Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotografa 3boyutlu kenar ve gölge vermek

ambiante

🌱Yeni Üye🌱
bts77xyaw13uyq5rd.jpg

Merhabalar,

Yukarıda resimde bulunan fotografa verilen efekti photoshop ile yapabilir miyiz?
Yapılıyorsa nasıl yapılır?

2 gündür internet üzerinden araştırıyorum ama bir türlü cevabı bulamadım. Buna benzer konular açılmış ama cevapsız kalmış sürekli. Umarım benim bu sorunum cevaplanır :)

Benzer konular

LaYeR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Emboss ve glow ayarlarında oynama yaparsanız istediğiniz efekti elde edeblirsiniz. İyi çalışmalar.. ( Bu söyledğim ayarlarada Layer paletinden ulaşablirsiniz )

ambiante

🌱Yeni Üye🌱
Emboss ve glow ayarlarında oynama yaparsanız istediğiniz efekti elde edeblirsiniz. İyi çalışmalar.. ( Bu söyledğim ayarlarada Layer paletinden ulaşablirsiniz )

Bir cevap veren olması çok sevindirici. Fakat o ayarlar ile istediğim sonucu alamadım. Özellikle kenarların kıvrılıp 3boyutlu gibi görünmesi üzerine uğraşıyorum.

LaYeR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bir cevap veren olması çok sevindirici. Fakat o ayarlar ile istediğim sonucu alamadım. Özellikle kenarların kıvrılıp 3boyutlu gibi görünmesi üzerine uğraşıyorum.

O zamn boyut kazandırmak istediğiniz bölgeye çizim yapacaksınız sonrada resmi o bölgeye yerleştireceksiniz.. ( ama proğrama hakim değilseniz bu uygulamada da başarı sağlayamazsınız )

ambiante

🌱Yeni Üye🌱
Hakimim diyemem ama bir ufak anlatım ile hemen hakim olabilirim :=)

ambiante

🌱Yeni Üye🌱
https://www.dosya.tc/down/feXf4Y/vejdi.rar.html
izlediğinizde umarım işinizi görür gölge olayını filan siz yaparsınız artık

İlginiz için çok ama çok teşekkür ederim.

Gönderdiniz videoda çok güzel yapmışsınız fakat bende sorun var galiba. Daha anlatımın ilk başında kaldım. İlk sizin bir anda nasıl resmi seçtiğinizi anlayamadım ama kendim M.Tool ile seçtim. Bundan sonra ki aşamada 3d menusunden repousse diye bir şeye tıklıyorsunuz. Fakat benim cs4 de öyle bir menu yok.

ambiante

🌱Yeni Üye🌱
https://www.dosya.tc/down/feXf4Y/vejdi.rar.html
izlediğinizde umarım işinizi görür gölge olayını filan siz yaparsınız artık

Gönderdiniz videoda çok güzel yapmışsınız fakat bende sorun var galiba. Daha anlatımın ilk başında kaldım. İlk sizin bir anda nasıl resmi seçtiğinizi anlayamadım ama kendim M.Tool ile seçtim. Bundan sonra ki aşamada 3d menusunden repousse diye bir şeye tıklıyorsunuz. Fakat benim cs4 de öyle bir menu yok.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Photoshop CS4/5 Extended sürümünü kullanmalısınız; ayrıca ctlr basılı kalarak layer panelinde görünen kısma tıklayın o secili hale gelir

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
Layeri seçmek için klavyeden ;
mac için cmd + sol click -
pc için ctrl + sol click ile layer menüsünden ilgili layeri seçmen yeterli

3D çalışabilmen için resmin RGB renk modunda olması gerekiyor,
layer seçili duruma gelince repousse komutu da aktif hale gelecektir.

Kolay Gelsin

ambiante

🌱Yeni Üye🌱
İlginiz için çok teşekkür ederim ama ben bu sorunu aşamıyorum.

Fotografın moduna baktığım zaman rgb olduğunu görüyorum. Fakat 3d menusu maalesef anlatımdaki gibi açılmıyor. CS4 extnd kullanıyorum. Ekran görüntüsünü aldım çıkan menünün.

btv7owlapl1fmqbn8.jpg

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
Kusurabakmayım ama ben yanlış yazmışım sadece CS5 Extended olmalıydı :(

ambiante

🌱Yeni Üye🌱
Sağlık olsun :)
Cs5 edinip hemen yapmaya çalışacağım.

ambiante

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

Cs5 kurarak sistemime 3d çalışmasını yaptım fakat 3boyutlu olan kısmın kaplamasının yapılmasında bir sıkıntı var çözemedim. Sizin örnekte gösterdiğiniz gibi homojen bir kaplama olmuyor. Kesik kesik bir görüntü meydana geliyor.

btyimm7q606req934.jpg