Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

eti afiş çalışması

mustafa akcelik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mustafaakcelik.com
arkadaşımın ödevini yaptım.yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

eti.jpg

kullanici1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu bahsedeceğim seyin adı tam olarak nedir bilmiyorum ama söyle anlatayim.

urunler uzerindeki ısık ile diger kısımlar arasinda bir uyumsuzluk göze carpiyor sanki .

iyi calismalar

grafifun

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"kışkırtıcı tat" eti burçak neden kışkırtıcı olsun ki? ayrıca "doğadan gelen lezzet" yazısı daha okunaklı bi font olsa mı sanki

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
yazı fontları çok uyumsuz olmuş ayrıca, clipartlar yerine gerçek değirmen ve buğday kullansan sanki daha hoş olacak. kışkırtıcı sloganı uymamış:)
bu benim fikrim iyi çalışmalar

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
bisküvi paketlerini neden o adar gölgede kullandığını anlayamadım... ön planda olması gereken arkada kalmış... ve ortadaki ambalaj çekimi hatalı..

mustafa akcelik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mustafaakcelik.com
yorum yapılması hoşuma gidiyor.böylece hatalarımı görüyorum ve daha düzgün çalışmalar çıkartıyorum.aşagı yukarı tahmin ettigim şeyleri söylediniz.yorumlar için teşekkürler

bu arada arkadaşımın hocası eti burçak paketinn ön planda olmasını istemiş benimde aklıma hemen böyle bi çalışma geldi.

çekimler hatalı çünki ben çekmedim :D çekilmiş verdi arkadaşım çekilmişlerle ancak bu kadar çıkartabildim.

slogan daha güzel olabilirdi evet haklısınız.

acaleye gelmiş bi çalışmaydı.daha güzellerini koyarım inş :)
1 saatimi alan bi çalışmaydı.1 saat içerisinde belki daha iyilerini çıkartan arkadaşlar olabilir ama ben 1 saatte bu kadarını çıkartabiliyorum :( zamanla daha iyi çalışmalar olucak inş.

koko_mac1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazılar Okunaksız iyi bir font seç...

agmreklam

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.agmrekLam.com
acımasız olmamak gerekir ama düzenlenmesi gereken çok şey var ben nereye bakıp ne olduğunu neye hitap ettiğini ilk anda çözemedim uzun uzun bakmak gerekiyor.. yazı fontları ışık renkler eti ye özgü renkler daha net daha sade bence düzenlediğinde iyi olacak inş.

Graf!ker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu bahsedeceğim seyin adı tam olarak nedir bilmiyorum ama söyle anlatayim.

urunler uzerindeki ısık ile diger kısımlar arasinda bir uyumsuzluk göze carpiyor sanki .

iyi calismalar

Aynen size katiliyorum... Ayrica kurabi bisküvisi'nin alt kisminda kesimde sanki yamuk bir kesim fark ettim... :)

Guzel bir calisma... Ellerine saglik.

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışmanın grafik kısmına bakarsak çok şey var düzenlenecek arkadaşlar zaten söylemişler bunları
fakat bi konu varki arkadaşınıza ödev olarak verilen çalışmayı siz hazırlamışsınız..?
daha öğretici bir şekilde arkadaşınıza materyalleri verir onun düzenlemesine yardımcı olsaydınız bambaşka bir çalışma şuan görürdük

midiot

🌱Yeni Üye🌱
Ilk bakista gordugum sey, renklerin kavruldugu, oyle sey olur mu diyebilirsin tabii...

