Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehand mx ile tipografik portre yapımı

brkkrc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben grafik tasarımı 1. sınıf öğrencisiyim hocamız bizden anlatmadığı bu konuda dönem sonu bi sürpriz yaparak çoğumuzun kalmasına sebep olacak ben şunu biliyorum bu konuda şimdi herkez adındaki harflerden yararlanarak yapcak ben adımdaki harfleri sürekli kopyala yapıştır yöntemiyle harleri çoğaltmak ve ardından konvertlemek peki bu işi iyi bilen abilerim ablalarım ne yapmalıyım basitce adımlar halinde anlatırmısınız mx kullanıcısıyım nette 3 gündür arıyorum ve sadece photoshop yazılımından yapılışını bulabildim yardım bekliyorum

Benzer konular

HAWAI

🏅Acemi Tasarımcı🏅
senin için çok zor çünkü harflerin renklerini iyi ayarlaman lazım. Gölgelendirme tekniklerini iyi bilmen ve doğru yerde doğru renk değerlerini girmen lazım.

Mesela seni b harfiyle başlıyor diyelimki ismin. B harfi yazıp yazıyı convert et. Sonra alt tuşunu basılı tutup harfleri çoğaltarak oluşturabilirsin...

brkkrc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilgi gösterdiğin için teşekkür ama dediğim gibi bu konu aslında 2. sınıfların yani şu konu hakkında bilgim yok en basit şekilde adım adım anlatamazmısınız

A.kubilay

🌱Yeni Üye🌱
ben işin kitâbî yönünü bilmem ama en kolayı
1- ismini yaz ve konvertle
3- bir harfinde istediğin efekti ver
4- Edit / Special / Copy Attributes (Özelliğini kopyala)
5- Edit / Special / Paste Attributes (Özelliğini yapıştır)
6- SON OLARAK İSTEİDİĞİN HARFE İSTEDİĞİN RENGİ VER...

brkkrc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkür ederim herkeze bu gün itibariyle bitirmiş bulunmaktayım biraz basit kaçsada bukadar yapabildim resmimi az sonra paylaşıcam yorumlarınızı bekliyorum

brkkrc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
167363_142134432515233_100001560307095_237198_1545876_n.jpg
167832_142171429178200_100001560307095_237426_4578504_n.jpg

nunu

🌱Yeni Üye🌱
Valla karıştırıyordum gördüm ama nasıl yapıldığını bi türlü anlayamadım. ama aşağıdaki resim çok iyi olmuş. Resim şeklinde yapmak bi mesele , ismindeki harflerle nasıl olmuş anlayamadım.
ellerinize sağlık

brkkrc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kununun amacı zaten o ilk önce resmi siyah beyaz yapıp konstratını arttırıyoruz ardındn freehand e atıyoruz ardından bazı bölgelere kalem aracıyla çizler çizip üzerinden yazıları geçiriyoruz geri kalan kısımlarıda ekranın boş bir kısmına yazıcağın kelimeyi yaz convertle sonra çoğaltmaya başla yazıyı çoğalttıktan sonra da yazıyı evir çevir döndür istediğin pozisyonda tek tek yerleştir hepsi bu ilk başlarda yapamam sandım ama oldu işte

brkkrc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
senin için çok zor çünkü harflerin renklerini iyi ayarlaman lazım. Gölgelendirme tekniklerini iyi bilmen ve doğru yerde doğru renk değerlerini girmen lazım.

Mesela seni b harfiyle başlıyor diyelimki ismin. B harfi yazıp yazıyı convert et. Sonra alt tuşunu basılı tutup harfleri çoğaltarak oluşturabilirsin...

anlattığınız teknikler bir öğrenci için biraz zor biraz profesyonelliğe giriyor henüz 1. sınıf için bukadarı yeterli oldu 100 üzerinden 75 alarak geçtim hepinize anlatımlarınız için teşekkür ederim

HAWAI

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çok başarılı bir çalışma olmuş bence bravo sana!