Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Flasha Nasıl başlamalıyım ?

GRaX

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Flash programına başlamak istiyorum. Action sprict 3 bölümü için mydersanenin seti var elimde. Fakat as 3 başlamadan önce temel ve görselde yapabileceklerimi geliştirmem gerek diye düşünüyorum sizce nasıl bi yol izlemeliyim. Yorum yazan herkeze teşekkürler.

Benzer konular

vasili_zaitzev

🏆Pro Tasarımcı🏆
Videolu dersler var.Hiç uğraşmadan onlarla başla.Kesinlikle iyi sonuç verir kolay gelsin ;)

Dorukhan

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.oxfam.org
Bence varolan örnekleri incele, kendine bir hedef seç(mesela şöyle bir deneme sitesi, yada deneme introsu diye).Bir sürü flash template siteleri var menuler,introlar falan onlarada göz at.Bende 2 ay fln oldu flasja baslayalı en başlarda zorlanmiştim ama şimdi kolay gelmeye basladı :)

asetonique

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba 10 senedir flashla uğraşan biri olarak ilk ince flash 8 bulup flashın temel timeline hareketlerini ve basit actionscript komutlarını öğrenin ac3 zaten sizin için promlama mantığını bilmiyorsanız zor olacaktır.

GRaX

🌱Yeni Üye🌱
ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim..

FlashDeveloper

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba 10 senedir flashla uğraşan biri olarak ilk ince flash 8 bulup flashın temel timeline hareketlerini ve basit actionscript komutlarını öğrenin ac3 zaten sizin için promlama mantığını bilmiyorsanız zor olacaktır.

10 senedir flash la uğraşıp uğraşmadığınız konusunda şüpheliyim bu önerinizden sonra. Flash 8 den uzak dur onun yerine cs3 veya cs4 kur. Tavsiyem timeline effect leri kullanmayı öğrendikten sonra; motion tween,.. gibi direk action script 3 (ac3 değil as3) öğrenmeye başla.

GRaX

🌱Yeni Üye🌱
zaten flash 8 yerine cs4 kullanıyorum elimde olan action setide as3 oldugundan mecburen :)

keremToo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremtoo.com
Ya hadi bende eksik kalmayayım flash ile bunca zamandır haşır neşirliğim var nasıl başlıyacağın senin elinde bunun için flash içerisindeki grafik araçlarını öğrenmen zateen kolay
fazla bir zorluk cekmezsin ama MovieClip yapısını anlamak için biraz uğraş derim akabinde hemen AS3'e kafa göz giriş zaten Ersin hocanın eğitim seti baslangıç için bire bir. OOP içinde Bildiğim bir türkçe kaynak yok verilen bir cok örnek var ama kısıtlı anlatımlar içerisin de OOP'da kısaca olay su nesne mantığını kafana yerleştirip bir yapıyı bastan sona kurgulaya bilmen suan icin biraz karmaşık olabilir ama zamanla anlıyacaksın bu yapıyı yani kısacası çalışacaksın ama öğrenmek için canım kardeşim.

GRaX

🌱Yeni Üye🌱
zaten pat diye öğrenmeyi ve biyere gelmeyi beklemiyorum doğrusu her iş için emek ve caba sarfetmek gerekli.

ozez

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.pitikare.net
mydersane cok yararlı bi kaynak, cs4 -- as3 ile basla direk, as2 yi unut :) kafanı karıştırmasın

aspirin_00

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.fsahinoglu.com
as3 arkadaşım zamanında as1 sonra as2 en son as3 çıktı yakın bi zamandada as4 çıkar filex karşımı bişe