Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazete boyutu acil destek

director

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:sweating: arkadaşlar merhabalar corelde bir gazete hazırlıyprum ama tam boyut olarak gazete boyutunu bilmiyorum.

Normal gazete için boyut nedir? ve kenarlardan ne kadar boşluk bırakacağım. arkadaşra tasarımı yetiştirmem lazım lütfen destek:(

noveli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende freehandde hazırlıyorum ama ölçüler aynıdır. x 370 y 550 sayfa boyutu ulusalda yerel gezetedede bu buyut aynı sana istersen bi iç ölçülümde w 350 h 530 de iç ölcüm hadi kolaygele
azönce yanlış yazmışım kusura bakma şimdi düzelttim

Son düzenleme:

director

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya çok sağol manyak makbule geçti tekrar çok sağol dostum

noveli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
nedemek işine yaradıysa zaten bizde ulusal gazete boyutuna göre hazırlıyoz yerel gezete yapıyorumda. 9 sütun daha teferruata inmeme gerek yok sanırım.

Graphist42

🌱Yeni Üye🌱
slm gazetede st/cm ölçüleride olur
bence onu baskıdan önce unutmamalısın
bir sayfa on sutundan oluşur sütunun taneside 3.24 cm dir

cem bulut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
35,5x52,5 dur gazete ölçüleri
diğer işler gibi uzatma payı istemez
sütun ölçüleri 3,4 cm. dir
ve 9 sütündur
eski bi gazete tasarımcısı ve sayfa sekreteriyim...

bolgwadze

🏅Acemi Tasarımcı🏅
35,5x52 veya 35,5 54 olarak yapabilirsin. En çok kullanılan 35,5x52'dir. Bu tam kullanım alanıdır

GRAFİK-CANAVARI

🌱Yeni Üye🌱
Bana Herhangi bir gazetenin yarım sayfa boyutu lazım lütfen yardımcı olurmusunuz?:sweating::sweating::sweating::sweating::sweating:

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:sweating: arkadaşlar merhabalar corelde bir gazete hazırlıyprum ama tam boyut olarak gazete boyutunu bilmiyorum.

Normal gazete için boyut nedir? ve kenarlardan ne kadar boşluk bırakacağım. arkadaşra tasarımı yetiştirmem lazım lütfen destek:(

sadece merak ettiğim için soruyorum, bu kadar acil tasarıma başlamanız gerekiyorsa neden forumda cevap beklemek yerine elinize bir gazete alıp cetvelle ölçmediniz?

noveli' Alıntı:
bende freehandde hazırlıyorum ama ölçüler aynıdır. x 370 y 550 sayfa boyutu ulusalda yerel gezetedede bu buyut aynı sana istersen bi iç ölçülümde w 350 h 530 de iç ölcüm hadi kolaygele
azönce yanlış yazmışım kusura bakma şimdi düzelttim

370x550 mm. olarak verdiğiniz ölçü kime göre neye göre? ulasalda da yerelde de aynı demişiniz? bir de ölçülüm ne demek?

cem bulut' Alıntı:
35,5x52,5 dur gazete ölçüleri
diğer işler gibi uzatma payı istemez
sütun ölçüleri 3,4 cm. dir
ve 9 sütündur
eski bi gazete tasarımcısı ve sayfa sekreteriyim...

uzatma payı?

GRAFİK-CANAVARI' Alıntı:
Bana Herhangi bir gazetenin yarım sayfa boyutu lazım lütfen yardımcı olurmusunuz?:sweatin g:

Uzun zamandır foruma girmemiştim. Bu süre zarfında ne hale gelmiş burası? Uyduruk geyik forumlarına benzemeye başlamış. Site yöneticileri kızacak belki bana ama onların da rahatsız olduğundan eminim. "grafik canavarı" diye nick alacak kadar kendine güvenen insanların herşeyden önce Türkçe'ye hakim olmaları gerekmiyor mu? Bu mesleğin bir parçası değil mi üslup ve yazım diline hakimiyet?

renkkner

🌱Yeni Üye🌱
cem bulut çoook teşekkürler işin rast gitsin...