Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Form yaptım ama mail gelmio???

byarjantin

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar siteme bi form yaptım ama mail gelmio hata verio yarım pls acil

Kod:
<?php
if(!empty($_POST)){

$mesaj_mail="";
while (list ($isimpost, $gelenpost) = each ($_POST)) {
    $mesaj_mail .= "$isimpost = $gelenpost\n<br>";
}

$mail_mail  = "amuduza@**********"; 
$konu_mail = "Başvuru"; 
$headers  = "MIME-Version: 1.0\r\n";
$headers .= "Content-type: text/html; charset=iso-8859-1\r\n";

if(mail($mail_mail, $konu_mail, $mesaj_mail, $headers)){
print "Başvuru Formunuz Başarıyla Gönderildi";
}
}
else{
?>            
<html><head>
<**** http-equiv="Content-Language" content="tr">
<**** http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1254">
</head><form action="<?php $PHP_SELF ?>" method="POST" ><table border="0" width="500" height="30"><tr><td height="27" width="743" colspan="4"><font size="3" color="#FF9933"><b><u>Başvuru Formu</u></b></font></td></tr><table><table border="0" width="500" ><tr><td height="32" width="122"><font size="3" color="#FF9933"> Adınız:</font></td><td height="32" width="368"><input type="text" name="Adınız" size="20"></td><tr><td height="32" width="122"><font size="3" color="#FF9933"> Nickiniz:</font></td><td height="32" width="368"><input type="text" name="Nickiniz" size="20"></td><tr><td height="32" width="122"><font size="3" color="#FF9933">  Leveliniz:</font></td><td height="32" width="368"><input type="text" name="Leveliniz" size="20"></td><tr><td height="32" width="122"><font size="3" color="#FF9933">  National Pointiniz:</font></td><td height="32" width="368"><input type="text" name="NationalPointiniz" size="20"></td><tr><td height="32" width="122"><font size="3" color="#FF9933">  Online Olduğunuz Süre:</font></td><td height="32" width="368"><input type="text" name="OnlineOlduğunuzSure" size="20"></td><tr><td height="32" width="122"><font size="3" color="#FF9933">  E-Mailiniz:</font></td><td height="32" width="368"><input type="text" name="E-Mailiniz" size="20"></td><tr><td height="32" width="122" valign="top"><font size="3" color="#FF9933">Mesajınız:</font></td><td height="32" width="368"><textarea rows="4" name="Mesajınız" cols="20"></textarea></td><tr><td height="32" width="122" valign="top"></td><td height="32" width="368"><input type="submit" value="Gönder" style="color: #FF9933; border: 1px solid #FF9933; padding-left: 4px; padding-right: 4px; padding-top: 1px; padding-bottom: 1px; background-color: #FFFFFF">
		<input type="reset" value="Temizle" style="color: #FF9933; border: 1px solid #FF9933; padding-left: 4px; padding-right: 4px; padding-top: 1px; padding-bottom: 1px; background-color: #FFFFFF"></td></form></html>
<?php 
}
?>

byarjantin

🌱Yeni Üye🌱
mesela
ilteşim gibi bise
adınız : ..
nick : ...
felan bunun gibi mail gelmio hata verio

byarjantin

🌱Yeni Üye🌱
:((( ya bi allahın kulu anlamaz mı yardım help me help me?

byarjantin

🌱Yeni Üye🌱
peki mail olayları felan bi sorun olmaz dimi direk yazınca gelir dimi ??

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Dosyaların içini incelerseniz çok basit olduğunu görürsünüz herhangi bir problem yok. Deneyerek yükledim siteye.

nisasu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler ama ben yine anlamadım mail nereye gitcek mail adresini nereye yazcaz bu tür iletişim kutusu çk ama işlev formun gideceği mail adresini nasıl nereye yazcaz burdaki gönder ve default asp dosyaları var hangisinin kodlarını yazcaz anlamadım ben

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com

Gökhan arkdaşımızın verdiği iletişim formu örneğinden bahsediyorsanız;
iletisim.php sayfasını açın,

sayfanın üst kısmında tanımlamaların bittiği satırda şöyle bir satır var:
satır no: 55

$to = 'admin@domainname.com';

bu satırdaki e-posta adresine kendi adresinizi yazarak deneyin..

WeBKıLaVuZu

🌱Yeni Üye🌱
Gökhan arkdaşımızın verdiği iletişim formu örneğinden bahsediyorsanız;
iletisim.php sayfasını açın,

sayfanın üst kısmında tanımlamaların bittiği satırda şöyle bir satır var:
satır no: 55

$to = 'admin@domainname.com';

bu satırdaki e-posta adresine kendi adresinizi yazarak deneyin..

:wink:böyle dene

kycdizayn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
linux serverda php mi asp mi ne calismiyordu hani ondan kaynaklanmasın ? Serverınız ne ?

avkurtulus

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar iyi geceler,
Bir web sitesi olusturdum. "name,companyname,address,postcode,email,telephone ,message" icerikli bir form hazirladim. Acikcasi pek bir bilgi sahibi olmadigim icin once php ve veritabani konusunda hemen hemen tum her seyi inceledim ve kullanicidan gelen bu bilgileri veri tabanina almayi ve buradan kontrol etmeyi ogrendim.Fakat bu yontemin pratik bir yontem olmadigina 15 gunluk bir ugras ve arastirmadan sonra karar verdim.Sizlere sormak istedigim husus,Yukarida yazdigim gibi bir formu (kullanicinin outlook'unu kullanmadan) direk gonder dugmesine basmasiyla benim site ile ilgili info@.... adresime e-posta gelmesi mumkunmudur.Sadece bunun olabilecegini ve google da ne sekilde aratabilecegimi yazarsaniz cok mutesekkir olurum.
Iyi calismalar Dilerim
Av.T.Kurt

nesetdemir

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
neset.demir.in
Merhaba hazırladığınız formu php mail fonksiyonunu kullanarak mail gönderimi yaptırabilirsiniz.

Aşağıdaki örneği incelerseniz kendinize kolayca uyarlayabilirsiniz.

Formumuz aşağıdaki gibi olsun. Dikkat etmemiz gereken nokta inputlarımızın isimleridir. Çünkü bunları mailyollama sayfamızda değişkenlere atamamız gereklidir.

Aşağıdaki kodları bir isim ile kaydedelim.

Kod:
<form method="post" action="mailyolla.php">
<table border="0">
  <tr>
    <td>Adınız Soyadınız</td>
    <td><span class="yazi">
      <input name="adsoyad" type="text" id="adsoyad" size="40" />
    </span></td>
  </tr>
  <tr>
    <td>E-Posta Adresiniz</td>
    <td><span class="yazi">
      <input name="eposta" type="text" id="eposta" size="40" />
    </span></td>
  </tr>
  <tr>
    <td>Konu</td>
    <td><span class="yazi">
      <input name="konu" type="text" id="konu" size="40" />
    </span></td>
  </tr>
  <tr>
    <td>Mesajınız</td>
    <td><textarea name="mesaj" cols="37" rows="5"  id="mesaj"></textarea></td>
  </tr>
  <tr>
    <td> </td>
    <td><input name="Submit2" type="submit" value="Gönder" /></td>
  </tr>
</table>
</form>

aşağıdaki kodları ise form sayfamızda belirttiğimiz gibi mailyolla.php olarak kaydedelim.

Kod:
<?php
// Öncelikle diğer formdan gelen verileri değişkenlere atıyoruz.
	$adsoyad=$HTTP_POST_VARS["adsoyad"]; 
	$eposta=$HTTP_POST_VARS["eposta"];
	$konu=$HTTP_POST_VARS["konu"];
	$mesaj=$HTTP_POST_VARS["mesaj"];
    $emailim = "gidecekmail@siteadresi.com"; // Gönderilecek e-posta adresini yazıyoruz.

