Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

formalar neden 4'ün değilde 8'in katı?

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
mrb arkadaşlar dün aklıma böyle bişey takıldı sizle paylaşmak istedim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim şimdiden tşkler...

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
mrb arkadaşlar dün aklıma böyle bişey takıldı sizle paylaşmak istedim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim şimdiden tşkler...

basit...

elinize bir yaprak a4 alın. ortadan ikiye katlayın ne oldu. 4 sayfa....

yani en küçük yapı birimi diyebilirz. 1 yaprak = 4 sayfa

ee o zaan en küçüğü bu olacağına göre hazırladığımız derginin sayfa sayısının makinede çoğaltılması için ne kadar fazla sayfa sığdırabilirsek o kadar iyi olur. onun için de 4 ün katları olması gerektiğini hemen anlayabiliriz. dolasıyısı ile bu basit aritmetik formamıza da yansıyacaktır.

kolay gelsin

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
diyosunuz ama ben forma sayısını 8 in katı olarak biliodum demekki yanlış biliyomuşum bilgin için saol

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
diyosunuz ama ben forma sayısını 8 in katı olarak biliodum demekki yanlış biliyomuşum bilgin için saol

rica ederim. en iyi bilgi yine sizdedir. sadece mantık yürütün. hani diğer konuda kağıt katlayın demiştim ya. hatırladın...........

işte en kesin bilgi odur. :)) umarım faydası olmuştur.

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
peki neden heryerde formalar 8 yada 16 nin kati olucak deniliyo aslinda sizin dediginizde dogru acaba diorum arka ya basilacak sayfa adedini de hesap ederek boyle dusunuluo

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
tsk ederimmmmm..............

IV.Murat

🌟Usta Tasarımcı🌟
8 olmasını sebebi basacak makinanın ölçüsüyle alakalı. 50x70 akinada forma 4 ve katı gider, 70x100 makinada 8 ve katı

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
genelde en az 50 x 70 ebatında tabakada olduğundan ve çift taraflı basıldığından ;)
50 x70 e 4 tane A4 sığdığı için en tasarruflusu o oluyor 4 lü olarakta yapabilirsin fakat biraz fiyat artar

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
ama genelde 70*100 tercih edilio sanirim anladim simdi cok saolun

kirpi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
açıklamalar için saolun bende çok faydalandım arkadaşlar