Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

font sorunu

buzlar_prensi

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben hazırladığım kataloğu başka bilgisayrlarda açtığımda font sorunlarıyla karşılaşıyorum.bu baskıda sorun olur mu? eger sorun olursa düzeltmek için ne yapabiliriz ?yardımcı olursanız sevinirim

Benzer konular

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sizin bilgisayarınızda bulunan fontlar başka bilgisayarda bulunmaya bilir. Bu yüzden corelde yazdığınız textleri CTRL + Q yaparak curveleyiniz. Böylece fontlar vectör haline dönüşecektir. Yalnız curve yapmadan önce dosyanın yedeğini almanız sizin için iyi olacaktır. Aksi takdirde fontlarda düzenleme yapamazsınız. Teşekkür ederim.

ŞENGÜL BOZKURT

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışmanda kullandığın fontlar diğer bilgisayarda yoksa bu hatayı verir...
değişiklik yapacaksan fontları o bilgisayara da yükle...yapmayacaksan yazıları konvertle ( yazıları tutup ctrl+Q yap)...

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
bir eklemede ben yapayım konuya. edit menüsünden select all / text diyerek çalışma sayfanızdaki bütün yazıları seçerek convertlersiniz.

birolkeser

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.umitmatbaacilik.com
merhaba ben hazırladığım kataloğu başka bilgisayrlarda açtığımda font sorunlarıyla karşılaşıyorum.bu baskıda sorun olur mu? eger sorun olursa düzeltmek için ne yapabiliriz ?yardımcı olursanız sevinirim

Fontları convert etmeden de dokuman taşımak mümkün.
Lakin biraz uğraştırır, ben tavsiye etmem sadece bilginiz olsun.
"File/Prepare for Service Breau" komutu tabiri uygunsa paketle-gönder demek. Freehand karşılığı "Collect for Output" komutudur. Komut doküman içerisinde kullandığın font, linkli resim vs. dış ortamdaki bağlı bilgileri tek bir klasör içerisine kopyalamanı sağlıyor. Tek yapman gereken o klasörü götürmek, gerekli her şey içerisinde. Tabii götürdüğün bilgisayardaki kullanıcıya allah sabır versin. fontlarını kapatıp seninkileri gösterecek, linkleri kontrol edecek vs. vs.

birolkeser

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.umitmatbaacilik.com

Fontları convert etmeden de dokuman taşımak mümkün.
Lakin biraz uğraştırır, ben tavsiye etmem sadece bilginiz olsun.
"File/Prepare for Service Breau" komutu tabiri uygunsa paketle-gönder demek. Freehand karşılığı "Collect for Output" komutudur. Komut doküman içerisinde kullandığın font, linkli resim vs. dış ortamdaki bağlı bilgileri tek bir klasör içerisine kopyalamanı sağlıyor. Tek yapman gereken o klasörü götürmek, gerekli her şey içerisinde. Tabii götürdüğün bilgisayardaki kullanıcıya allah sabır versin. fontlarını kapatıp seninkileri gösterecek, linkleri kontrol edecek vs. vs.