Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotoğraf Siteleri

duygu11

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar,

Ben reklamcıyım, bir marketin genel müdürülüğünde çalışıyorum. Sürekli yeni fotoğraflara ihtiyacım oluyor, insert kapaklarında, gazete reklamlarında, broşürlerde, durak giydirmelerinde vs... daha önce corbisden alıyordum tabi onların çözünürlüğü çok düşük. Akla gelebilecek her türlü fotoğrafa ihtiyacım oluyor. Nereden bulabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar,

Ben reklamcıyım, bir marketin genel müdürülüğünde çalışıyorum. Sürekli yeni fotoğraflara ihtiyacım oluyor, insert kapaklarında, gazete reklamlarında, broşürlerde, durak giydirmelerinde vs... daha önce corbisden alıyordum tabi onların çözünürlüğü çok düşük. Akla gelebilecek her türlü fotoğrafa ihtiyacım oluyor. Nereden bulabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bunun için zaman zaman sitemizde paylaşımda bulunan arkadaşlar oluyor.

Ya da ücretli satış yapan bir çok site mevcut. mesela stockxpert bunlardan bir tanesidir.

duygu11

🌱Yeni Üye🌱
Siz yada çalıştığınız şirket kulandığınız o fotograflarla para kazanıyorsunuz. Reklamcıyım diyorsunuz. Reklamın amacı, satışı artırmaktır. Bende bedavacılara kızıyorum...

peki şöyle düşünelim o zaman. Bastığımız her inserte broşürü bültene reklam zaten deli gibi para ödüyoruz. Her şirketinde kendine göre bir bütçesi var, bunun bedavacılıkla alakası yok. Burdaki bu kadar insan bilgi paylaşıyor, görsel paylaşıyor o zaman onlar da siz de bedavacısınız . Para verip kendilerine birer danışman tutsunlar. Problem değil çözüm üretmek mantıklı olanı bana göre.

korhanya

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
peki şöyle düşünelim o zaman. Bastığımız her inserte broşürü bültene reklam zaten deli gibi para ödüyoruz. Her şirketinde kendine göre bir bütçesi var, bunun bedavacılıkla alakası yok. Burdaki bu kadar insan bilgi paylaşıyor, görsel paylaşıyor o zaman onlar da siz de bedavacısınız . Para verip kendilerine birer danışman tutsunlar. Problem değil çözüm üretmek mantıklı olanı bana göre.

kızmana gerek yok.
tasrımlarını bedavalarla yapmanda da bi sakınca yok.
ama bedavasandığın herşey bedava değil internette.
çoğunun bi sahibi var. yasal bir sıkıntı doğurabilir ilerde.

bence internetten bulduklarınla tasarım yapabilirsin.

ama iş baskıya gelince yerlerine sana ait olan foto resim yada vektörleri koysan iyi edersin.

hani şair (ö. asaf) demiş:

yalanlar istiyorsan
yalanlar söyleyeyim.
incinirsin.
genede sen bilirsin.

mavi_mouse

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım lisans sorunu yaşarsın ve milyarlar ödemek zorunda kalırsın.
ama yinede kullanmak istersen www.sxc.hu sana göre

grfkr42

🌟Usta Tasarımcı🌟
shutterstock.com arkadaşım bizde insert yapıyoz her ay hemen hemen 15 yakın türkiye geneli firmamız var ve resimlerin bir kısmını burdan satın alıyoz üye olursan cüzi bir ücret karşılığında alırsın mademki halkla ilişkilerdesin bazı şeylerin değğeri parayla dahi ölçülmez onlarda bu işten para kazanıyoo üçretini ödemek lazım

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
bencede baya baya hemde iş yerinde açtım bide yanımdaki arkadaşım bana bakıyo...:(

venseRemos

🌱Yeni Üye🌱
yorumlari okumadan yaziyorum yazan varsa kusura bakmasin :)
stock.xchng - the leading free stock photography site kullaniyorum ben. sayfaya uyelik ucretsiz ingilizce arama yapabiliyorsun turkcesi yok bildigim kadariyla sayfanin fakat ornegin cat diye arattiginde en ustte ayrilmis resimleri alamiyorsun altindakilerinde olculeri yeteri kadar buyuk.
iyi calismalar kolay gelsin :)

alisalur

♾️Grafik Gurusu♾️
sxc.hu sitesinden faydalanabilirsin