Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotolopedi - Fotograf sitesi için logo

By_AbbA

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar yeni açmayı düşündüğüm fotograf sitesi için logo tasarlamak istiyorum.
Amblem kısmı tamam.
Örnegi aşagıda görebilirsiniz. Yorum ve eleştirilerinizi eksik etmezseniz memnun olurum. Bu amblem le uyumlu bir logo fikri sunarsanız memnun olurum.
yorumlarını ve eleştirileri ile yardımı dokunan arkadaşalara şimdiden teşekkürler...
Selamlar.

fotolopedilogo.jpg

Not:
Grafikerler.net bünyesinde ve bloglarında bedeli ödenmeksizin grafik tasarım işi istemek teklif etmek veya ima etmek kesinlikle yasaktır.
Yukarıda betimlenen Site Kuralları geregi kesinlikle ücretsiz ve ya ücretsiz logo yardımı istememekdeyim.
Amacım bu amblemle uyumlu logo için fikirleriniz belirtmeniz.
Örnek: Çalışma bu amblemin üstüne veya altına bir fotograf makinesi veya Türk bayragı benzeri bir grafikle tamamlanabilir...

Şeklinde yorumlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
logo fikrini biz sunarsak sen hazıra konmuş olursun, onun için en iyisi kendin kafa yor biraz

answersaray

🌟Usta Tasarımcı🌟
fotoğraf materyallerini bir düşünmekte fayda var derim...herşey inceleme ile olur diğerlerini de biraz incele...

strwbry

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Fikir vermekten ne çıkar anlamadım? Herkes birbirine fikir veriyor bu sitede. Hazıra konmak yerine, yardımlaşmak gibi düşünsek? Birinin yazı karakterine ihtiyacı olduğunda "git bul kardeşim" mi diyoruz yoksa biliyorsak hemen paylaşıyor muyuz?

Konumuza gelecek olursak eğer, Fotolopedi yazısının yanı sıra bi obje çalışabilirsin sitenin amacına uygun. Yani bu çalışman logo değil. Logo içinde objektif yada çook sık kullanılan film şeritlerinden kullanabilirsin :) Onları nasıl kullanacağın da sana kalmış. Başarılar...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
forum kuralları okuduğunuz için teşekkür ederiz... ayrıca istemiş Örnek: Çalışma bu amblemin üstüne veya altına bir fotograf makinesi veya Türk bayragı benzeri bir grafikle tamamlanabilir... logoya uyumlu maskot denir... yardımcı grafiker olduğunuz için bu terz çizimler kendiniz yapıp kullanabilirsiniz.... neden biri sizin için zamanı ve emeği verip maskotu ücretsiz maskotu çizecek?

strwbry

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaş yorum yada fikir danışıyor yoksa benmi yanlış anlıyorum?

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence böyle kalsın. Neden illa bir obje istiyorsunuz anlamadım??

By_AbbA

🌱Yeni Üye🌱
Bu sitede asabiyet almış başını gidiyor. Siteyi komple ticarethaneye dönüştürüyorsunuz.
Adı üstünde forum diye geldik fikir, eleştiri ve yorum istedik. neredeyse bir kavga çıkmadıgı kaldı. Nasıl bir yorum o öyle, hazıra konmak falan...
strwbry sana katılmamak elde degil.
Daha önce aynı konuyu bir kez daha açtım ve yönetici kitledi. sebep ise ücretli ücretsiz grafik tasarımı istemek yasakmış.
Merak ediyorum acaba grafiker olupda kim grafik tasarımı için ilan verir buraya...
Ben işimi kısmen yapmışım fikir eşeltiri (şöyle olsaydı böyle olurdu böyle olsaydı şöyle olurdu) bir düşünce ile çalışmamı yorumlamanızı istemişim.
Sonuç yukarıda belirtilen sebepden dolayı kilitlendi. neymiş efendim ücretli ücretsiz grafik tasarımı istemek kurallara aykırıymış. Bende konuyu yeniledim. fakat görüldiği eleştiri yerine
resmen taciz var... Hazır konmak isteseydim gider bir siteden bir logo çeker amblem çalışmamım yanına kopyalar yapıştırdım. buraya iki kez konu açıp bir üstüne akıl ögrenmezdim...
Soruyorum size bu yönetimle nereye kadar gider bu site...
ya kardeşim sitende ücretli ücretsiz tasarım istremek suçsa öyle bir eylemle karşılaştıgında müdahale edersin. biraz düşüncemeli olsan şu soruyu sorup " hangi grafiker ücret ödeyipde grefik yaptırki? " benim konumu kilitlenmeyip ziyaretçinide öfkenlendirmezsin ve en azından sitenden sogutmazsın.

Kusura bakmayın açıkcası bekledigimi bulamadım sitede...
answersaray ve strwbry vakitinizi ayırıp fikirlerinizi belirttiğiniz için tşk ederim.
Diger arkadaşın yazdıgı yorum sanırım siteye saldırı niteliğindeydi. o arkadaşa söylebilecegim herhangi bir sözümüz yok...
Saygılar Kolay gelsin.
Çalışmalarıızda başarılar dilerim...

