Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

magneto2001

🌱Yeni Üye🌱
en büyük hesap makinasıdır. satırlar ve sütunlardan oluşur. işlev seçeneği ile matematiksel işlemlerinizde kolaylık sağlayıcı formuller yapılabilir.köprü ile işlemlerimize görsellik katabiliriz. bu konuda sormak istediginiz sorular varsa yardımcı olabilirim.:peace1:

Benzer konular

didem_karaci

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar ben wordde otomatik hesaplama yapmak ıstıyorum ben bır grafıkerım evet ama nedense word ve excelle ılgılı bısey bılmıyorum tek bıldıgım sey bılmemek deıl ogrenmemenın ayıp oldugu :)

yardımcı olursanız sevınırım :))

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Excel de başlamanı tavsiye ederim.. basit toplama işlemleri ile başla.. uçsuz bucaksız bir deryadır. 4 işlemle başla.. ben 4 yıl önce kendi işyerimin tüm muhasebe kayıtlarını excelde tutuyordum..kendim yazdım ve çok iyi sonuçlar aldım..

kamas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhabalar ben wordde otomatik hesaplama yapmak ıstıyorum ben bır grafıkerım evet ama nedense word ve excelle ılgılı bısey bılmıyorum tek bıldıgım sey bılmemek deıl ogrenmemenın ayıp oldugu :)

yardımcı olursanız sevınırım :))

WORD İLE HESAPLAMA YAPMAK

Word'de, tabloların veya metnin içinde yer alan matematiksel formüller kullanılabilir. İşte Word'ün gizli kalmış hesaplama yetenekleri...

1- Microsoft Word programını açın ve "Araçlar" menüsünden "Özelleştir" seçeneğine tıklayın.

2- Açılan yeni pencerede göreceğiniz "Komutlar" sekmesine tıklayın ve ilgili pencereye geçin.

3- Sol bölümde yer alan "Araçlar" satırına tıklayın.

4- Sağdaki kutunun içeriğini oklar yardımıyla kaydırın ve seçenekler arasından "Araçlar Hesapla"yı bulun.

5- Seçtiğiniz satırı, farenin sol tuşunu basılı tutarak araçlar çubuğuna taşıyın ve tuşu bırakın.

6- Şimdi de bu yeni hesaplama yardımcımızı deneyeceğiz. Belgenize basit bir matematik işlemi yazın.

7- İşlemin tümünü fare yardımıyla seçin ve Araç Çubuğu'nda göreceğiniz "Araçlar Hesapla" düğmesine tıklayın.

8- İşlemin sonucu, ekranınızın sol alt köşesinde belirecektir.

bu şekilde hesaplama yaparsın ama otomotikmi manuel mi bilemiyorum :)

bu arada alıntıdır.

SU-SU

🌱Yeni Üye🌱
excelde formülasyon

excelde toplama yapmak istediğin satır ve sütünları mause ile tarayıp sayfanın üst kısmındaki topla simgesine basabilirsin bunun dışında birkaç formül:
işlem sonucunun görünmesini istediğiniz hücereyi seçtikten sonra
=topla( hücreleri seçiyorsunuz) ve sonra enter a basıyorsunuz
çarpım için *
bölme için /
simgelerini kullanıyorsunuz.

Kolay gelsin :cool1:

Moderatör tarafında düzenlendi:

kamas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben tşk ederim didem ne demek bizim görevimiz yardımcı olmak.:p

alican45

🌱Yeni Üye🌱
Excelde bir tablo hazırla . İstediğin hesaplamayı yapan.

Bu tabloyu seç ve kopyala .

word e geç . word e özel yapıştırı seç den bağ yapıştırı tıkla . excel tablosu orada . excede tabo değerleri değiştikçe word de de değişir

ÇİZGİ

🌱Yeni Üye🌱
merhaba
bir sorunum var hala çözemedim
bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

makro yapıyorum ama makroyu bir butona atayamıyorum

bu konuyla ilgili internette çok yer buldum ama ben yapınca neden olmuyor anlamıyorum

makrolar neden çalışmıyor??

MELİS1

🌱Yeni Üye🌱
exell programı olan varsa verebilir mi çok lazım? acil

manken_grafiker

🏅Acemi Tasarımcı🏅
melıs hanım bende var yardımcı olabılırım sıze.... ıyı gunler..

n.kayaalp

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederek başlamak istiyorum.
ben bir marketin mal ihtıyaçlarını temın ediyorum.ve oldukca çok fatura kestiğim den dolayı bazı istenmeyen yanlışlıklarla karşılasıyorum coğu zaman kestim bazı faturaları işlemiyorlar veya yanlış işliyorlar ben de extra istedım kestiğim faturaların ve karşılğında aldığım meblağların bir dökümü. yalnız bu adet olarak oldukca fazlabir fatura adedi 3000 adet kadar bu ıkısını karşılaştırmak da bayağı bir zaman alıyor
excel in bir sayfasında onların dökümü bir sayfasın da benim döküm bulunuyor
excel bana bu sayfadakı aynı olan fatura tutarlarını bulabilirmi yada olmayan tutarları bulabilirmi. şimdiden çok teşşekkür ediyorum. kolay gelsin