Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand mi Corel mi?

freehand mi? Corel Draw mı?

• corel

Oy: 966 60.5%
  • freehand

Oy: 631 39.5%

• Kullanılan toplam oy
    1,597

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar küçük bi tartışma açmak istedim.Böylelikle iki program arasındaki farkları daha açık anlayabilir,hem kendimizi geliştirir,hem de yeni başlayan arkadaşlara yardımcı olabiliriz diye düşündüm...

Sizce hangisi?Hangi dalda birbirinden üstünler?Vektörel&Resim alanında hangisi daha kullanışlı? vb...

Buyrun...

Benzer konular

KTUKEK

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aslında freehand ama freehandden hiç anlamadığım ve corel kullandığım için bana göre COREL :)

Grafiker002

🌟Usta Tasarımcı🌟
corel arkadaşlar çok tefarruatlı mesela içinde flash animasyon bile yapma imkan var

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Freehandin gelişip yeni sürümlerinin çıkmasını gerçekten isterdim. Freehand! =)

bortu

🌱Yeni Üye🌱
freehand dosyalarını olduğu gibi tüm özellikleriyle flasha entegre edebiliyosun.

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben freehand ile büyüdüm.Vefasız çocuk olamam...Sonuna kadar freehand...Sen gelişmesen de biz seni yaşatacaz dostum :)

casanova

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sonuna kadar corel abi tek gecerim

Psikolog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tabiki Frehand;
Corel Çocuksu yani kısacası kolaya kaçmak gibi bir şey

metejann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nerde beleş orya yerleş demişler abicim bura türkiye cocuksu mocuksu ayalarını geç ikiside aynı iş yapıyor hatta corel daha fazlasını ama neyseeeee COREL

kayagrafik

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence Bu Konuyu TartiŞmaya Rek Yok Tabİkİ Corel

metinstar35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
freehand..
corel sonradan hayatımıza girdi.çoğalmasının tek sebebide ucuz pc lerde çalışması.izmirde neredeyse heryerde corel kullanılmakta.vede tüm tasarımlar aynı.işte burada freehand ve illustrator ile birlikte photoshop kullananların farkı çıkıyor.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Seçeneklerde neden Adobe Illsutrator yok onu anlayamadım.

Ayrıca seçeneklerde "Corel" denmiş Corel in hangi programı? Go mu Paint mi Draw mı vb... neden belirtilmemiş onuda anlayamadım.

Konumuza dönecek olursak. İyi yada kötü denmiş. Neye göre iyi neye göre kötü. İkisininde artıları ve eksileri mevcut. Ama grafik tasarım işi hayal gücü ile ölçüle bilecek bir şey ken Corel ile yapılan çalışmalar birbirine benziyor demek te yanlış olacaktır.

Programlar bize yardımcı olan araçlardır. Yaptığımız çalışmalardaki farklılık ise insanın kendi hayal gücü ile alakalı olan bir şeydir.

Ben Adobe Illustrator ve Corel Draw kullanıyorum. Hayal gücünüzü zorlayın, programları değil.

(Yazdığım yazıda programların kolaylıkları ile ilgili bir açıklama olmadığını ayrıca belirtirim. Kolaylık; insanın alışmış olduğu düzen ile alakalıdır.)

sebastian_perez

🌱Yeni Üye🌱
şöyle bir sorun var ama corel draw'da belirli bir ölçüden yukarsını dijital makinelerde basamıyorusun :( freehand'de ole bir sorun yok bilmiyorum corelin X3 versiyonunda o sorun çözülebildi mi

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Volkan Tekin; Hayalgücünüzü kullanın diyerek son noktayı koydu... diğerleri araçtır.. bende C Draw seviyorum. Ama diğer programlara haksızlık edemem..Yani kısacası rus askerlerine sorulan soru gibi ;
--en iyi silah hangi silah.. demiş amerikan subayı
-- en iyi silah, en iyi kullandığımdır.. demiş rus askeri," en iyi neyi kullanıyorsan odur" demiş.. "bazen tabanca, bazen tüfek, bazen sadece beden,bazen dil, bazen kalem" kısacası
en iyi program en iyi kullandığındır..

micanose

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Aslını sorarsanız çalıştığım işyerinde corel draw kullanıyorlar. ama ben tasarımlarımı freehand ekranında hayata geçirebiliyorum yani corel hayal gücüme pek hitap etmiyor. Bu nedenle Freehand :D

haruncnr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tabiki Coreldraw ama bu ikisindende iyi birde adobeillustrator var arkadaşlar.

kamas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
rus askerleri gibi bende coreli kullandığım için corel draw diyorum