Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash butonlara nasıl link ekleyebilirim?

witchking

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar elimde kendi yaptığım veya hazır bulduğum birçok flash buton veya menüler var. Ama bunlara link ekleyemiyorum. Buton ve menüler swf uzantılıymış. Dreamweaver a atıyorum ama link filan ekleyemiyorum. Bir de indirdiğim hazır flash menüleri flash 8 de düzenleyemiyorum. Çözümü bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Benzer konular

by_exploit

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.muratbutun.com
Sothink SWF Quickerla swf leri fla yapabilirsin link sorununuda aşağıdaki anlatımım çözer umarım takıldığın yer olursa yaz yardımcı olmaya çalışırım
HTML içinde iframe kullanıyorsunuz ve yaptığınız Flash menüleri çalıştırmada sorun mu yaşıyorsunuz?

Bu konuda gelen çok sayıda soruyu böyle bir dersle cevaplama ihtiyacı doğdu.

index.html içinde bir iframe oluşturdunuz ve ana.html sayfasının bu iframe içinde açılmasını istiyorsunuz.
iframe kodu aşağıdakine benzer bir şekilde olacaktır:

Kod:
<iframe width=450 height=400 src="ana.html" scrolling="no" id="main" frameborder="0" name="main"></iframe>

Flash menünüzü hazırladınız ve butonunuza link olarak da aşağıdaki gibi ActionScript eklediniz:

Kod:
n (press) {

getURL("ana.html", "main");

}

Flash'ı sitenize eklediğiniz zaman tarayıcınızda önizleme yaparken flash butona her tıklayışınızda yeni bir sayfa açılacaktır. Halbuki siz iframe içinde açılmasını istiyorsunuz. Nerde hata yaptığınızı düşünüyorsunuz.

Sevgili arkadaşlar, aslında yaptığını işlemler tamamen doğru. Yapmanız gereken tek şey, bu çalışmayı internete atarak denemek olacaktır. Göreceksiniz hiçbir sorun olmadan çalışacaktır.

rasput_in

🏅Acemi Tasarımcı🏅
butona tıkladığımda istediğim resmin yeni bir pencerede açılmasını istiyorum url vermedn yapmak istiyorum bu işlemi kullanabileceğim kodu yazarsanız çok sevinirim