Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehand corel gibi tarafsız köselere oval verme

helldorado

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.caddebostan.net
merhaba benim bir sorum olacak freehand ve corel gibi vektörel programlarda bir karenin istediğimiz köşesine radius eğim ayarı verebiliyoruz manuel olarak bunu photoshopda cizdigimiz bir karede nasıl uygularız acaba? atıyorum bir kare çizdim ve bu karenin sağ alt kosesine 10 px radius sol üst kosesine 5 px radius vermek istiyorum.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
merhaba benim bir sorum olacak freehand ve corel gibi vektörel programlarda bir karenin istediğimiz köşesine radius eğim ayarı verebiliyoruz manuel olarak bunu photoshopda cizdigimiz bir karede nasıl uygularız acaba? atıyorum bir kare çizdim ve bu karenin sağ alt kosesine 10 px radius sol üst kosesine 5 px radius vermek istiyorum.

Rounded Restangular Tool (U) ile radius verdiğimiz zaman 4 köşeler oval şekli verebiliyoruz... burada dolgu rengi vermek için şekli çizdıkten sonra maus üzerine sağ tuşu tıkladığımız zaman çıkan menü den Make selection dememiz lazım...Böylece obje seçili hale geldiği zaman Alt + Backspace tuşları ile yaptığımız kombinasyon obje üzerine dolgu rengi veriyoruz...

84494205dm4.jpg

Burada ben Restangular Tool (U) kullandım... bize bir koşe ovaleştirmek gerek...

16433305oy9.jpg

Bunun için Add Anchor Poin Tool kullanıyorum... dörtgen üzerine 2 tane nokta ekliyorum

90286251bz4.jpg

Daha sonra Delete Anchor Point Tool ile o iki nokta arası duran nokta üzerine gelip siliyorum... iki yön çabuklar çıkıyor... Yön çabukları ile oynadığım zaman köşe oval şekli alıyor...

50743482gr1.jpg

dolgu rengi verdım

49127366nw6.jpg

Son düzenleme:

helldorado

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.caddebostan.net
çok teşekkür ederim kasta sayende bunuda ogrendim peki bu arada iki kısımında eşit şekilde oval olması için göz kararı değilde simetrik bir şekilde nasıl yapabilirim acaba?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Bunun için Groslar kullanmalısın... bende o durumda yeni layer üzerine kendi için küçük bir dörtgen çiziyorum onun sayende köşeler eşit oluyor... ama artik allah nazardan saklasın her şey göz kararına yapıyor... zamanında alışıyorsun... yani demek istediğim zeka kullandıktan sonra her şey başarabilirsiniz, aklınıza kullanmayi uşanmayin

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Gros - Ctrl + R tuşlar kombinasyon yaptığımız zaman cetvel karşmıza geliyor (sol ve üst)... mesela soldaki cetvele geldiğimiz zaman maus üzerine sol tuşu tutarak sağ doğru çekiyoruz.. mavi ince bir çizgi olmalı... aynı şekilde de üste olan Gros lazım olan yere taşıyabiliriz.... olan yöntem serbest

View - New Gids .. sonra karşınıza küçük bir menü çıkacak.. orada Gids nasıl eklemek istiyorsunuz soruyor mesela Horizontal... Position - kaç cm olarak gids taşıması istiyorsunuz, rakam yazıyoruz....o kadar basit:angel: