Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

EPS 10 boyutunu azaltmak için hangi yöntemleri kullanabilirim ?

skykhan12

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar selam

illustrator'da yapmış olduğum tasarımı EPS 10 olarak kaydettiğim zaman 160 mb kadar büyük bir dosya oluşuyor bunu en az 15 MB'a düşürmem gerekiyor bu işlemi nasıl gerçekleştirebilirim ?

Etrafta bakıyorum çoğu kişi devasa tasarım yapıyor onca efekt ve çizili objeler var toplam boyut gerçekten çok az oluyor.

Bu işlemi nasıl yapabilirim acaba ?

Dosya EPS 10 formatında ve maksimum 15 mb olması gerekiyor.

Bunun elbet bir çözümü olmalı bu konuda yardımcı olur musunuz lütfen.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
eps boyutu pdf tiff uzantıları gibi sıkıştırılmış değildir, bu yüzden büyük olur. Ai Arayüzde sıkıştırma opsiyonlarını deneyebilirsiniz. Ancak zip ya da rar tipi sıkıştırma programlarıda işinizi görecektir.

skykhan12

🌱Yeni Üye🌱
eps formatında kaydedilince 2-3 kat büyür dosya.tiff olarak kaydedin.

Yazıda belirttiğim gibi dosya EPS 10 formatında olmak zorunda

eps boyutu pdf tiff uzantıları gibi sıkıştırılmış değildir, bu yüzden büyük olur. Ai Arayüzde sıkıştırma opsiyonlarını deneyebilirsiniz. Ancak zip ya da rar tipi sıkıştırma programlarıda işinizi görecektir.

Sıkıştırma opsiyonları pek bir işe yaramadı bu ayarları denedim.

Tasarımda line ile oluşturulmuş blend şekilleri var bu tasarımı uygularken uçuk değerler de girmedim 20-30 falan girdim sonrasında expand ettim.

Ve şöyle bir durum da var 2 farklı line ile oluşturulmuş blend tasarımı mevcut tasarımın ilkini eps yaptığımda maksimum 2 mb kadar çıkıyor diğerini eps yaptığımda 100 küsür mb çıkıyor olayı anlayamadım.

iao

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim karsılastığım bazı clipart eps formatları içindeki çizimleri 3-5 mm boyutlarında kaydedilmisti, ve boyutları makul ölçülerdeydi, ben aynı çalısmayı 10 cm ye büyütünca dosya boyutu da büyüyordu, belki küçültmek bir yöntem olabilr