Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

flashta resimleri nasıl büyütebilirim?

sisqui

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaslar flash hakkında çok bi bilgim olmadığı için sizlerin yardımına ihtiyacım var sorunum ise ben birtane hazır flash template buldum bu templatein içinde galeri bölümü var ancak galeride gösterilen resimler çok küçük bu yüzden resimler anlaşılmıyor ben bu galerideki resimlerin üzerine gelince nasıl büyütebilirim onu öğrenmek istiyordum ancak lütfen bana en baştan hangi kodu nereye koyucağımı anlatarak yardımcı olursanız sevinirim çünkü dediğim gibi flash hakkında pek bi bilgim yok şimdiden yardımlarınız için sağolun.template screenschot ekliyorum bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.
adszlvk.jpg

Benzer konular

mhmtzl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.royalwebdesign.net
her bir resmi buton olarak atadıktan sonra butonları çift tıklayıp içine girdiğinizde OVER kısımlarına resmin büyük hallerini koyarsanız butonların üzerine geldiğinizde büyük resim görünür. bu çok eski ve ilkel bir yol ama işinizi görür...

sisqui

🌱Yeni Üye🌱
dostum yardımların için sağol ancak resmi buton yapınca over kısmına gidemiyorum ama burada buton halinde bazı resimler var resim sayısı kadar onları seçtim ancak cift tıklayınca ortada resimler gözükmüyor oradan over kısmını seçtim importtan resim ekledim ama bu seferde resim alanına mouse yaklaşınca resim çıkıyor karşıma biryerde yanlışlık yaptım ama nerede :)

galeri bölümünü upload ettim birde siz bakarmısınız?
https://rapidshare.com/files/416325283/main_3.fla

Son düzenleme:

mhmtzl

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.royalwebdesign.net
"over" kısmına bir şeyler koyamamanızın nedeni "over" kısmına "blank key frame" oluşturmamış olmanızdır. bir "frame"e bir şeyler koymak istiyorsanız o "frame"e "blank key frame" oluşturmanız gerekir. ondan sonra o "frame" i seçebilir ve sahnede çalışabilirsiniz.

dosyayı inceledim...baya bi karışmış ortalık :) ilk resmi düzenlicem örnek olması için siz gerisini kendiniz hallederseniz...

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

bu arada butonda "up" mouse ile üzerine henüz gitmediğimiz hali,
"over" mouse ile üzerine gittiğimiz zamanki hali, "down" butonu tıkladığımız anki hali, "hit" ise mouse hangi alandayken butonun bir buton olarak algılanacağını belirleyen kısımdır...

:)

sisqui

🌱Yeni Üye🌱
dediğim gibi dostum pek bi bilgim yok :) saolası dosyayı indiriyorum o örneğe göre yapmaya çalışırım

sisqui

🌱Yeni Üye🌱
"over" kısmına bir şeyler koyamamanızın nedeni "over" kısmına "blank key frame" oluşturmamış olmanızdır. bir "frame"e bir şeyler koymak istiyorsanız o "frame"e "blank key frame" oluşturmanız gerekir. ondan sonra o "frame" i seçebilir ve sahnede çalışabilirsiniz.

dosyayı inceledim...baya bi karışmış ortalık :) ilk resmi düzenlicem örnek olması için siz gerisini kendiniz hallederseniz...

"over" mouse ile üzerine gittiğimiz zamanki hali, "down" butonu tıkladığımız anki hali, "hit" ise mouse hangi alandayken butonun bir buton olarak algılanacağını belirleyen kısımdır...

dostum dosyayı indirdim ancak yine yapamadım timeline dan over kısmına gelip ekliyorum resmi ancak resmin üzerine gelincede resim cıkıyor resmin cıkması gereken yere mouse ile gidince oradada resim cıkıyor bana resimli bir sekilde veya msnden yardımcı olursna cok sevinirim 1 haftadır bununla ugrasıyorum :(

Son düzenleme:

sisqui

🌱Yeni Üye🌱

saolasın dostum cok yardımcı oldun teşekkür ederim...