umarım hiç öyle bişey olmaz:)

By_Desıng_Omer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
en son 2 yıl önce 12 milyarlık bi hata yaptım ve o günden beri hata yok gibi bişiy :((

asit

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.hamzaerbay.com
ben yapmadım ama patronun yalnış not almasından dolayı 5000-6000ytl lik zarar hatalı baskı 3 metre kısa basmışıs:D tabelayı:p

bygrafiker

🌟Usta Tasarımcı🌟
belediye için sünnet şöleni afişi tasarlıyordum. belediye başkanın kucağında bir çocukla dekupe yapıyordum arka planda olan türk bayrağının hilali tam çoçuğun kolu başkanın omzuna attığı yere denk geliyordu ve çocuğun üzerinde de beyaz bir gömlek vardı. ben ordan kolu kestim yakın çalışırken farkettmedim. onay almak için gönderdim farkettmediler. biz baktık farkettmedik. matbaam farketmedi iş basıldı geldi. her yere asıldı asanlar farketmedi. annem iş yerime geldi iş numunesi olarak asmıştım duvara (hani güzel iş yaa sorsan) annem dedi bu çocuğun kolumu yok... kolu yoksa bu arkadan çıkan el kimin :) dua ettim iş piyasadan toplanana kadar umarım kimse farketmez !!! zararım olmadı ama çektiğim vicdan azabı ve afişi her gördüğümde tüylerimin diken diken olması bana yeter de artardı...

harun_asa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
valla ben askere gitmeden önce bir hata yapmıştım, maddi değeri çok küçüktü ama müşterinin eline geçseydi firmayı kaybederdik, baskı aşamasında yakaladık:)
hata şu; iş kartvizitti isimin altında ünvan olarak "işletme müdürü" olması gerekiyordu ama mesleğimizin cilvesi "işetme müdürü" olarak baskıya girmiş, Allahtan siyah rengini basarken görmüştük sadece 10-15 ytl kağıt maliyeti ile kurtarmıştık:)

dilekuludag

🌱Yeni Üye🌱
3 Mılyardı bı kolonyalı mendıl baskısıydı HACI OĞULLARI yazacağıma HACI OĞULLARİ yazışım türkkçe karakterden dolayı onusilmeyi uunutmuşum mşteride kontrol ettim diyerek onay vermişti..Bir nokta o noktayı hiç unutmam:D

vizyon222

🌟Usta Tasarımcı🌟
walla dergide çalışıyorum çk acile getiriyorlar ufak tefek hatalarım oldu ama ceza almadım hiç... inşallah kesmezler zaten verdikleride üç kuruş para onuda geri alacak değildir...

erdemirs

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.re-imagination.com
Bundan 4 yıl önce falan, daha acemiyim çalıştığım yere göre (o zaman Türkiye'nin en başarılı web tasarım ajansı sayılabilecek bir firmada çalışıyordum). Bir imaj sitesinden yaptığımız bir banka sitesi için bir imaj almıştım, tabii imajı parayla almıyorsunuz, çok güzel ayarlamışlar büyük bir thumbnail ı var, imajın kendi değeri 60$ falan dı.. bende nerden bileyim aldım kullandım (acemilik), farkedilmiş ve şirkete 500$ ceza kesilmiş :) bana değil tabii, sağolsun patron üzerime yüklemedi..

Bir de herhangi bir maddi kayıp yoktu ama, yine aynı firmadayım artık biraz daha üst seviyelere ulaşmışım :) Dışbank'ın yatırımcılık firması Dış Yatırım için bir mail hazırlanacak, bir firmanın "Halka Arz" maili.. Bu mail de dış yatırım uın tüm müşterilerine yollanacak, maili ben tasarlayıp bir de Link ekliyorum, link e tıklanınca bir PDF indirilecek Arz Talebi için.. Gelin görünki link çalışmıyor ve kimse farketmiyor, taaki Dış yatırımın bir müşterisi arayıp olayı söyleyene kadar :))

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
Taaptaze bir hata telefonu.. yaklaşık 200 ytl maliyetli basılmaması gereken bir işi bastırmışım :S pööf

GRAFİMERVE

♾️Grafik Gurusu♾️
geçmiş olsun :S ben en son hatamda işten kovuldum şuandada freelance çalışıyorum işten soğudum yanlış anlamayın bir patron olan iş yerinden , ne zamana kadar böyle olur bilmiyorum.

dombalak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.kartvizitdunyasi.com
4 sene önce bir matbaada çalışırken madeniş sendikasının dergisinde sayfaların üstünde dış kenarda logo iç kenarda sendika adı olması gerekiyordu ben tam tersini yapmıştım. matbaa sahibi bunu bahane ederek beni işten çıkardı ve maaşımı vermedi ama dergiyi sendikaya teslim etmişti ve sorun çıkmamıştı.

en son ise kutu tasarımlarında yaptığım bazı hatalardan dolayı en az 100-150 ytl film çıkış zararı verdim ama sağolsunlar bana hiç yansıtmadılar
kutu baskısı bana göre değil :D

iyireklam10

🌟Usta Tasarımcı🌟
3,500 ytl basılan takvimlerde müşterinin numarasının sonunu 23 39 yerine 23 93 yazmamdan dolayı :D

3500 ytl zarar etmiştik geçen sene sanırım ..

goktepe

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.goktepeofset.com.tr
bende bir keresinde davetiyede gelinin ve damadın aile isimlerini birinin yazdığım zaman diğerinide yanın kopyalıyordum ama bazen değiştirmeye unuttuğum olmuştur ve defalarca davetiyeleri çöpe attığım olmuştur ne kadar Kar etmesek te kardan 1.000 - 2.000 lirakık davetiyeyi çöpe atmışımdır

onurkk

🌱Yeni Üye🌱
Ben oldukça fazla hata yaptım, ancak ufak tefek işlerdi 1500 TL'yi bulur :))) Ancak uzun süredir hata yapmıyorum, en son yaptığım hatada 100 lira zararım oldu...

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
net olammakla birlikte 5.000 TL civarı :D