Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

eşit aralıklarla şekilleri koyma...

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
bir sorum daha olucak arkadaşlar peki açtığımız herhangi bir kareden yada başka bir şekilden eşit aralıklarla birden fazla yapmanın bir yolu varmı yukarıdan aşağıya sağdan sola gibi tekrar tşk ederim saolun...

basharfiben

🌱Yeni Üye🌱
önce şeklin hemen altına üstüne sağ veya sol ctrl basılı tutarak sağtuş yardmıyla kopyala (eğer aynı hizada istiyorsan) daha sonra hiç bişey yapmadan ctrl R ye bas istediğin kadar çoğaltıktan sonra en sondaki nesneyi bitmesini istediğin yere hizala daha sonra aling and distribute aracıyla center seç yatay ve dikey seçenekleri orda zaten göreceksin.
çok mu uzun oldu?

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
önce şeklin hemen altına üstüne sağ veya sol ctrl basılı tutarak sağtuş yardmıyla kopyala (eğer aynı hizada istiyorsan) daha sonra hiç bişey yapmadan ctrl R ye bas istediğin kadar çoğaltıktan sonra en sondaki nesneyi bitmesini istediğin yere hizala daha sonra aling and distribute aracıyla center seç yatay ve dikey seçenekleri orda zaten göreceksin.
çok mu uzun oldu?

en sondaki nesneyi al olmasını istediğin yere koy demişsin ya sonrada align and distribute aracılığıyla hızala demişsin onu yaptım denemedim ama yapamadım yardım ettiğin için çok tşk ederim saol bu konudada tekrar yardımda bulunabilirsen sevinirim...

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
arkadaşın anlattığı;

istediğin sayıda çoğalttın diyelim. en son kopyayı olmasını istediğin yere koy.
tüm kareleri seç.
allign and distrubeden hizlayabilirsin. yada shift + E - shift + C

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
27473687xo4.jpg

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Matrix teşekkür ederim.

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
peki aralarındaki mesafyi mesela belli aralıklarla açmak istersek nasıl yapıcaz onu mesele her şekil arasında 0,5 cm lik aralık olsun.... gibi bunu nasıl yapıcaz.

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
Arrange - Trnasformation - Position (Alt + F7) Menusunu açın.

farzedelimki 50 mm genişliğinde bi kare çizdik. Kareyi seçili hale getirip yan tarafta açılan Transformation menusunden Relative Position bölümünde ne yöne çoğaltacaksak (misal sağ tarafa) seçiyoruz.

yukarıda Position kısmında H (horizantal) bölümünün 50 olduğunu göreceksiniz.

şimdi aralarını ne kadar açmak istersek (misal 5mm) oradaki 50'ye 5 ekliyoruz.
yani Position H kısmındaki 50'yi 55 yapıyoruz.

Aşşağıda Apply To Duplicate'yi ne kadar çoğaltmak istiyorsak o kadar tıklıyoruz.

ve elimizde aralarında 5 mm bulunan istediğimiz kadar kare..

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Saygılar..

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
geniş ve açıklayıcı anlatımın için çok teşekkür ederim istediğim buydu ve yaptım saol...