Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

farklı iki scannerle taranan bir resim ps de nasıl aynılaştırabilir

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
herkese merhaba arkadaşlar. sizlere bir sorum olacak.canonscan lide25 ve ortalama bir epson markalarla aynı resimi daha sonra çıktısını almak için scannerden taradım. renkler konusunda birbirinden ciddi bir farklılık var. ben bunların renk vb. şeylerini aynılaştırmak istiyorum. bunu photoshopta nasıl yapabilirim. bir de arkadaşlar taradığım bu resim pvc lidir. bunun çıktısını alırken iyi çıkmıyor. photoshopta nasıl bir düzeltme yapsam bu pvc etkisi yok edilir.son olarakta markaları kullanan arkadaşlara soruyorum acaba bu iki marka scannerden renklerin taranan renge yakınlığı yakalama açısından hangisi daha iyidir. yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi çalışmalar.selamlar.

fikri olan bir arkadaş yok mu acaba.fikir ve görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.herkese iyi çalışmalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Lütfen flood yapmayın.Bilgisi olan arkadaşlarımız en kısa sürede cevap vereceklerdir.

mailadresilazim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ilk once monitor grafik ayarını tam yapmalısın sonra ps de kullandıgın renk goruntusu buraya kadar hersey ok sonra taradıgın dosyayı tam aynı yerinden ama tam olarak işaretleyip öyle taratmalısın ve dpi larıda aynı olucak tabi bundan sonra aralarında bir fark oluyormu bak belki birinin lamba ömrü daha azdır pvc icin pek yapılacak teknik yok match color gibi selective color gibi şeyleri deniyebilirsin yakın bir istediğin çıkar birde sharpness vermen iyi olur hafiften

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
ilk once monitor grafik ayarını tam yapmalısın sonra ps de kullandıgın renk goruntusu buraya kadar hersey ok sonra taradıgın dosyayı tam aynı yerinden ama tam olarak işaretleyip öyle taratmalısın ve dpi larıda aynı olucak tabi bundan sonra aralarında bir fark oluyormu bak belki birinin lamba ömrü daha azdır pvc icin pek yapılacak teknik yok match color gibi selective color gibi şeyleri deniyebilirsin yakın bir istediğin çıkar birde sharpness vermen iyi olur hafiften

ilginden dolayı teşekkürler arkadaşım. biraz daha ayrıntılı bahsetseydin sevinirdim. çünkü bazı yerleri anlayamadım. mesela monitor grafik ayarını tam nasıl yapabilirim. yine ps de kullanılan renk görüntüsü noktasını biraz daha açsan sevinirim. en sonda sharpness demişsin hangisine uygulamak gerekir. bunlara ilişkin biraz daha bilgi verirsen sevinirim. iyi çalışmalar. selamlar.