Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Epson Dx5 Kafalı Makinede Çizgili Basma SORUNU!

Ares37

🌱Yeni Üye🌱
Selamun Aleyküm Arkadaşlar
Epson Dx5 Kafalı Dijital Baskı Makinamda Çizgili Basma Sorunu Var.
Bayağı bir araştırdım ama bir sonuç bulamadım.
Step Ayarlarından Kaynaklandığını söyleyen oldu. Makinanın Kafası Tıkanmış diyen oldu fakat bir çözüme ulaşamadım.
Yardımcı Olmanız Dileğiyle
Teşekkür Ederim.

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
öncelikle hayırlı işler dilerim... baskı makinanız seiko kafalarda kalibrasyon ayarları durumundan olabilir siyah kafada test aldığınızda nozullarda eksilme varmı baktınız mı bir temizlik yapmanızı öneririm tıkanma gibi imkansız bir vaka gibi gözükmüyor ya kafada vinilden dolayı ip tıkamış olabilir buda sizin iyi baskı almanızı önler solventle kafanın ağız kısmını temizleyin.bununla geçmiş olsun.

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu bir arıza değil sanırım, bende şöyle karşılaşmıştım bu sorunla. makinem 2 kafalı. 1 kafası tıkanınca kablosunu çıkardım daha hızlı baskı yapmak için, 2 kafalı olarak açıp tek kafa baskı yapmaya çalıştığımda böyle olmuştu. Yani kurulumdan beri yada kafa değişimden bu yana oluşan birşeyse bu kafa kurulumu doğru yapılmamış olabilir. Teknik servisiniz yardımcı olamıyor mu size?

tanikhsyn

🌱Yeni Üye🌱
kafa tıkanıklığı yada step ayarı ile alakalı olabilir diye düşünüyorum,
çözüm olarak

- kafa testi alın eğer böyle bir ayarınız yoksa C M Y K Lc Lm renklerinizden 10 cm x 10 cm bastırın renkleri kontrol edin mümkünse 1 pas yoksa 2 pas

tıkanıksa bu durumda sadece 1 veya 2 renkte sorun çıkacaktır.

- step ayarına + ve - değerler verip tekrar tekrar deneyin, bu arada bize görüntü de atın belki yardımcı olabiliriz.

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
umarım halledebilmişsinizdir.

Ares37

🌱Yeni Üye🌱
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Test Aldığımda Mavi Nozzle larda büyük eksilmeler var. Makinayı komple söktüm hortumları temizledim tıkanma yoktu. Daha Sonra kafayı Söktüm Mavi girişine şırıngayla solvent sıktım. mavi kafa tıkanmış. Kafayı Solvente Yatırdım fayda etmedi. Diğer Renklere sıktığım zaman güzel püskürme veriyor fakat mavi kafa damla damla atıyor. Baskı aldığımda bi kaç satır mavi atıyor sonra magentaya dönüyor yani mavi tamamen bitiyor. Yeni kafa yolu gözüktü sanırım önerisi olan var mı?

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
öncelikle hayırlı işler dilerim... baskı makinanız seiko kafalarda kalibrasyon ayarları durumundan olabilir siyah kafada test aldığınızda nozullarda eksilme varmı baktınız mı bir temizlik yapmanızı öneririm tıkanma gibi imkansız bir vaka gibi gözükmüyor ya kafada vinilden dolayı ip tıkamış olabilir buda sizin iyi baskı almanızı önler solventle kafanın ağız kısmını temizleyin.bununla geçmiş olsun.

makina EPSON DX5 Kafa !

bilmediğiniz konulara giriş yaparak kişilerin olur işlerine müdahale etmeyin.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Test Aldığımda Mavi Nozzle larda büyük eksilmeler var. Makinayı komple söktüm hortumları temizledim tıkanma yoktu. Daha Sonra kafayı Söktüm Mavi girişine şırıngayla solvent sıktım. mavi kafa tıkanmış. Kafayı Solvente Yatırdım fayda etmedi. Diğer Renklere sıktığım zaman güzel püskürme veriyor fakat mavi kafa damla damla atıyor. Baskı aldığımda bi kaç satır mavi atıyor sonra magentaya dönüyor yani mavi tamamen bitiyor. Yeni kafa yolu gözüktü sanırım önerisi olan var mı?

çok sakin şekilde solvent geçirin. odacık patlatmayın. SICAK SOLVENT ile deneyebilirsin. Damperlarını en son ne zman değiştirdiniz ?