Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand'den PDF yapmında sorun.

hhtekin81

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar
Freehand MX'te çalıştığım bir dosyayı PS dosyasına çevirdim. Distiller aracılığıyla PDF yaptım. Buraya kadar herşey normal. PDF dosyam üretildi. Fakat PDF'i Photoshop veya Illustrator'da açtığım zaman CMYK olarak açtığım dosyada siyah "C:0 M:0 Y:0 K:100" olması gerekirken. Bu değerleri göremiyorum CMYK'nın tüm renklerinde değer görünüyor. Ayrıca diğer renk değerleri de yanlış. Nerde hata var bulamadım. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.
Bu arada MacOSX sistemim ve Acrobat Pro9 kullanıyorum...

Benzer konular

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar
Freehand MX'te çalıştığım bir dosyayı PS dosyasına çevirdim. Distiller aracılığıyla PDF yaptım. Buraya kadar herşey normal. PDF dosyam üretildi. Fakat PDF'i Photoshop veya Illustrator'da açtığım zaman CMYK olarak açtığım dosyada siyah "C:0 M:0 Y:0 K:100" olması gerekirken. Bu değerleri göremiyorum CMYK'nın tüm renklerinde değer görünüyor. Ayrıca diğer renk değerleri de yanlış. Nerde hata var bulamadım. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkürler.
Bu arada MacOSX sistemim ve Acrobat Pro9 kullanıyorum...

illustartörde muhtemelen RGB modunda kalmışsınızdır. File>Document Color Mode kısmından kontrol eder misiniz?

hhtekin81

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
illustartörde muhtemelen RGB modunda kalmışsınızdır. File>Document Color Mode kısmından kontrol eder misiniz?

hayır Illustratorde CMYK moduna çevirdim yine aynı sorun var.
kaldı ki Photoshop'ta da CMYK modunda açıyorum dökümanı.
sorunun neden kaynaklandığını bi türlü anlamadım doğrusu...

hhtekin81

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tamam sorun çözüldü.
Acrobat Distiller'de Default Settings ayarı değişmiş
Default Settings : Press Quality yaptım sorun çözüldü.
Teşekkürler..