Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Faydalı Bilgiler

graphicer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaslar. Dün kendi kendime Macromedia programlarından Freehand ve Flash' ı düşünürken ikisinin kardeş program olduğunuda hesaba katarak dosya alışverişinde bulunabileceğimi keşfettim. Mutlaka bunu bilen arkadaslar vardır.Fakat bilmeyen arkadaslar için faydalı olacağına inandığım bir çalışma yaptım.Flash programı daha çok site tasarımı,intro-arayüz gibi işlerde ve animasyon işlerinde kullanılır.Gelelim asıl konuya; istediğimiz bir imajı flash içerisine import edip (yani programa çağırıp) imajı tamamen vektörele dönüştürerek istediğimiz bir bölgesini gayet temiz bir şekilde seçip alabiliyoruz.Daha sonra bu imajıda diğer programlara export edebiliyoruz mesela freehand'e. Resimli olarak yaptığım örnek çalışmayı elimden geldiği kadar açıklamaya çalıştım.Bu gibi bir çalışma elbette ki farklı programlar kullanılarak da yapılabilir.Sadece bir alternatif.Fakat bana gayet kolay ve temiz bir çalışma yaratılması açısından daha uygun geldi.Anlaşılmayan bir nokta olursa ya da anlayamayan arkadaslar olursa sorunlarını dile getirebilir.Tekrar yardımcı olmaya çalışacağım.Teşekkürler...