Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

erkekler kadınları anlamaz! (Hem de kanıtlanmış...)

özzlemm

♾️Grafik Gurusu♾️
Erkekler kadınları anlamaz, çünkü...
ABD'de yayımlanan Science adlı bilim dergisi, cinsiyete göre, kullanılan ilaçların etkisinin farklı olabileceğini belirterek bu konuda doktorları uyardı.

Yapılan araştırmalara göre cinsiyet farklılığı sadece fiziksel olarak değil, kullanılan ilaçların vücuda olan etkilerinde de kendini gösteriyor. Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu (FDA), 1995-2000 yılları arasında yeni çıkan 300 ilacı her iki cinsiyet açısından tekrar gözden geçirilmesine karar verdi. Bunun sonucunda 11 ilaçta yüzde 40 oranında cinsiyetten kaynaklanan bir etki farklılıkları ortaya çıktı.

Örneğin, doktorların kalp krizinden korunmak için 40 yaşından itibaren her gün mutlaka alınmasını tavsiye ettiği aspirin, erkekleri kalp krizinden korurken, kadınları kalp krizinden değil, beyin kanamalarından koruyor.

İlaçlar kadınlarda neden daha fazla kalır?

Dergideki habere göre kadınların genel olarak ortalama bir erkekten fiziksel olarak daha küçük olması, ilaçların daha yavaş emilmesine ve böbrekten dışarı daha yavaş atılmasına neden oluyor. Uzmanlar, kadın vücudunun daha yağlı olduğunu ve bunun da bazı grup ilaçların vücutta daha fazla kalmasına neden olduğunu vurguluyor.

Bu arada, kadın ve erkek arasındaki farklılıklar akıl hastalıkları veya bazı ruhsal uyumsuzlar konusunda da kendisini gösteriyor. Örneğin, kadınlar depresyona daha eğilimli olurken, erkeklerde şizofreni daha fazla görülüyor. Kadınların depresyona olan eğilimleri daha çocukluk çağında başlıyor; bunda da hormonların rol oynadığı kabul ediliyor. Ayrıca alkol ve ilaç bağımlılığı erkeklerde büyük oranlarda görülürken, kadınlarda daha ziyade yeme bozukluklarına raslanıyor.

Kadın gırtlağının yapısı daha farklı Bununla birlikte ilaç şirketlerinin, FDA'nın önerdiği ayrıntılı etiket kullanılmasına veya vücut ağırlığı ele alınarak dozların ayarlanmasına karşı çıktığı belirtildi. Bunda, ilacın pazarlanmasında olabilecek büyük güçlükler gerekçe gösterildi.

Dergiye göre, erkeklerin kadınların sözlerini anlamada 'büyük güçlük çektiği' yönündeki genel kanı da artık bilimsel olarak kanıtlandı. Science dergisinde, kadın sesinin erkeğe nazaran daha karışık olmasının yanı sıra, kadın gırtlağının boyutları ve şeklinin farklılığı da bunu nedeni olarak gösterildi.

Bu yüzden de Erkeklerin kadınları anlamasını beklemeyin.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Benzer konular

postaki

👑Efsanevi Grafiker👑
Hanımların vücuduna daha yağlı demiş, eyvah eyvah. :D büyük gaf :D

Arkadaşlarıma bu sıcakta çıkıp 15 dakika kadarda güneşin altında kalıp, dondurma aldım serinlesinler diye.
5 kişiler 3'ü bayan 2 si bay..
herkes dondurmalarını aldı yemeğe başladı. 2 hanım atladı hemen;
-Bunun kakaolusu yok muydu, anteplisi falan.
-Erkeklerde TIK yok yiyorlar dondurmalarını afiyetle. Onlar için problem yok, serin mi tadı varmı tamamdır olay :D

Sonuç;
hanımlar se-çi-ci-dir.
Erkekler içinse hiçfarketmez. :D

Anlamamız mümkün değil.

Okudum eğlendim teşekkür ederim. bu bay,bayan anlaşıp anlamayışları hiç bitmez allah ta bitirmesin. işin en güzel tarafı da o zaten.

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
konu dipsiz kuyu ama her iki tarafta sütten çıkma ak kaşık değil......
bu bi gercek

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
bayanlar çok detaycıdır baylar pek detaylara takılmazlar(saldım çayıra mevlam kayıra) :D

iki tarafta mükemmel değildir. ama iki tarafta eksilerini kapatabiliyorsa bir bütün olarak alın size mükemmel :rofl:

erkekler bayanları anlarmı konusuda tartısılır kişiye göre değişir genel olarak anlamazlar :D kadınlar süs alışveriş erkekler maç futbol :D anlamasıda beklenilmez :rofl: bence :)

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Dergiye göre, erkeklerin kadınların sözlerini anlamada 'büyük güçlük çektiği' yönündeki genel kanı da artık bilimsel olarak kanıtlandı. Science dergisinde, kadın sesinin erkeğe nazaran daha karışık olmasının yanı sıra, kadın gırtlağının boyutları ve şeklinin farklılığı da bunu nedeni olarak gösterildi.

Bu yüzden de Erkeklerin kadınları anlamasını beklemeyin.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

olaya bak kadınların sesleri daha karışık diyor ve erkekler anlamakta güçlük çekiyor diyor haklılar sorun bizde :D:D:D:D:D:D:D:D
çünkü kadınların sesleri daha karısık dolayısıyla ne oluyor sorun decoder görevi görmeyen biz erkeklerde oluyor :D:D:D:D:D:D
Haksız olan biziz her zaman :D ama gerçekler ortada :D

Kadınlaral ilgilide o kadar çok bilimsel arastırma varki.....

Kadınsal hastalık dönemlerindeki erkek tercihleriyle ilgili falan bi abim bu konuda çok güzil birsey anlatmıstı bana

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bunlar derin mevzular :p Hiç girmeyelim, iki tarafta melektir diyelim :D :p

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Googlede neler çıkcak diye merak ettim ve çıkanlar.... :D:D:D:D:D:D:D:D

Bebeği yatırmak, bulaşıkları yıkamak ve yatakları yapmak "Maçoluk" olarak algılanırdı.

Kadınlar için ideal kilo normalden 20 kg daha artardı.

Kilolu erkekler korse giymeye zorlanırdı.

Aybaşı öncesi bunalımı mahkemede geçerli bir savunma sayılırdı.

Erkekler gerçek kimliklerini, evli olup olmadıklarını, mesleklerini, anneleri ile yaşayıp yaşamadıklarını ve daha önce hiç biri ile olup olmadıklarını gösteren gerçek evraklarla dolaşırlardı.

Alışveriş bir spor türü olarak kabul edilirdi.

Dergilerde boy boy mayolu erkek resimleri gösterilirdi.

Kadın ayakkabılarını tasarlayan erkek onları giymeye zorlanırdı.

Yatma vaktinden 2 saat önce erkeklerin gaz üretici yiyecekler yemeleri yasak olurdu.

Erkekler evlendikten sonra da en az evlenmeden önce oldukları kadar ilgili olurlardı.

Erkekler kadın patronların sekreteri olurlar ve hiç bir karşılık almadan iki katı daha fazla çalışırlardı.

Erkekler kadınların kazandığı maaşın %30 daha aşağısını kazanırlardı.

Erkekler kadınlara Yalan Rüzgarı seyrederken, içecek ve çerez getirirlerdi.

Erkekler playboy dergisini ciddi yazıları için alırdı, çünkü içinde kadın resmi olmazdı,

Erkekler şu tür cümleleri öğrenirdi:
1. Özür dilerim
2. Seni seviyorum
3. Çok güzelsin
4. Tabiki şişman değilsin
5. Sen uyu canım ben bebeğe bakarım

Erkekler tamamiyle dış görünüşlerine bakılarak yargılanırlardı, kadınlar işe başarılarına göre.

