Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flash Kullanarak Hareket Eden Araba Animasyonu Yapımı

MARVEL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.izmitindirim.com
Merhaba arkadaşlar, Flash animasyon yapımlarına devam ediyoruz. Bu derste Flash ile hareket eden araba yapımını anlattım. İnşallah flashta programını öğrenmek ve geliştirmek isteyen arkadaşlara yararlı olur. Zaten bildiğiniz gibi hedefimiz bilgiyi paylaşmak ve bu düşüncenin çoğalmasını sağlamak. İnşallah sizlerin sayesinde bunu başaracağız. Çekimi yine derste çektim. Sınıfımızın sesini de duyabilirsiniz. Sanırım ,bir anı mahiyetinde de olmuştur sınıftaki arkadaşlar için.

Bu flash çalışmasında aşağıdaki aşamaların anlatımı yapılmıştır ve öğretilmesi hedeflenmiştir.

1- Flashta birden fazla Layer oluşturmak.

2- Her nesneyi ayrı Layerlardaki Framelere çizmek,

3- Nesneleri boyamak

4- Nesneleri bir Layerdan diğerLayerda ki Frame kopyalamak.

5- Tekerleğe Rotate vermek.

6- Create Motion Tween eklemek.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Benzer konular

Yunusercin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar, Flash animasyon yapımlarına devam ediyoruz. Bu derste Flash ile hareket eden araba yapımını anlattım. İnşallah flashta programını öğrenmek ve geliştirmek isteyen arkadaşlara yararlı olur. Zaten bildiğiniz gibi hedefimiz bilgiyi paylaşmak ve bu düşüncenin çoğalmasını sağlamak. İnşallah sizlerin sayesinde bunu başaracağız. Çekimi yine derste çektim. Sınıfımızın sesini de duyabilirsiniz. Sanırım ,bir anı mahiyetinde de olmuştur sınıftaki arkadaşlar için.

Bu flash çalışmasında aşağıdaki aşamaların anlatımı yapılmıştır ve öğretilmesi hedeflenmiştir.

1- Flashta birden fazla Layer oluşturmak.

2- Her nesneyi ayrı Layerlardaki Framelere çizmek,

3- Nesneleri boyamak

4- Nesneleri bir Layerdan diğerLayerda ki Frame kopyalamak.

5- Tekerleğe Rotate vermek.

6- Create Motion Tween eklemek.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Faydalı bir bilgiydi emeğinize sağlık.Tabi bizim için ekstradan bu işleri öğrenmek için etap etap gitmek gerekiyor.Ve daha geniş bilgilerde gerekiyor..İnşaallah bu sayede bizde yavaş yavaş flash öğrenmiş oluruz..