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
elestirilerin hemen hemen hepsi yapilmis zaten eklenecek cok fazla birsey yok dikkatimi ceken 1-2 ufak konuyu yazmak istedim amac burada gosterilen calismalarin izinde birbirimizin ufkunu gelistirmek nasil olsa
nacizane onerilerim;
1- fotografcilikta cok iyi bilinen bir kural vardir 1/3 olayi hemen aciklamaya calisayim iki ayri obje yada derinlikle calisiyorsaniz bunu kareye yerlesrirken 1/3 oraninda yerlestirmeniz fotografin goze daha hos gorunmesini saglar, ucte birlik kisimda bir obje kalan ucte ikilik kisimda ise diger obje ( ufuk cizgisini dusunun bos bir tarlada gun batimi cekiyorsaniz bu sahneyi ufuk cizgisi kareyi ortaliyacak bicimde oturtursaniz etkileyici olmama orani yuksektir ama hangisini on plana cikarmak istiyorsaniz 2/3 oraninda oturtursaniz dikkati ceker ) grafiktede durum bundan uzak degil, simdi soyle dusunun bugday tarlasi sizin asil pazarlamaya calistiginiz urun degil sadece urunun kaynagi olarak yardimci madde dolayisi ile isin yarisini kapliyor olmasi gereksiz ayrica kalan diger yarisinin da yarisinda yine tarla devam ediyor karsiliginda tanitilmasi istenen urun isin icersinde 1/4 belkide 1/5 lik bir yer kapliyor,, cok az
2- o tarladaki sinek bence tamamen gerksiz renk olarakta ( genele) tezat olusturdugundan acikcasi ben ilk baktigimda onu gordum gida maddesinde hos cizilmis bile olsa sinek ic gudusel olarak tepki uretir kaldirilmali
3- Degirmen cok gereksiz hadi gereksiz demeyelimde cok havada kalmis zaten gercekten uzak bir goruntusu var birde asil vurucu renk ile birlikte urunun ortasina yerlestirilmis, bizim icin pek bir anlam ifade etmeyen obje urunden dikkatimizi aliyor goz isteristemez bu ne diye ona kayiyor (soyle dusunun mc donalds yeni cikardigi bir burger urununde mezbaha'yi kullaniyor yada kesilmis hayvan karkaslarini- ne kadar itici olurdu degilmi?)....amaaa en buyuk hata sloganinizi ortmu$ ki bence asla olmamali.. slogan sizin herseyiniz, potansiyel tuketicinin beynine kazimayi asil arzu ettiginiz sey, o en degerli materyal hatta bence urunun kendisinden bile degerli..
4- gunes guzel bir renk uyumu yaratmis ama ilk once acaba pusulami diye dusundum (abartiyorum tabiiki kizmayin)sadece etrafindaki haleler gereksiz en azindan gunesten o kadar uzakta olmasi gereksiz ayrica siyah kus siluetleri dahada kucultulurse goze daha hos gelebilecegini dusunuyorum,
5- cidii bir kontrast probleminiz var i$in icersinde
6-resim temizlemeleri konusunu zaten arkadaslar yazmislar
7-perspektifide yazmislar ama gelecek islerinizde yardimci olmasi acisindan kucuk bir tavsiye; bir i$in gozu rahatsiz etmeyen dogallikta olmasini saglayan 4 temel ogeden biridir bence perspektif.. beyin dogal ortamda baktigi her objede 3 $eyi hemen yakalar I$ik, Golge ve perspektif bunlar arasdaki uyumsuzlik yada bir tanesinin duzensizligi dogalliktan tamamen koparir (surrelaist bir calisma yapmiyorsaniz, onun kurallari zaten tamamen ayri bir konudur) 4. temel oge ise tabiiki tipografi (bu konuda zaten yorumlar yapilmis bir daha yazmaya gerek yok eklenebilinecek tek sey yazi golgelerinin cok uzak kalmis olmasi)
8-sloganin kotu oldugunu sende kabul etmissin zaten ( benim genel tercihim sloganlarda tek kelime ve agirlikli olarak ş-ç-ö-ü-i harflerinin olabilecegi bir kelime soylenmesi kolay hatirlamasi kolay)
yinde eline gozune saglik,, ben bu yaziya baslarken aslinda sadece slogani yazdigin fontu soracaktim onun icin baslamistim yazmaya ama biraz a$iriya kactim galiba, kolay gelsin iyi calismalar hepinize (bu arada birisi su fontu gonderebilirmi acaba yada sevebina ismini yazarmi-te$ekkurler)

mustafa akcelik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mustafaakcelik.com
'' EpoXY histoRy '' alttaki kışkırtıcı tat yazısının fontunun adı.yorumların için tşk.bunları duymak güzel.hatalarımı duyacagımki sonraki çalışmalarda daha iyisini çıkartayım.

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cok tesekkur ederim, iyi calismalar

aaron1618

🌱Yeni Üye🌱
yazılar okunmuyor ve en son algılanan şeyse bisküvi paketleri aceleye geldiği belli oluyor. ayrıca ımmmm çok piyasa olmuş bence tasarım ilkeleri arka planda kalmış.. saygılar

lirikajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ne bileyim işte oyle..

bence fotosu çekileymiş burçakların daha iyi olurmuş.çizilmiş olmamış mı ne!