By_AbbA

🌱Yeni Üye🌱
bence böyle kalsın. Neden illa bir obje istiyorsunuz anlamadım??

Cevaben:
Siteyi Tanımlayıcı bir obje daha hoş olurdu düşüncesi var. Mesela sitenin altındaki paylaş bölümde googlenin G harfi facebookun F harfi ve vb tanıımyacı imgeler sözkonusu...
Mesela sitenin favicon tasarımındada kullanılabilecek bir imge veya obje hoş olurdu düşüncesi ile...
Teşekkürler...

answersaray

🌟Usta Tasarımcı🌟
By_AbbA sanırım siz yanlış anlaşılıyorsunuz ya da önceki konunuzu nasıl açtığınızı bilmediğim için söylüyorum bunu ondan da kaynaklı olabilir size karşı bu tutum...ama bu mesajınızda ben bir kötü niyet sezinlemedim...umarım bütün materyalleri incelersiniz ve ilhamınız gelir..başarılı çalışmalar dilerim.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar yeni açmayı düşündüğüm fotograf sitesi için logo tasarlamak istiyorum.
Amblem kısmı tamam.
Örnegi aşagıda görebilirsiniz. Yorum ve eleştirilerinizi eksik etmezseniz memnun olurum. Bu amblem le uyumlu bir logo fikri sunarsanız memnun olurum.
yorumlarını ve eleştirileri ile yardımı dokunan arkadaşalara şimdiden teşekkürler...
Selamlar.

Not:
Grafikerler.net bünyesinde ve bloglarında bedeli ödenmeksizin grafik tasarım işi istemek teklif etmek veya ima etmek kesinlikle yasaktır.
Yukarıda betimlenen Site Kuralları geregi kesinlikle ücretsiz ve ya ücretsiz logo yardımı istememekdeyim.
Amacım bu amblemle uyumlu logo için fikirleriniz belirtmeniz.
Örnek: Çalışma bu amblemin üstüne veya altına bir fotograf makinesi veya Türk bayragı benzeri bir grafikle tamamlanabilir...

Şeklinde yorumlarınızı bekliyorum.

Yardım isterken öncelikle yardım konusunu anlamanız gerekiyor. Eğer bu site sizin kişisel siteniz ise yardım istemeniz hoş olmaz.

Nedenine gelince; tasarımcıyım demek başka bir şey tasarım yapabilmek başka bir şeydir. Eğer tasarım yapamıyorsanız sizin istediğiniz yardım olmuyor. Bu işten geçimini sağlayan meslektaşlarımın sizin istediğiniz işten gelir kazanacağı düşünülürse size yardım ederken sevgili meslektaşlarımın hakkını gasp etmiş oluruz. Sanırım bunu ne siz ne de aşağıda konuyu anlamadan fikir yürüten arkadaşlar da istemez.

Yok, eğer eğitim amaçlı olan bir yardım ise bu tabii ki o başka. Ama zaten o türden bir yardım bile istiyorsanız aşağıda size fikir sunan arkadaşlarda zaten mevcut.

Forumları bedeli sadece teşekkür ile ödenen ve her isteğinize cevap verilen ortamlar olarak algılıyorsanız zaten baştan hatalı bir mantık ile üye olmuşsunuz demektir.

mawi06

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu sitede asabiyet almış başını gidiyor. Siteyi komple ticarethaneye dönüştürüyorsunuz.
Adı üstünde forum diye geldik fikir, eleştiri ve yorum istedik. neredeyse bir kavga çıkmadıgı kaldı. Nasıl bir yorum o öyle, hazıra konmak falan...
strwbry sana katılmamak elde degil.
Daha önce aynı konuyu bir kez daha açtım ve yönetici kitledi. sebep ise ücretli ücretsiz grafik tasarımı istemek yasakmış.
Merak ediyorum acaba grafiker olupda kim grafik tasarımı için ilan verir buraya...
Ben işimi kısmen yapmışım fikir eşeltiri (şöyle olsaydı böyle olurdu böyle olsaydı şöyle olurdu) bir düşünce ile çalışmamı yorumlamanızı istemişim.
Sonuç yukarıda belirtilen sebepden dolayı kilitlendi. neymiş efendim ücretli ücretsiz grafik tasarımı istemek kurallara aykırıymış. Bende konuyu yeniledim. fakat görüldiği eleştiri yerine
resmen taciz var... Hazır konmak isteseydim gider bir siteden bir logo çeker amblem çalışmamım yanına kopyalar yapıştırdım. buraya iki kez konu açıp bir üstüne akıl ögrenmezdim...
Soruyorum size bu yönetimle nereye kadar gider bu site...
ya kardeşim sitende ücretli ücretsiz tasarım istremek suçsa öyle bir eylemle karşılaştıgında müdahale edersin. biraz düşüncemeli olsan şu soruyu sorup " hangi grafiker ücret ödeyipde grefik yaptırki? " benim konumu kilitlenmeyip ziyaretçinide öfkenlendirmezsin ve en azından sitenden sogutmazsın.

