Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Eskişehir Size ne anımsatıyor?

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eskişehir size ne anımsatıyor, Eskişehir diyince aklınıza ne geliyor...

Yorumlarla, resimlerle, şiirlerle paylaşalım.:wink:

www.resimcity.com_eskisehir_resimleri.jpg

eskisehir.jpg

eskisehir5.jpg

E88_eskisehir6.jpg

tuyeg8.jpg

353968883_2abcaebb01.jpg

20080614114202_eskisehir_kbasi11.jpg

kbasi0.jpg

Yaşadığım şehri herşeyi ile anımsıyor...Bu şehrin sessizliğini ve birikimini hatılıyorum kısaca...

Size ne anımsatıyor?

Son düzenleme:

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Kızımı anımsatıyor, orada okuyor.
Baba gelir misin? dediğinde, 5.5 saatlik yolu 3.5 saatte gittiğimi hatırlatıyor.
Cıvıl cıvıl yaşanılası bir şehir.
Gördüğüm yerler itibariyle mükemmel bir şehir planlamasını geliyor aklıma.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sanırım efoja abla "L caddesi "olarak iki eylül caddesini kastetti.Eskiden merkezden odunpazarına kadar baya geniş bir alana kadar uzanırmış.O yüzden öğrenciler buraya L caddesi diyor olabilirler.:wink:

Çok güzel yorumlar teşekkür ederim.

Diğer arkadaşlara ne anımsatıyor?

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
l caddesi neresi eskişehirliyim ama senden duydum ilkdefa

Peki... Bu soru msnde de soruldu... Eskişehirde bir cadde vardır. Şekil olarak "L" ye benzer. Üniversiteli öğrenciler olarak biz "L" Caddesi derdik oraya. 2 Eylül Cad. olabileceği kanaatine vardık Blueeden' le ben çok net hatırlamıyorum.

Son düzenleme:

vegamer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eskişehir denilince aklıma ilk gelen şey "ÖSS" oluyor. Bilmem neden... belkide öss'ye hazırlandığım için bu çağrışımı yapıyordur Eskişehir bana. Onun haricinde çekimlerim sırasında aldığım bir yorumda "Esnaf sarayı ve Sakarya caddesini hatırlıyorum küçüklüğümün geçtiği yerler...önceleri sosyal mekanlar pek fazla olmadığından alt katından üst katına saatlerce dolaşırdık esnaf sarayını" demişti bir kullanıcı...

Eskişehir denilince adalar ve doktorlar gelir aklıma...cafeleri ve es-es maçlarında olağan bir topluluğun meydanlarda marşlarla yürüyüşü, o çoşkusu...

Ve "tam bir öğrenci kenti" demişti. yine bir tanıdık...Gerçektende öyle gelip yaşamak gerekir Eskişehiri, Eskişehrimizi...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eskişehir denilince aklıma ilk gelen şey "ÖSS" oluyor. Bilmem neden... belkide öss'ye hazırlandığım için bu çağrışımı yapıyordur Eskişehir bana. Onun haricinde çekimlerim sırasında aldığım bir yorumda "Esnaf sarayı ve Sakarya caddesini hatırlıyorum küçüklüğümün geçtiği yerler...önceleri sosyal mekanlar pek fazla olmadığından alt katından üst katına saatlerce dolaşırdık esnaf sarayını" demişti bir kullanıcı...

Eskişehir denilince adalar ve doktorlar gelir aklıma...cafeleri ve es-es maçlarında olağan bir topluluğun meydanlarda marşlarla yürüyüşü, o çoşkusu...

Ve "tam bir öğrenci kenti" demişti. yine bir tanıdık...Gerçektende öyle gelip yaşamak gerekir Eskişehiri, Eskişehrimizi...

Çok doğru bir yaklaşım yapmışsın mervecim gerçekten öyle...Bu şehri gezmek bu şehirde yaşamak ayrı bir güzellik...

Evet siz neler düşünüyorsunuz?

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Yaşanılası öğrenci memleketi :)

İçinden birkerecik geçtim , hayal meyal hatırlıyorum...

Şimdi pek bişey hatırlatmıyor ancak bundan sonra blueden'i hatırlatacağı kesin :)...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yaşanılası öğrenci memleketi :)

İçinden birkerecik geçtim , hayal meyal hatırlıyorum...

