Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Esnek Zeminlere UV Baskı Sorunu

hijjacker

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba. Ben mimaki ujf 3042fx ile şeffaf esnek telefon kılıfı üzerine baskı almak istiyorum fakat telefon kılıfı esnediğinde boyalar çatlıyor. Sert zemin boyası kullanıyorum. Sanırım esnek boya da varmış mimaki de. acaba sadece esnek boya alsam sorun çözülür mü ya da boya değiştirmeden bunun bir çözümü var mı?

Benzer konular

ByKronik

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba aynı sorunu bende yaşıyorum bunun için bir çözüm fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

mehmetcenk

🌱Yeni Üye🌱
Silikon kılıflar baskı sorunu

Hardal boya ile yani sert zemin boyası ile esnek malzemeye baskı yaparsanız kırılma çatlama sorunu yasamaniz çok normal
Silikon kılıflar baskı sorununa gelince silikon kılıflar üretilirken kullanılan Hammadde yapışmaz özelliğe sahiptir , bu nedenle üzerine baskı yaparken kullanacağınız mürekkebin yüzeyi eritip yapisabilme özelliğine sahip oaai gerekiyor ,bildiğim kadarıyla şu anda silikon kılıflar baskı yapabilen iki firma mevcuttur.
Yalnız şunu unutmayın bir model silikon kılıflar baskı yapabilmemiz farklı hammaddeler ile üreticisi başka.bir silikon kılıflar baskı yapabileceğimizi gostrrmez

tekniker22

🌱Yeni Üye🌱
Mimaki compact uv modellerde esnek ve sert zemin boyaları olmak üzere 2 çeşittir.Kurulum yapılırken müşteri talebi doğrultusunda esnek yada sert zemin boyanın hangisi kullanılacağı sorulur ve buna göre kurulum gerçekleştirilir.Sert zemin boya olan LH-100 ile sadece sert zeminlerde baskı sağlanıldığı gibi,yumuşak boya olan LF-140 ile de esnek zeminlere baskı yapmak mümkündür.LF-140 ile sert zeminlere baskıda yapılabilir,boyanın tutunurluğu için test yapmakta herzaman fayda vardır.Ayrıca LF-200 boya daha esnektir ve maskeleme yapılabilen malzemelere,şişirme yöntemiyle esnetilen malzemelerde gayet başarılıdır.Saygılar...