Kusura bakmayın açıkcası bekledigimi bulamadım sitede...
answersaray ve strwbry vakitinizi ayırıp fikirlerinizi belirttiğiniz için tşk ederim.
Diger arkadaşın yazdıgı yorum sanırım siteye saldırı niteliğindeydi. o arkadaşa söylebilecegim herhangi bir sözümüz yok...
Saygılar Kolay gelsin.
Çalışmalarıızda başarılar dilerim...

evet birilerinin asabi olduğu kesin yorumunuza dönüp bir daha bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız, siz sıfırdan logo istiyorsunuz, bende cevaben diyorum ki ortaya bir çalışma koyun onun üzerin de eleştiri yapalım tavsiyelerde bulunalım sizin ve eserinizin gelişimine katkıda bulunalım yoksa işin yarısını ben yaptım hadi yarısınında siz yapın demek pek de şık bir istek olmasa gerek
sanırım ne demek istediğim gayet açık

SayBorG

🌟Usta Tasarımcı🌟
sevgili By_AbbA, ben seni gayet iyi anlıyorum. sonuç olarak kimseden bir logo hazırlamasını değil, senin hazırlayacağın logo için materyal önerileri istemişsin. insanın aklına birşey geliyor ise paylaşmaması gereksiz bence. çok özel bir fikri olan varsa kendisine saklayabilir. ama seninkisi basit bir istek. bence logotype ın etrafına dalgalı bir şekilde dolanmış bir film şeridi kullanabilirsin. hatta belki sol tarafa koyacağın bir tripod ve fotoğraf makinasının içinden çıkan bir film şeridi olabilir bu. poloraid fotoğraf karesi kullanımı da farklı olabilir kullanımına göre. aklıma gelenler şimdilik bu kadar. kolay gelsin...

By_AbbA

🌱Yeni Üye🌱
sevgili By_AbbA, ben seni gayet iyi anlıyorum. sonuç olarak kimseden bir logo hazırlamasını değil, senin hazırlayacağın logo için materyal önerileri istemişsin. insanın aklına birşey geliyor ise paylaşmaması gereksiz bence. çok özel bir fikri olan varsa kendisine saklayabilir. ama seninkisi basit bir istek. bence logotype ın etrafına dalgalı bir şekilde dolanmış bir film şeridi kullanabilirsin. hatta belki sol tarafa koyacağın bir tripod ve fotoğraf makinasının içinden çıkan bir film şeridi olabilir bu. poloraid fotoğraf karesi kullanımı da farklı olabilir kullanımına göre. aklıma gelenler şimdilik bu kadar. kolay gelsin...

Fazla söze gerek yok yorum böyle yapılır...
Teşekkürler Sayborg.

gia!

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kesinlikle film şeridi, tripod, fotoğraf makinesi tutan siluet, poloroid fotoğraf vb. kullanma. Binlerce örneği mevcut. fotograf.web.tr'nin logosu örneğin özel bir logo ama onun bile yüzlerce örneği mevcut.
Bence şu anki hali ile logo oldukça iyi. Şimdilik "F" harfini favicon olarak kullanabilirsin.

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
vallahi abbacım muhasebecin ve ya avukatın hatta doktorun danışmak için para talep ettiği bir dünyada yaşıyoruz. Karşılıklı saygı ve sevginin en yogun olduğu bir yerdesin, neden dersen başka bir yerde yardım istesen bırak yorum yazmayı kimse mesajını okumazdı. buradaki insanlar hep iyiye ve güzele yöneltmeye çalışan insanlar yanlış anlamamalısın bence ve çalışan insanlar aslında hepsi yardımsever ve çok iyidir fakat dünya kötüleştikce bizde kendi özümüzden uzaklaşıyoruz maleseff. yaptığın işe gelirse fotolopedi gayet güzel bir fikir ama logoytpe değişmeli kendine has özel bir font yapabilirsin. Fotolopedi adı altında logo yapmaya kalkarsan işin içinden çıkman zor neden dersen logo birşeyleri çağrıştırmalı ve anlatmalı sen logoda bunun için görsellik kullandığın zaman zaten logo çok basit bir tabana sahip olmuş olacaktır. Kolay gelsin ;)

msergek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorumları okudum açıkçası gereksiz suçlama var gibi geldi. altı üstü bir fikir istemişsin. burasıda ticarethane değil neticede.

neyse ben kısa ve öz yazayım. deklanşörden yola çıkabilirsin. diğer objeler hemen her fotoğraf ile uğraşılan firmalara malzeme oldu. nacizane tavsiyem budur.

monaroza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.atescioglubasimevi.com
arkadaşlar bu ne tepki istemiş olduğu yardım FİKRİNİZ size yarmısınız demedi yorum ve eleştirin demiş...

bence gerek yok gibi ama sen değişik orjinal birşeyler yapmak istiyosan ki istiyosun gibi :)
birkaç tane değişiklik yapıp görmelisin kolay gelsin