Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotoğrafın Açısını Düzeltmek

begümsoner

🌱Yeni Üye🌱
f8ahN.jpg

Arkadaşlar merhaba görmüş olduğunuz fotoğrafı düzgün bir hale getirip bir katalogda kullanmam lazım perspective ve distart gibi araçları kullanıyorum fakat bu seferde çözünürlüğü ile ilgili sorun çıkıyor. Bu işlemi başka nasıl yapabilirim yada yapabilir miyim? Çözünürlüğü bozulmadan tabi ki. (Resmin çözünürlüğü normalde de düşük fakat ben onu 300dpi a çektiğim zaman da bozulma yapıyor)

cagataykesdel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Makinenin çekim kalitesi 300 dpi yi herzaman karşılamaz. Katalogda 3-4 cm lik bir yer kaplayacaksa sorun olmaz ama yarım sayfa kaplayacaksa ne yapsanızda kurtaramazsınız, ya yeniden çekiceksiniz iyi bir makine ile yada eldekiyle biraz pixellemeye göz yumacaksınız.

Sanırım istediğiniz aşağıdaki gibi bir sonuç ;

e2ca99a530b4460e161be57ef7a40d33-d4mqomq.png

begümsoner

🌱Yeni Üye🌱
Evet fakat siz de fark etmişsinizdir üst kısımlardan bozulmalar oluyor, onun olmasını istemiyorum ama söylediğiniz gibi başka da yapacak bi'şey yok sanırım. Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

emre_ozturk

🌟Usta Tasarımcı🌟
1. yol : Crop aracı ile fotoğraflarda ki açıyı düzeltebilirsiniz. Crop aracını seçin. ve fotoğraf ta düzeltmek istediğiniz yerleri free transform da ki gibi düzeltin. Yalnız sadece döndürme işlemi yapabilirsiniz. merkez noktasını değiştirerek ve perspective özelliğini kullanarak istediğiniz sonucu elde ediceksiniz.
2.yol : Ruler tool'u kullanarak düzeltmek isteidğiniz yeri fareye basılı tutarak sürükleyin. Ardından image/image rotation/arbitrary seçin ve de çıkan iletişim kutusunda ki açı değerini onaylarak düzeltme yapabilirsiniz.Ayrıca info panelinden de kaç derece'lik bir açı olduğunu görebilirsiniz.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle kalitesi ve çözünürlüğü çok düşük. Ve görünen renk de, gerçek renk değil zira beyaz dengesinde sorun var sanırım.

Lens Correction filtresi ve Level düzeltmesi ile şöyle bir sonuç çıkıyor:

a9Yzq.jpg

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
skyfox'un dediği gibi renk ayarlarını yapmalısınız.

Eğer küçük ebatlarda kullanacaksanız

Bu işlemin arkasından Disort ile görseli düz bir hale getirip, kullandığınız programa import ederek 300 dpi bitmapa çevirdğinizde sorun olmaz.

begümsoner

🌱Yeni Üye🌱
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Elimde 3 mermer firması var. 3'üde beni inanılmaz zorlayan müşteriler. Renk ve desenlerin olması gerektiği gibi tutmadığı katalogları anında teslim ederler. Zorlu bir iş neler yapacaksınız söylemek gerekirse, Stüdyo çekimi ile dosyaları alacak ve kullanacaksınız. Yoksa iş geri dönebilir.

begümsoner

🌱Yeni Üye🌱
Stüdyo çekimi gelmiyor malesef elime bu fotoğraflarla bi'şeyler yapmam isteniyor. Sıkıntılı bir durum yani.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Stüdyo çekimi gelmiyor malesef elime bu fotoğraflarla bi'şeyler yapmam isteniyor. Sıkıntılı bir durum yani.
Bu tür durumlar benim başıma da geldi en garanti yöntem kendi fotoğrafınızı kendiniz çekmeniz veya çekebilecek başka bir arkadaşınız ... (Bence)