Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Film budur :ESARETİN BEDELİ

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
Esaretin Bedeli (orijinal adı: Shawshank Redemption), 1994 yapımı Frank Darabont filmidir. Stephen King'in bir öyküsünün uyarlaması olan filmin başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman vardır. Dünya çapında geniş hayran kitlesi edinmiş bir filmdir.

IMDB sitesinde 300.000'den fazla kişinin oylarıyla 10 üzerinden 9,1 puan almış ve gelmiş geçmiş en iyi 2. film seçilmiştir. Aynı zamanda tüm türler arasında dünyanın en beğenilen ilk 3 filmi arasındadır.
esaretinbedelicz8.jpg

Stephen King'in Rita Hayworth and Shawshank Redemption adlı romanından sinemaya uyarlandı ve gösterildiği ülkelerde büyük ilgiyle karşılandı. 1994'te 7 dalda Oscar'a aday gösterilmiş olmasına rağmen hiçbirini kazanamadı.

Özgün ad The Shawshank Redemption
Yönetmen Frank Darabont
Yapımcı Niki Marvin
Senaryo yazarı Richard Francis-Bruce
Oyuncular Tim Robbins
Morgan Freeman
Bob Gunton
Clancy Brown
William Sadler
Gil Bellows
James Whitmore
Film müzikleri Thomas Newman
Yapım yılı, ülkesi 10 Eylül 1994 İngiltere
Dağıtım şirketi Columbia Pictures (sonra Warner Bros. Pictures)
Süre 142 dk.
Dil İngilizce
Bütçe $25.000.000
YORUMUM

Yorumsuz:) Bu nasıl filmdir?Bu nasıl oyunculuktur?Bu filmi izlemeyen kalmamalı bence.Adalet,dostluk,sevgi,insanlık adına hangi sıfatlar aklınıza geliyorsa bu film bunu o kadar güzel anlatmış.Bu filmi izleyin,izlettirin.

Benzer konular

freedesing

🏆Pro Tasarımcı🏆
izlenmez mi 2 kere izledim 50 kere izlesem bıkmam harika ötesi bir film herkese şiddetle tavsiye ediyorum:)

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Gerçekten güsel bir film izlenmesi tavsiye edilir.:)

Shakti

🌱Yeni Üye🌱
benim de en sevdiğim filmler arasındadır.. hatırlamıyorum kaç kere izlediğimi.. kapıyı kitleyip de hapishane avlusundaki insanlara müzik dinlettiği sahneyi çok seviyorum:)

SEBO*

🌱Yeni Üye🌱
Bu film, bu özel yapım, bu eser, listemin ilk sırasında... Sayısız kere izlemişimdir.. Hayatıma çok şey kattı...( Sevgi, saygı, azim, sabır, ilahi adalet, değer, dostluk, mutluluk vs gibi) soyut değerlerin ne kadar önemli olduğunu bana hissettiren. geleceği düşündüren bir eser...

Moderatör tarafında düzenlendi:

gatorizado

🏅Acemi Tasarımcı🏅
süper bi filim sabır erdem ve sonuç ... :)

hackmemo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu akşam alıp izliycem.nasıl kaçırmışımkine

dorad

🏆Pro Tasarımcı🏆
Esaretin Bedeli ve Kadın Kokusu (Scent of a woman).. İzlemeye doyamadığım 2 film :)

gulsah_grafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet 2 kez izledim 200 defada izlerim mükemmel bi film izlemeyenlere şiddetle tavsiye ediyorum

hackmemo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu yazdıklarınız için filmi dün alıp bu akşam izledim.tek kelimeyle mükemmel.şuan film bitti ve buraya yazıyorum bu filmi önerdiğiniz için çok teşekkürler

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
esaretin bedeli, brave heart(cesur yürek), yeşil yol, titanic, bunlar unutlamayan harika filmlerdir hatırlattığınız için teşekkürler

maison

🌱Yeni Üye🌱
esaretin bedeli, brave heart(cesur yürek), yeşil yol, titanic, bunlar unutlamayan harika filmlerdir hatırlattığınız için teşekkürler

AYNEN katılıyorum. bizim de KURTULUŞ filmimiz var mesela, bence bu da çok güzel. Hem tarihi hem de oyuncuların kalitesi bakımından müthiş film.

_BaRIs_

🌱Yeni Üye🌱
film çok iyi gerçekten puana göre 2. sırada ama geçen yıl yapılan ankette izleyiciler tarafından 1. olarak seçildi şuana kadarki filmler arasından

tugi

♾️Grafik Gurusu♾️
bende kaçırmışım bu filmi arkadaşlar bilgiler ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
hemen alıp izleyeceğim.

donie

🌟Usta Tasarımcı🌟
gerçekten bir başyapıt stephen king uyarlamaları arasında en iyisi aynı yönetmenin yine bir stephen king uyarlaması olan the mist ide öneririm herkese
hatırlattığın için teşekkürler .

:iloveyou:

SERDAR_K

🌱Yeni Üye🌱
Esaretin Bedeli-The Shawshank Redemption 1994

32141.jpg

Esaretin Bedeli (orijinal adı: Shawshank Redemption), 1994 yapımı Frank Darabont filmidir. Stephen King'in bir öyküsünün uyarlaması olan filmin başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman vardır. Dünya çapında geniş hayran kitlesi edinmiş bir filmdir.

IMDB sitesinde 372,000'den fazla kişinin oylarıyla 10 üzerinden 9,2 puan almış ve gelmiş geçmiş en iyi filmi seçilmiştir. Aynı zamanda tüm türler arasında dünyanın en beğenilen ilk 3 filmi arasındadır.

Konusu

Şaibeli bir şekilde karısını öldürmek suçundan Shawshank hapishanesine gönderilen Andy Dufresne (Tim Robbins), burada hiç alışık olmadığı bir hayat mücadelesi vermeye başlar. Hapishanede tanıştığı Ellis Boyd Redding (Morgan Freeman) en yakın dostu olur ve kendi deneyimleriyle Dufresne'e mücadele gücü verir.

Filme olan ilgi

Stephen King'in Rita Hayworth and Shawshank Redemption adlı novellasından sinemaya uyarlandı ve gösterildiği ülkelerde büyük ilgiyle karşılandı. 1994'te 7 dalda Oscar'a aday gösterilmiş olmasına rağmen hiçbirini kazanamadı.

Bi kaç şeyde ben eklemek isterim;,eski bir film ancak eğer gerçekten bir film izlemek isterseniz tam size göre,özellikle oyunculuklar öne çıkıyor ve süper bir finali var bu filmin....

Moderatör tarafında düzenlendi:

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
en yakın zamanda dvdsini alcam konudan çok etkilendim
paylaşım için teşk.:)

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
gerçeten de süper flim izlediğimde etkilenmiştim etkilenmemek mümkün değil zaten....
her kezede tavsiye ettiğim flimler arasındandır...
izlemeyenlere şimdiden iyi sehirler diliyorum...

esferay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İzlemedim ama çok merak ettim.En yakın zamanda inşallah izliycem...