$mailbody="
	Siteden yeni Öneri Mesajı gönderildi.<br><br>
	ADI SOYADI : $adsoyad<br>
	E-MAIL : $eposta<br>
	KONU : $konu<br>
	";
	// Mailimizi gönderiyoruz.
   mail("$emailim","$konu","$mailbody","Content-Type: text/html; charset=iso-8859-9\n");

echo "Mesajınız İletilmiştir.";
?>

Gördüğümüz gibi form ile gelen post değerlerini değişkenlermize atadık ve sonrasında php mail() fonksiyonu ile mail gönderim işlemimizi gerçekleştirdik.

Kod:
$emailim = "gidecekmail@siteadresi.com";
burdaki mail adresini değiştirirsek istediğimiz adrese mail gönderebiliriz.

Örneğin çalışan haline İLETİŞİM FORMU adresinden ulaşabilirsiniz.

Belirtmem gereken bir başka unsur ise smtp server yüklü değil ise localhost unuzda çalışmayacaktır. Servera yüklemeniz gereklidir.

Neşet DEMİR

Son düzenleme:

avkurtulus

🌱Yeni Üye🌱
Sayin Demir,
Ilginiz ve detayli yardiminiz icin cok tesekkur ederim.Ben gecimimi; sizlerden farkli alanda olsada, sizlerle ayni sekilde bilgimi satarak kazandigim icin su an da ne kadar kiymetli bir yardim yaptiginizin farkinda oldugumu bilmenizi isterim.
Sizin gonderdiginiz kodlari uyguladigimda form calisti ve mail geldi fakat mail icerigi bos olarak geldi tamamen tesadufi "HTTP_POST_VARS" kodlarini "_POST" degistirdim.(formumu php bir sayfada olusturmustum,belki ise yarar diye dusundum.) Su anda sayenizde formu kullanabiliyorum.Asagida benim sizin verdiginiz ornek isiginda tesadufi olusturdugum formu ekliyorum.Belki benim gibi bir soru ile karsilasan olursa bu da ornek olarak kalsin.Fakat sonucta sizin olusturdugunuz bir form eger istemezseniz, yada yanlis olmussa silerim.
Iyi calismalar.
Timucin

<?php
$name=$_POST["name"];
$companyname=$_POST["companyname"];
$address=$_POST["address"];
$postcode=$_POST["postcode"];
$email=$_POST["email"];
$telephone=$_POST["telephone"];
$subject=$_POST["subject"];
$message=$_POST["message"];
$emailim = "info@.......org.uk";

$mailbody="
Contact form request.<br><br>
NAME : $name<br>
COMPANYNAME : $companyname<br>
ADDRESS : $address<br>
EMAIL : $email<br>
TELEPHONE : $telephone<br>
SUBJECT : $subject<br>
";

mail("$emailim","$subject","$mailbody","Content-Type: text/html; charset=iso-8859-9\n");

header( "location: https://www........uk/contact2.php" ); //url to re-direct to after mail has been succesfully sent.

?>

nesetdemir

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
neset.demir.in
Öncelikle özürlerimi sunmak istiyorum. Eski alışkanlık ve birazda dikkatsizlikten kaynaklanıyor.

php de post edilen verilerimizi iki şekilde alabiliyoruz.

biri $HTTP_POST_VARS[] diğeri ise sizin uyguladığınız _POST[]
şuvarki php 5.1 den sonra artık $HTTP_POST_VARS[] kullanılmamaktadır.
Muhtemelen sizin kullandığınız php sürümü 5.1 ve üzeri olduğu için verileriniz boş geldi. Kullandığınız _POST[] geçerli olandır.

Düzeltmeniz için teşekkürler.