Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand ile yaptıgım çalışmada resimler görünmüyor

falcon110

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar .tif resimlerle freehand'te katalog tasarladım ve sadece save diyip convertlemeden kayıt ettim.Şimdi dosyayı açınca resimler görünmüyor açılırken ignore all dediğim halde resimler görünmüyor nasıl halledeceğim bu sorunu?
Acele yardım bekliyorum

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba,

ignor all dediğinizde resimleri yok say demiş oluyorsunuz resimleri dosyayı kaydettiğiniz klasöre taşıyın öncelikle daha sonra çalışmanızı açın ignor all diyebilirsiniz ve açıldıktan sonra resimlerin yeri boş X işareti gibi görünecektir. Bu yere sağ tıklayıp link dedikten sonra ilgili resmin bulunduğu yeri gösterip ok dediğinizde görünmüş olması gerkiyor. Eğer probleminiz devam ederse tekrar bakalım.

Saygılarımla.

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet işte freehand'da da sorun bu :) tasarım yaparken resimleri klasöründe saklaman ve silmemen gerekiyor. corelde de bu yok sorun yok renk ve kalite sorunu var. :) pff :)

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
eğer resimleri aynı klasörde bulundurmamak ve ne zaman nerde açsanız resim sormasın istiyorsanız.resmi mause ile seçtikten sonra sağda link botonu belirecektir. tıklayınız açılan sayfada resim adı ile gözükür işaretleyip embedi tıklarsanız,resmi gömmük oluyorsunuz artık resimleride klasörde bulunudrmaya gerek yok o dosyaya gömüldü mesela msndende birine gönderseniz açılacaktır.

Psikolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet işte freehand'da da sorun bu :) tasarım yaparken resimleri klasöründe saklaman ve silmemen gerekiyor. corelde de bu yok sorun yok renk ve kalite sorunu var. :) pff :)

Şimdi yeni başlayan çoğu arkadaşımız Frehand'ı sevmeyebilir ama inanki Frehand gibisi yok. Eğer iyi bir grafiker olmak istiyorsan. Bunu öncelikle Frehand'dan başlaman gerekecek.

bygrafiker

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eğer Resimleri Her Defasında Alıp Embedlemek istemiyorsan yada corel gibi direk embedli olmasını istiyorsanız preference bölümünden import paneline gelip
embed images and EPS upon import seçeneğini aktif yap.

recel

🌱Yeni Üye🌱
eğerki çalışmanızı collekt for aout put yaparsanız çalışmanızda kullandığınız bütün görseller bir dosyaya kaydedilir rahatça bulursunuz links lede olur ama bazen göremiyo links te bu yüzden en garantili yöntem colleckt for out put derim ben

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
b u sorun bende de var ve başaramadım sanırım

Moderatör tarafında düzenlendi:

depremzede77

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar kolay bi konu resimleri embedledikten sonra zaten hiç bir sorun kalmıyo. ayrıyetten preference bölümünde de ayar yapabilirsiniz hep embed yapmamak için. ,))iyi çalışmalar...

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
embed yapmak tamam bir nebze çözüm olsada... çok resimli çalışmalarda çalışmayı filme gönderdiğin zaman... filmci senin hakkında hiç iyi konuşmaz onu söyliim... çünkü filmci o işi filme göndereceği zaman bütün embedleri tek tek extract etmek zorunda kalacak...

EYEQ

🌱Yeni Üye🌱
çalışmayı yaparken çalıştığınız resimleri tiff olarak çağırdığınızda Edit>Links<resmin ismine tıklayıp<embedd yapın bir daha sorun yaşamazsınız.:)

depremzede77

🌱Yeni Üye🌱
hehehe

yaa bana güvenin 3 yıldır gazete dizgisi yapıyorum. embed ledikten sonra no problem dünyanın öbür ucundaki bilgisayarda bile açılır o resimler ;))) :DDD

djdogan

🌱Yeni Üye🌱
;)

katılıyıyorum hiç bi problem çıkmıyo en kesin çözüm bence embed

BUYUDUKCE

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
embed yapmayın bence çalışmanız ağırlaşır. Collect for output en doğru çözüm. çalıştığınız bütün resimler ve fontlar bi yerde toplanır

baskıda da bazen sorun çıkarıyor embed resimler

grafiker.iso

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Coreldeki embedli embesil çalışması yapabilmek için FreeHandi kasmanın anlamı yok. Adam gibi düzenli dosyalarla çalışıp link ile uçmak varken embedlerle yılan gibi sürünmenin mantığını biri bana açıklasın lütfen.

ediz

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar bunun en guzel yolu corelde edersın ve hepsi biryere toplanır ve rahat bulursun

depremzede77

🌱Yeni Üye🌱
aynen agiciiimm bende sana katılıyorum ehehehhehehehe

500 yıldır baskıya gazete gönderiyorum embed hiç sorun çıkarmadı nasıl olcak şimdi eheheheh :D:D

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar freehand çalışırken makinayı kasmamak adına image dosyalarını üzerine almaz linkler.Dolayısı ille çalışmayı bir başka makinaya taşıyıp açmaya kaltığınızda ilgili linklere başvurur fakat image dosyalarını bulamadığı şeklinde bir uyarı verir.Bunun çözümü çok basittir.Çalışmanızı bir başka makinaya taşıyacak veya baskıya yollatacaksanız COLLECT FOR OUTPUT yapınız.File menüsü altında yer alan komutu verdiğinizde çalışma içersinde olup farklı klasörler içersinde yer alan tüm image dosyalarını yaratacağı klasör içersine çalışma ile toplar kayıt eder sizin sadece bu dosyayı beraberinizde ***ürmeniz yeterlidir.Hatta convertlemeyi unuttuğunuz fontlar var ise bu font dosyasınıda bu klasör içersine atar.Diğer bir çözüm ise çalışmanızı pdf olarak kaydetmenizdir.

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Freehand embedlemediğiniz sürece resimleri içine almaz. Bu dezavantaj değil, avantajdır. Corel çalışılan bütün resimleri içine alır ve bu yüzden çok kasar ama Freehand içine almadığı için çok rahat çalışırsınız. Freehandde işleri baskıya gönderirken bir kaç seçenek vardır. Bunlarda ilki collect for output seçeneğiyle içindeki bütün resimleri fontları ve bilgileri belirlediğiniz bir klasöre toplamak. İkincisi pdf yapmak ki bu en doğru seçenektir. Üçüncü olarak yazıları konvertleyip çalışma bitince resimleri belge içine kaydetmek sayabiliriz.

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
herkes kafasına göre bşy yazıyo napıcağımı şaşırdm embedlemeyi denedim ve gayette başarılı oldu ama tekbir resimde denedim şimdi ben fazla resim denesem kasarmı ve baskıyo gönderdimde sorun çıkarmı adam akıllı şunu anlatın ya:s