Şimdi pek bişey hatırlatmıyor ancak bundan sonra blueden'i hatırlatacağı kesin :)...

Teşekkürler yoŞa' cım:angel:

mustafa26

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gecesiyle gündüzüyle , sessizliğiyle gürültüsüyle , kavgasıyla çoşkusuyla , güzelliğiyle eses' iyle benim şehrim eskişehir...

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
vay eskişehirin bukadar güzel olduğunu bilmiyodm.bana istanbulu anımsattı.2.görsel istiklal 5.çırağan 6.ortaköy:D

superman

🌱Yeni Üye🌱
eskişehir eski sevgilimi hatırlatıyor anılarım var orada ne yapayım eski sevgili ama hala yeni gibi.......
çok güzel bir yer ışıl ışıl

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
vay eskişehirin bukadar güzel olduğunu bilmiyodm.bana istanbulu anımsattı.2.görsel istiklal 5.çırağan 6.ortaköy:D

gecesiyle gündüzüyle , sessizliğiyle gürültüsüyle , kavgasıyla çoşkusuyla , güzelliğiyle eses' iyle benim şehrim eskişehir...

Öyledir...güzeldir eskişehirimiz...:)

Gecesiyle, gündüzüyle, havası ile sıyu ile güzeldir.Gezmek, görmek yaşamak gerek...:)
eskişehir eski sevgilimi hatırlatıyor anılarım var orada ne yapayım eski sevgili ama hala yeni gibi.......
çok güzel bir yer ışıl ışıl

Güzeldir hele ki anıları varsa insanın:wink:

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Eskişehir denince aklıma porsuk çayırı geliyor sanırım enson öyle deniyordu uzun zaman oldu.. :)
Öğrencilik icin ideal bir yer demek yetmez bence tamamen universite kampüsü gibi sıcak ve gezip görülmesi gereken bir yer.Ah ah :) nostalji oldu şimdi :) güzel paylaşım yapmıssın denizcim :) Eskişehirin tadını çıkar =)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eskişehir denince aklıma porsuk çayırı geliyor sanırım enson öyle deniyordu uzun zaman oldu.. :)
Öğrencilik icin ideal bir yer demek yetmez bence tamamen universite kampüsü gibi sıcak ve gezip görülmesi gereken bir yer.Ah ah :) nostalji oldu şimdi :) güzel paylaşım yapmıssın denizcim :) Eskişehirin tadını çıkar =)

Üniversite kenti Eskişehir...Vakit buldukça çıkarıyoruz Mercano:)

Teşekkürler.

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eskişehir; aslında anlatmakla bitmiycek bir hayal kenti biraz viyana, biraz rusya, biraz japon aslında her dilden bir insan gibi her dilden bi esintisi var. Ben ne kadar eskişehire sahip olmaya çalışsamda eskişehir bir türlü açmadı kollarını bana. :)Eminimki birgün eskişehir alıcak beni kollarına..

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ama deniz yok be hocam..Şöyle denize karşı balık rakı yapılabilecek Restoranları yok..Ama Öğrenci Cenneti..

darkwhiteman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Her fırsat bulduğumda gittim bi yer, hayatımın en güzel günlerini orda yaşadım diyebilirim, bence türkiyenin en güzel şehri.

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eskişehir; aslında anlatmakla bitmiycek bir hayal kenti biraz viyana, biraz rusya, biraz japon aslında her dilden bir insan gibi her dilden bi esintisi var. Ben ne kadar eskişehire sahip olmaya çalışsamda eskişehir bir türlü açmadı kollarını bana. :)Eminimki birgün eskişehir alıcak beni kollarına..

Sen Eskişehire Eskişehir'de sana alışacak adem=):)
Ama deniz yok be hocam..Şöyle denize karşı balık rakı yapılabilecek Restoranları yok..Ama Öğrenci Cenneti..

Kimse dört dörtlük olamaz her güzelin bir kusur vardır.Benim şehrim eskişehir için de bu böyle...Deniz' imiz yok ama yaşanılası bir şehrimiz var.
Gerçekten herkesin yaşaması gereken bir yer:)

teşekkürler yorum için.

Her fırsat bulduğumda gittim bi yer, hayatımın en güzel günlerini orda yaşadım diyebilirim, bence türkiyenin en güzel şehri.

Çok doğru...:)Teşekkürler yorum için...

Acaba diğer üyelerimiz Eskişehir diyince ne anımsıyorlar?