Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Erciyes üniv. mezunuyum grafikerim ve iş aramaktayım

graphwhites

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkese merhaba benim adım zehra işitme engelliyim erciyes üniversite grafik bölümü önlisans mezunum. mezun olduktan sonra iş araya başladım ve 2 senedir arıyordum ama bir kere olsun işe alınmadım ve işitme engelli olduğu için insanın zoruna gidiyor sevgili graphblues dediği gibi bende katlıyorum ama insanlar işte engelli olduğumuz için almıyorlar ve sizinlerle kendimi anlatmak istiyorum paylaşmak istedim belki o zaman eleman arayan olan insan bizi anlaması isterim umarım anlarsınız bizim egnelli olarak ne demek isteğimiz... Ben bir yerde hem staj sonra iş olarak çalıştığım yerde yaşadığımı anlamak istiyorum bu iş yerinde en az 3-4 ay gibi çalıştım çünki zoruma gitti bazı anlamayan var o iş yerinde kartvizit davetiye baskı anahtarlık reklam ajansı yani afiş billbord yapardım ama bir sorunum var oda anlamamak benim sorunum bu yani şöyle anlattığım size mesele biri bir konu anlatıyor dinliyorsun bazıları anlıyorsun ama neyi anlatıyor ne demek istiyor gibi bu durumda zor oluyor benim için ve ben buna çok üzülüyorum kendime napım anlayamıyorum bazıları ama insan yalnış düşünüyor beni neymiş içine gelmeyince anlamıyorum içine gelince anlıyorum öyle sanıyorlar ama öyle değil işte öyle yapmıyorum ama anlatamıyorum insanlara ailem bile bir ailede bir işitme varsa zor sorun oluyor çünki birbirine bazıları anlatamıyor bazende yanlış anlaşırma sebebi oluyor bir kere patron beni çağırdı corel için bana davertiye yapmaması istedi ama bir müşeri vardı o müşeri bana bir kelime olarak yani mesele bana epattan yap dedi bunun gibi ama ben anlayamadım yanımda müşeri varken ben yapamıyorum onun dediği anlayamıyorum bir kelime söylenince zor oluyor bazende ingiliz söylüyor ama benim ingilizcem fazla bildiğim yok bildiğim kadarıyla var bu yüzden ben anlamayınca etabi müşeride bir tepki verebilir ve patronda işinden alır yani işte bu yüzden oluyor çalıştığım yerde okul arkadaşımla beraber çalıştık diyelim ben photoshop corel gibi biliyorum arkadaşım photoshop biraz corel bilmiyor ve benden öğreniyor iş yerinde şöyle çalıştık parton bir konu söylüyor şunu bunu yapın diye böyle böyle diye arkadaşım anladı bende anlayabildiğim kadarıyla anladım tmm dedik geçtik iş başına ama bunu corelden yapması gerekiyor çünki photoshop resimlerle olur ve arkadaşım bana güzelce anlatıyor gösteriyor bunu şöyle bunu böyle gibi bende tmm anladım derken başlıyorum işime arkadaşımda yaptığımı takip ediyor öğrenmek için ve böylece işimiz çok iyi gidiyordu arkadaşım telefona bakar müşeri iştediği anlar getir bana anlatırdı bende ona göre yapardım ve anca böyle olması gerekiyor o zaman bir insan engelline yardımcı olur engelli insan da ona öğretiyor yapıyor birbirimizi anlatabiliyorsak o zaman işlerimiz daha iyi yoluna gider birbirimizi yardım etmek anlatabilmek hem o hem biz öğretmiş olur ve daha da iyi iş oluruz yani çunki böylesi olması gerekiyor bazı işyerinde problem olan telefon ama biz nasıl bakarız hı anlayamayız o yüzden yeterki birbirimize destek olalım değil mi arkadaşlar bizim işimiz yani engelli olarak zor zor durumda olanlar var çalışmak isteyen var ailesine veya evli olan kendilere ihtiyaçları vardır bu yüzden engellilere kaldırmak bunu belediyeye sesleniyorum lüften engellilere bir şans duyun onlara iş verin zor durumda kalmasınlar destek olun sahip çıkın engellilere sakatlara zinhilere yaşlılara kim yardım ederse allah o insana daha çok bereket verir işini kolaylaşır ah bu dünyada yaşamak zor insanlar bazen ne yardım eder nede sever allah hepmize sabır güç versin ve işimizi kolaylaşır allah kimselere dert vermesin muhtaç etmesin amin ( uzun oldu belkide sizi yorduğum için k.bakmayın oldu mu ) vee... arkadaşım graphblues olan pınar dediği gibi "Unutmayalım ki her insan birer potansiyel engelli adayıdır ve işverenleri engelliler konusunda pozitif düşünmeye davet ediyorum."

EĞİTİM DURUMU
2004 - 2006 : Erciyes Üniversitesi, Kocasinan Meslek ve Yüksek Okulu – Grafik Bölümü

2002 - 2004 : Yenimahalle Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi – Tasarım ve Teknoloji

PROJE VE STAJLAR
06/2005 - 08/2005 4. BOYUT AJANS / Stajyer

01/2006 - 02/2006 PRESTİJ REKLAM / Stajyer

01/2004 – 06/2004 Yenimahalle Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi / Stajyer

ÇALIŞTIĞIM YERLER
06/2004 - 02/2005 Lise Son Sınıfta Ankarada Metropol Yayınlarında Grafiker Olarak Çalıştım.

BİLGİSAYAR
Photoshop, Freedhand, CorelDraw, Word, Excel, Internet