Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

etrafını yumuşatmam çok az da şeffaflaştırmam lazım

tsira_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar ben photoshop cs kullanıyorum. bi insan kafası resmi decupe ettim bu resmin etrafını yumuşatmam çok az da şeffaflaştırmam lazım feather değerini 1 bile versem çok içeri giriyo ne yapabilirim acaba?

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Nasıl içeri giriyor anlamadım
ama eğer düşündüğüm gibi dekupaj işlemini çok derinden yaptıysanız
Daha dikkatli ve kontrollü bir şekilde yeni bir dekupaj çalışması yapmanızı öneriyorum

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Flu görünümlü silgiyi kullansanız olur gibi geliyor bana,anladığım kadarıyla bahsettiğim şekilde yapabilirsiniz,ben de bu yöntemi kullanıyorum her zaman.Hem yumuşak hem de şeffaf oluyor .

tsira_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
silgiyle denedim olmuyo her tarafı eşit bi şerit halimde gitmem lazım ama olmuyo . yani kşinin fotografında vucudunu çevreleyen ince bi çizgi halinde ışık var mış gibi düşünün. dıştan içe doğru hafif şeffaflaşıyo.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
silgiyle denedim olmuyo her tarafı eşit bi şerit halimde gitmem lazım ama olmuyo . yani kşinin fotografında vucudunu çevreleyen ince bi çizgi halinde ışık var mış gibi düşünün. dıştan içe doğru hafif şeffaflaşıyo.

soru pek anlamadım... eğer feather komutu beğenmedınız ve ertrafında ışık gibi bir ey vermek istiyorsunuz, o zaman insan layer üzerine maus üzerine sağ tuşu tıklayin, çıkan menüden Blending Options ayralara girip, İnner Shadow ya da Outer Glow özelliği aktiv edip, resmi göre ayarları verebilirsiniz...

tsira_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aslında başka fotoğraflarda feather değeri işimi görüyo ama bu fotoğrafta "1" değerini bile versem fotoğrafın içine kadar soluklaştırıyo

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
aslında başka fotoğraflarda feather değeri işimi görüyo ama bu fotoğrafta "1" değerini bile versem fotoğrafın içine kadar soluklaştırıyo

peki, o zaman değer resmi üzerine feather verin, daha sonra Ctrl + T (transform) ile o resmi küçültün... o zaman normal olarak solukluk o kadar belirgin olmaz, yani istediğin, aradığınız sonuça varolacaksınız

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
fotoğrafınızın çözünürlüğü düşükse bu feather değerini etkileyebilir
"Image" > "Image Size" menüsünden "Resolution" değerinizi kontrol edebilirsiniz