Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Evpak Halı yıkama Broşür

caner karaman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Haydi Arkadaşlar Gözümden Kaçan Ufak eksiklikleri bulalım Eleştrilerinize Açığım Vurun Baltayı :|

nbhbh.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

caner karaman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kusura bakmayın editliyorum hızlısınız maşallah benden:(

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Kusura bakmayın editliyorum hızlısınız maşallah benden:(

* Flu olarak aynı görselin tekrarlanması..
* Halı resimlerinin üzerindeki şarabın aslındayeni nesil LEKE TUTMAYAN halılar için kullanılan reklamları hatırlatması..
* Canlı renklerin kullanılmasına rağmen, bold ve zemin kullanmanızdan kaynaklanan boğukluk ve sıkışıklık..
* 100 Halıya kimse 1 battaniye yıkama almak istemez :) 100 halının yıkanması sanırım normal bir evin ortalama 17 yılını alır:)..

caner karaman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
* Flu olarak aynı görselin tekrarlanması..
* Halı resimlerinin üzerindeki şarabın aslındayeni nesil LEKE TUTMAYAN halılar için kullanılan reklamları hatırlatması..
* Canlı renklerin kullanılmasına rağmen, bold ve zemin kullanmanızdan kaynaklanan boğukluk ve sıkışıklık..
* 100 Halıya kimse 1 battaniye yıkama almak istemez :) 100 halının yıkanması sanırım normal bir evin ortalama 17 yılını alır:)..

100 tl ye Halı Yıkatırsanız 1 adet battaniyenizide yıkıyoruz anlamında bu =)) 100 halı kim yıkar ucuza...

caner karaman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Soyledıklerınızı dikkate aldım Insan aynı calısmaya 2 3 saat bakınca farkına varmıyor bu ufak hataları ben mi yaptım diye düşünüyor... Soyledıgınız seyler Tasarımı daha ön plana çıkardı tekrar görmeni istedim düzenleyip...ayrıca anlam bozukluğu teşkil etmesin diye 100 tl'lik diyede editledim sonucta herkez boyle algılayabılır

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
Eksiklikler büyük maalesef...

Slogan-metin, büyük-küçük, üst-alt, renk/ton ve nitekim "algı hiyerarşisi" doğru uygulanmadığı için her şey çok önde; dolaysıyla hayli karmaşık ve göz yoruyor.

https://i157.photobucket.com/albums/t76/cahitgulden/yorumlar2_Page_05.jpg
https://i157.photobucket.com/albums/t76/cahitgulden/yorumlar2_Page_12.jpg

| Çok mesaj, aslında “hiç” mesajdır! ~ A. SELIM TUNCER | DIYALOG

Not: İletişim bilgileri gibi okunması istenmeyen tipografik öğeler, font-espas ilişkileri aynen korunarak mıcırca (uydurukça) yazılmalıdır muhakkak. Yoksa çalışmanın silme gibi rastgele müdahaleler yapılarak sunulması, tasarımın olduğu gibi algılanmasına mani olacaktır.

https://www.grafikerler.net/tasarima-baslamadan-once-bilinmesi-gerekenler-t146913.html

Son düzenleme:

caner karaman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sadelık Olarak birazdaha topladım Umarım Beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum
nbjp6.jpg

yazarcizer

🏆Pro Tasarımcı🏆
Değişen pek bir şey yok, nitekim problem "sadelik"ten de ibaret değildi:

Grafik tasarımın en önemli meselelerinden biri de doz, ölçü ve orandır. Bu konuyu anlamak için kompozisyonu oluşturan parçaları; başrol oyuncusu, yardımcı rollerdekiler ve figuranlar olarak düşünmek çok faydalı olur. Yani algı sıralamasındaki önceliklerine göre tüm parçalar; en üst/aslî unsurdan en ast/talî unsurlara kadar, büyük-küçük, az-çok, düz-dokulu, ince-kalın, ön-arka, yakın-uzak, yatay-dikey, eğri-düzgün, net-bulanık, statik-hareketli, koyu-açık, sıcak-soğuk, canlı-ölü ton gibi zıtlıklarla “algı sıralamasına” tâbi tutulmalıdırlar. Bu çerçevede, ardçılar, öncülerin etkisini zayıflatacak şekilde veya tâli elemanlar aslî öğeleri/vurguları tolere edecek şekilde istiflenmemelidirler.

Algı (önce - sonra) hiyerarşisi: Afiş tasarımlarında; parçadan bütüne, gizliden alenîye, îmadan ifşaya, dolaylıdan doğrudana, azdan çoğa ve slogandan metne doğru bir algı sıralaması söz konusudur. Mesela bir afiş çalışmasında algı sıralaması:
1- Dolaylı / sembolik görsel
2- Slogan / Spot cümle / İsim
3- Açık görseller
4- Alt metinler
5- Jenerik / Amblem / İletişim bilgileri (lansmanı yeni yapılan bir marka değilse)
şeklindedir. (1 ve 2. şıklar, algı önceliğinde bazen eşdeğer de olabilirler)
.

Ayrıca parçalar arasında; biçim, kompozisyon ve renk ilişkileri doğru kurulamamış; hepsi ayrı telden çalmaya devam ediyorlar.
Belki hepsinden de önemlisi bir "fikir" de yok:
Champion Sprayon Fresh Carpet: Sewage | Ads of the World
Champion Sprayon Fresh Carpet: Sheep | Ads of the World
Havells Decorative Fans: Carpet | Ads of the World
ACAP: Red carpet | Ads of the World
https://adsoftheworld.com/media/print/bold_tomato

Kısacası; bütün grafik tasarım ve tipografi prensiplerini en baştan öğrenmeden olmayacaktır maalesef.

Son düzenleme:

busra161

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle emeğinize sağlık. ama çalışmada yazım hataları mevcut ve sol taraftaki siyah yazıların altına beyaz ışık vermek gereksiz zaten zemin beyaza yakın. kolay gelsin...

Turfan

🌱Yeni Üye🌱
Broşürü oldukça beğendim bu şekilde halı yıkama broşürü 1000 adet ne kadara mâl olur tahmini?