Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

erkek kuaförü cam yazısı

ozgurnigdeli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
9469traditionelle_sign_painter.JPG

8466100_0289.JPG

7923100_0290.JPG

5739100_0293.JPG

Benzer konular

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
acizane benden tavsiyeler

ellerine sağlık ama yazarken çok nefes alıp vermişin 1
boyayı elinde değilde yanında bir tabure üstüne koysan daha rahat çalışırsın 2
cam yazısı yazarken milaj kağıdına çizip arkadan cama yapıştır öyle yaz 3
çok nefes alıp vermenden yazılarda yamukluklar olmuş 4

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Cam yazılarında, fırçayla düz çizgi çekmek için ince bir çubuk-deynek kullanmak gerek, bu şekilde çizgiler daha düzgün olur ve nefes kontrolü daha iyi yapılır.

ozgurnigdeli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yorumunuz için çok teşekkürler ama

1 - Fırcanın çok düzgün çıkmaması nefes kontrolünden değil havanın epey rüzgarlı olmasından.
2 - Ben boyayı elimde tutuyorum böylece daha hızlı çalışabiliyorum.
3 - Milaj kagıdını ilk başladıgım yıllarda kullanıyordum.Vakit alıyor.Şimdi direk camın üzerine çiziyorum.Daha seri çıkıyor.
4 - Bahsettiğiniz çubuk degnege ıstaka diyoruz.Daha çok resim yaparken destek alacak yer kalmadıgı zamanlarda kulanıyoruz.ustanın tercihine göre çalışma sekli farklıdır.

Bahsettiğiniz konular hata degil daha çok teknik çalışma şekli dir.Her usta farklı teknikle çalışabilir.önemli olan ölçüdür.Yazının ortalanması aşagıdan yukarıdan sagdan soldan harf lerin arası uygun boşluklkar vs bunlarda hata varmı önemli olan budur.

İşin tekniğine gelince yaklaşık 30 senedir bu işi yapıyorum,altın varak,yaldız,piramit bombeli vs istediğiniz yazıyı istediğiniz teknikle yazarım.istediğiniz resmi çizerim.Bu işi sadece tr de değil almanya ve hollandada yaptım.Türkiyenin ilk pinstriper iyim.
Yakında burdan farklı resimler paylaşırım.teşekkürler saygılar

behcetreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yıllarca bizde saladık bu fıcaları. aranan adamdık odönemler müşteriler sıraya girerdi.bir tabelayı 3 günde yazardık astar at boya at kurumasını bekle cizimini yap sonra fıcayla yaz
bombey yap gölge ver yazıya. silah cıktı mertlik öldü artık şimdi teknoloji var
(eline sağlık güzel olmuş)

ozgurnigdeli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkür ederim behçet reklam ustam,o silah bizi daha öldüremedi ama.Müşteriler hala sırada çok şükür.Herkes bu iş öldü diyo ama bizde bu işte ölücez heralde.Yaptıgın işi iyi yaptıgın sürece ,işini bildiğin sürece o iş ölmez bence.Aslında sadece ülkemizde böyle.Diğer ülkelerde çok farklı durum.Mesela amerika ingiltere ve bir çok avrupa ülkesinde fırça tutamayan ekmek yiyemiyor.hatta amerikada okulu bile var.yani tr fırca tutan avrupada fırça tutamayan para kazanamıyor.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Burada sadece görüş paylaşımında bulunuyoruz, hava koşulları uygun olmadığı zamanlarda yazı, camın arka tarafına yazılabilir, fırçanın çalışma alanı çok daralmış, fırçayla her türlü resim ve logo yapılamaz, bunun yerine, ilkin plottere geçiş yapmanızı öneririm, sıfır hata iş çıkartır. Teknolojiye ayak uydurmaya çalışmak en mantıklısı.

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Marifet değil,sanat değeride sıfır.Erkek kuaförüne otobüs yazısı.Sen kendin beğendinmi yaptığın işi.
Bizde 40 yıl fırça salladık.siz Avrupadan Amerikadan bahsediyorsunuz.Bizde gördük Avrupayı.Avrupada hiç bu yazdığın yazı gibi yazı gördünmü.Gördüysen resimlerini ekleyebilirmisin.
Şablon yok.fileto yok,font karekter desen hiç bi fonta benzerliğide yok.Tamam fırça kullanmakta usta olabilirsin, buna sözümüz yok.
Şablon çizip yazsaydın ,bombe ,gölğe ,fileto atsaydın yazıların ıstakadan çıkmış gibi düzgün olsaydı,renklerde uyumlu olsaydı ve ben bunu görünce Bunu İzmirde bi arkadaş yapıyor diye iftihar etseydim. Çok yerdim kusura bakma burası paylaşım sitesi,bende fikirlerimi yazdım.

kereta

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Helal olsun valla sizin iş de zor. Elinize yüreğinize sağlık :)

ozgurnigdeli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Burada sadece görüş paylaşımında bulunuyoruz, hava koşulları uygun olmadığı zamanlarda yazı, camın arka tarafına yazılabilir, fırçanın çalışma alanı çok daralmış, fırçayla her türlü resim ve logo yapılamaz, bunun yerine, ilkin plottere geçiş yapmanızı öneririm, sıfır hata iş çıkartır. Teknolojiye ayak uydurmaya çalışmak en mantıklısı.

Hava koşulları uygun olmadıgı zamanlarda yazı her zaman camın arka tarafından yazılamaz.Arka taraf yani iç taraf buharlıdır ,buda yazının en büzük düşmanıdır.Fırçayla her türlü logo ve resim yapılır.Sen plotterla çalışmaya devam et bende klasik.İstersen bi ara izmire gel misafirim ol sana fırçayla sıfır hatasız nasıl iş çıkarılır ögreteyim.Teknolojiye lafım yok digital sistem olsun plotter olsun usta kişi hepsnini ögrenmenmeli.ama senin gibi böyle 2 ay plotterla çalısıp sonra tabelacıyım diye cıkanları ben cok gördüm.Eskiye saygın olsun biraz.

ozgurnigdeli

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Marifet değil,sanat değeride sıfır.Erkek kuaförüne otobüs yazısı.Sen kendin beğendinmi yaptığın işi.
Bizde 40 yıl fırça salladık.siz Avrupadan Amerikadan bahsediyorsunuz.Bizde gördük Avrupayı.Avrupada hiç bu yazdığın yazı gibi yazı gördünmü.Gördüysen resimlerini ekleyebilirmisin.
Şablon yok.fileto yok,font karekter desen hiç bi fonta benzerliğide yok.Tamam fırça kullanmakta usta olabilirsin, buna sözümüz yok.
Şablon çizip yazsaydın ,bombe ,gölğe ,fileto atsaydın yazıların ıstakadan çıkmış gibi düzgün olsaydı,renklerde uyumlu olsaydı ve ben bunu görünce Bunu İzmirde bi arkadaş yapıyor diye iftihar etseydim. Çok yerdim kusura bakma burası paylaşım sitesi,bende fikirlerimi yazdım.

Arkadasım sen nerde salladın 40 sene fırça hangi sehirde?İzmirde deme sakın:)
sen benim paramı ver ben sana istediğin sanatsal yazının en kralını çıkarayım.Böyle konusmaktan nefret ederim ama neyse.İzmirde 40 sene fırça salladıysan zaten bizi tanırsın:)izmirdeki fırçacıların hepsi iyi tanırlar beni.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
# Forum üyelerinin yazmış olduğu mesajlarda, forumun işleyişini ve huzurunu bozduğu düşünülen mesaj sahiplerini site yönetimi forumdan uzaklaştırılma hakkına sahiptir.
# Üyelerin özel ilişkilerini foruma yansıtmaları dahilinde doğabilecek huzursuzluklarda mesuliyet sahibi olduklarını kabul etmiş bulunurlar.

Flood yapan üye:

forum kuralları mutlaka okuyunuz

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Alt alta aynı içerikli veya ayrı içerikli mesaj atmak flood (arka arkaya aynı içerikli veya farklı içerikli mesajın aynı kullanıcı tarafından foruma gönderilmesi ) olduğu için yasaktır! Aklınıza sonradan bir şey gelirse, yanlış yazdığınız bir şeyi ya da yanlış grafikleri mesaj içeriğinden düzenlemek için mesajınızın altında cevap yoksa mesajınızda ki
edit.gif
butonuna tıklayarak ekleme yapınız. Düzenleme işlemi belirli bir zaman sonra gerçekleştirilemeyeceğinden düzenleme butonu aktif olma özelliğini kaybedecektir. Flood içerikli mesajlar silinir. Tekrarı halinde kullanıcıda art niyet tespit edilirse forumdan uzaklaştırılır...

spryberk

🌱Yeni Üye🌱
Usta işini gayet emek harcayarak yapmış,yermek YERSİZ! Kolay gelsin

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Bu işin bu yöntemle yapılmış olması bile başlı başına önemli bir durum bence. Tebrikler, güzel olmuş.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Yazı, çizim,sanat, emek, ustalık, fırça vs. hepsi bir yana ama yazmadan edemedim usta dediğin zaten kendinden emin olur bu eminlikten dolayı da biraz mütevazi olur. Ben fırçacı değilim ama o kadar fırçacı gördüm kendini bu kadar övenine ilk defa rastlıyorum umarım bir daha da rastlamam. Açıkçası hiç hoş karşılamadım ...