Erkekler oturup saatlerce bizim (KADINLARIN) ne düşündüğünü bulmaya çalışırdı.

Erkekler kadınlarına arabalarından daha çok ilgi gösterirdi.

1. Bütün tuvalet oturakları aşağıda olurdu.

2. Erkekler en az kariyerleri kadar ilişkileri üzerinde de çalışırlardı.

3. Spor haberleri en fazla 1 dakika sürerdi.
4. Bütün erkekler ayda bir kere aybaşı öncesi bunalımını yaşatan bir makinaya sokulurdu.
5. Erkekler alyanslarını sürekli kullanmak zorunda kalırlardı ve bekar numarası yapamazlardı.
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Atlanturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Humanist yaklaşım: "İkisi de insan, ikisi de kendine göre haklı...Hoşgörmek gerekir."

Feminist yaklaşım: "Erkekler bir şeyden anlamaz, kaba saba insanlar..."

Maço erkek yaklaşımı: "Kızın her dediğini yapmayacaksın, yoksa tepene çıkar..."

Sosyal yaklaşım: "Toplumu oluşturan bireylerdir. Bireyler kadın ve erkek olmak üzere ikiye ayrılır. Ne kadınsız, ne de erkeksiz toplum varolabilir..."

Dini yaklaşım: "İkisini de Tanrı yaratmıştır, ikisini de hoş görmek gerekir. 'Yaratılanı hoş gör, yaratandan ötürü' Hz. Mevlana"

Bilimsel yaklaşım: "İki cinsin de farklı algılama ve yargılama yapısı vardır."

Melankolik yaklaşım: "Kimse beni anlamıyor..."

bunun gibi sürer gider :)

Demek istediğim; yere, zamana ve kişilere göre objelere yüklediğimiz anlam farklılık gösterir.
Son olarak da, "Ne seninle, ne de sensiz... Bu dert inan çaresiz" şarkısını armağan ediyorum. Hem kadınlara, hem de erkeklere :)
Güzel konu, teşekkürler.

legolas02

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hanımların vücuduna daha yağlı demiş, eyvah eyvah. büyük gaf

Arkadaşlarıma bu sıcakta çıkıp 15 dakika kadarda güneşin altında kalıp, dondurma aldım serinlesinler diye.
5 kişiler 3'ü bayan 2 si bay..
herkes dondurmalarını aldı yemeğe başladı. 2 hanım atladı hemen;
-Bunun kakaolusu yok muydu, anteplisi falan.
-Erkeklerde TIK yok yiyorlar dondurmalarını afiyetle. Onlar için problem yok, serin mi tadı varmı tamamdır olay

Sonuç;
hanımlar se-çi-ci-dir.
Erkekler içinse hiçfarketmez.

Anlamamız mümkün değil.

Okudum eğlendim teşekkür ederim. bu bay,bayan anlaşıp anlamayışları hiç bitmez allah ta bitirmesin. işin en güzel tarafı da o zaten.

iyi yorum yapmışsın eline sağlık

basilic

Memento mori !
👑Efsanevi Grafiker👑
erkek kadın farketmez karşılıklıdır bu durum.yani bazen kadın erkeği.bazen erkek kadını anlayamaya biliyo.sonuç itibariyle insanız.farklı kişiliklerdeyiz.anlaşılmamak çok normal.ama bunu anlatmanın yoluna gidilirse daha iyi olur.anlaşılmadıkları zaman anlatmayı ve ne durumda oldukları belirtilirse her iki tarafta anlayacaktır bu durumu.tabi bunlar basit olaylar için geçerli değil:) sonuçta bazen kendimizi bile anlayamıyoruz.insanız sonuçta.kadınlar en ufak şeylere kırılıp küsebilir.erkekler öyle değildir.bunlara daha çok örnekler verebiliriz sonu gelmez örneklerin.anlaşılmak istenirse bu o kadarda zor bişey değil.
paylaşım için teşekkürler.