Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Etiket için yardım.

aydin495

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Corelde bir firma için 10000-30000 arası şablon hazırlamam lazım. Kolay bi yöntemi var mı? Tek tek yazdığım zaman çok uzun zamanımı alıyor. 3 gündür uğraşıyorum 13400 'e geldim.

grafiker1974

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu şablon nasıl birşey ? Neler yapman gerekiyor ? Bu bilgileri açıklayarak yazarsan daha faydalı bir yardımlaşma onur kanaatindeyim.

aydin495

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Şaplon bu.

Bir firma için serigraf baskı yapacaz. tek tek flim çıkartmam gerekiyor.

Son düzenleme:

grafiker1974

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çerçeve ve sabit olan yazıları coreldeki ctrl+R komutunu kullanarak tekrar etmeler şeklinde çoğaltabilirsin. değişen ve sıralı olan yazıları da excel yardımıyla otomatik olarak sıralama ve artırma yaptıktan sonra copy - paste yöntemiyle corel'e aktarabilir ve espas ayarını da bir kere yaptıktan sonra yine onu da çoğaltarak kolayca halledersin diye düşünüyorum. Yani sayıları boş bırakıp diğerlerine bir şablon yap sayı kısmını excel'den copy pasta yaparak git. Excel programında bunu yapmak için iki tane sayıyı alt alta yaz (10356 - 10357 gibi) sonra alttaki sayının bulunduğu hücreyi köşesinden çekerek aşağıya uzat sayılar otomatik olarak aşağıya doğru artarak sıralanır. İnşallah faydalı olabilmişimdir.

grafiker1974

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu arada Excel'de kopyalama yaparken iki hücreyi seçerek köşeden çek. Kopyalama yaparken de hücrelerin tamamını boya, kopyala sonra da Corel'e aktarırken direk paste deme, paste special de oradan text i seç gelen texte ctrl+F8 yap artist texte çevirsin daha sonra shape tool ile köşesinden tutarak sayıların aralarını istediğin oranda aç.

aydin495

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok saol. çok işime yaradı. beni büyük bi yükten kurtardınız. :sweating: